Ayvalik Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
119 / 119
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Ayvalık

Ege'nin "adalar cenneti" olarak da bilinen Ayvalık; Rum evleri, camisi ve de çan kuleleriyle farklı kültürleri aynı coğrafyada barındırıyor.

Daracık sevimli sokaklar, ince bir işçilikle yapılmış taş evler, leziz Ege mezeleriyle ünlü restoranlar bu sahil yerleşimine aşık olmanız için sadece birkaç neden...

Adalar

22 irili ufaklı adaya hâkim konumuyla Ayvalık, tam anlamıyla “Adalar Cenneti”. Çıplak, Yuvarlar, Kamış, Güneş, Yumurta, Kılavuz, Taşlı, Yelken, Yalnız, Küçük Maden, Maden, Alibey (Cunda), Hasır, Dolap, Kutu, Balık, Kayabaşı, Çiçek, Kız, Poyraz, Tavuk ve Tımarhane Adası mavi turlarda sizi bekliyor. Bu adalardan sadece Cunda'da yerleşim bulunuyor.

Şeytan Sofrası

Adını sofraya benzeyen ve eski bir lav birikintisinden oluşan bir tepeden alıyor. Ayvalık'ın en güzel manzarasına hâkim bölgede eşsiz günbatımını seyredebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Tepenin bir diğer önemli özelliği de demir kafes içinde korunan ve şeytana ait olduğu söylenen ayak izi.

Panaromik Manzara İçin

Şeytan Sofrası'nın yanı sıra Ege'nin muhteşem manzarasını farklı açılardan görmek isterseniz Tavşan Kulakları, Çıplak, İlk Kurşun Tepeleri diğer alternatifleriniz.

Taşlı Manastır

Rumlar'dan kalan yapılardan biri olan Taşlı Manastır, her ne kadar mimari özelliklerini koruyamamış olsa da sahip olduğu panaromik manzara ile büyülüyor.

Sarımsaklı Plajı

Tertemiz denizi ve upuzun kumsalıyla oldukça popüler olan plaj, her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Ayrıca plaj boyunca sıralanan kafeler fazla uzağa gitmeden yiyecek-içecek ihtiyacını gidermek için birebir.

Badavat Koyu

İrili ufaklı birçok koyun bulunduğu bölgede en dikkat çeken koylardan biri Badavat Koyu. Sarımsaklı Plajı'na göre daha sakin olan bu koyda konaklama ve yemek-içme imkânı mevcut.

Taş Evler

Ayvalık'ın karakteristik özelliklerinden biri de çarpıcı renklere boyanmış eski Rum evleri.

Kiliseler

Ayvalık'ta yer alan kiliselerden birçoğu günümüzde camii olarak kullanılıyor. Agios Yannis, Kato Panaya, Agios Nikolaos, Agios Yorgios kiliseleri bunlardan birkaçı. Feneromeni Kilisesi ise zeytinyağı fabrikası olarak hizmet veriyor.

Faydalı Bilgiler

Sarımsaklı Plajı girişindeki Üsküplü Dondurmacı'nın sakızlı dondurmasını mutlaka denemelisiniz. Ayvalık adalarında su altı dalışı yapabilirsiniz.

Damak Zevki

Bölgenin en popüler lezzeti papalina balığı. Ege'ye özgü otlu mezeler eşliğindeki yemekler damağınızda unutulmaz tatlar bırakıyor. Balıkesir yöresinin özel tatlarını da bulmak mümkün. Saçaklı mantı ve keşkek bunlardan birkaçı. Ahtapot köftesi ise Ayvalık'ta tadabileceğiniz en özel tatlardan biri. Ünlü Ayvalık Tostu'nu da unutmamak gerekiyor.