Önümüzdeki Kurban Bayramı’nda resmi tatilin 10 gün olacağının açıklamasıyla tatil heyecanı her yanı sardı. Pırıl pırıl bir havanın ve tatlı meltemlerin eşlik edeceği bu bayram, şehrin keşmekeşinden uzaklaşmak için bir armağan. İster 2 gün ister 10 gün için olsun, henüz bir plan yapmadıysanız; ilham verebilecek birkaç öneriyi buraya bırakıyorum…

4

Karadeniz Turları   

Serin, daha serin, daha da serin olsun diyenlerdenseniz, rotayı Karadeniz’e çevirmenin sırası gelmiş demektir. Yemyeşil, başı dumanlı dağlarda serin ve tertemiz havayı solumak, sıcak bir çayın yanında leziz mi leziz muhlamayla karnınızı doyurmak, hele bir de yağmurdan sonra mis gibi toprak kokusunu içinize çekmek bütün yorgunluğunuzu ve stresinizi üzerinizden çekip alacak. Fırtına Deresi’nin sesine kulak verin; doğaya yaklaştıkça, yaşadığınızı hissedeceksiniz.

Kabak Koyu'nun gün batımı manzaralarını hafızanızdan silemeyeceksiniz.

Kabak Koyu’nun gün batımı manzaralarını hafızanızdan silemeyeceksiniz.

Ege ve Akdeniz Turları

“Ben yaza doyamadım, denizin ve güneşin en güzel demlerini değerlendireyim” diyenleri, güneyde bir sürü alternatif bekliyor. Her gün başka bir koy görmek, mavinin her tonunda yüzmek için Likya Turları oldukça ideal. Hem denizin hem tarihin tadını çıkarmak için Assos’u, Bozcaada’yı, Cunda Adası’nı ve Ayvalık’ı peş peşe görebileceğiniz Misya Turları ise benim favorim. Sadece Bozcaada’nın Ayazma Plajı’nda buz gibi denizin ve altın kumların tadını çıkarmak için bile bu tur tercih edilebilir.

kapadokya otelleri (1)

Kapadokya, masalsı bir yolculuğa çağırıyor.

Kapadokya Turları

Sonsuzluk duygusunu yaşayabileceğiniz nadir anlar var hayatta… Kapadokya, insana bu mucizevi duyguyu yaşatan, benzersiz bir yer. Antik yer altı şehirleri, Göreme’deki kaya kiliseleri, yemyeşil Ihlara Vadisi ve muhteşem taş konakların gölgesinde geçmişin izleri ve hepsinden önemlisi peribacaları… Dönüş yolunda Tuz Gölü kıyısında kızıl gün batımını izlerken, derin bir nefes alın, doğayla bütünleşmenin huzurunu doyasıya hissedin.

3

Safranbolu, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor.

Safranbolu ve Yedi Göller Turları

İstanbul’a yakın olmak ve az zamanda çok yer görmek için Safranbolu tam bir cennet. Cumbalı, ahşap Safranbolu evlerini, Cinci Han’ı ve Hamam’ı ve Yemeniciler Arastası’nı dolaşırken, zamanın durduğu hissi dört yanınızı sarıyor. Bu manzaranın tadını çıkarırken kendinize bol köpüklü bir Türk kahvesi söyleyin, yanında enfes Safranbolu lokumundan tatmayı da unutmayın.

Safranbolu’dan sonra yola koyulup Bolu yeşilinin ortasında, Yedigöller Milli Parkı’nda enfes fotoğraflar çekmeye hazır olun. Sonbaharın renkleri ile bu büyüleyici atmosferde hayata tatlı bir mola vermek size iyi gelecek.

Hikayesini en sevdiğiniz gölü manzaranız olarak seçip, romantik çadır tatilinize başlayabilirsiniz.

Sonbaharın en güzel manzaraları sizi Yedigöller’de bekliyor.

Yorumlar