Sevinç Arslan

3 Şubat 1984’te İstanbul’da doğdu. Yeditepe Üniversitesi’nde Gazetecilik okudu. Mezun olduktan sonra kısa süreli bir kültür-sanat muhabirliği deneyiminin ardından dekorasyon, mimarlık ve tasarıma yönelik çeşitli yayınlarda editörlük yaptı. Bir dönem Naturelife Ekolojik Yaşam Dergisi’nin kurucu ekibinde yer alarak içerikten sorumlu yayın editörü olarak çalışan yazar, şimdilerde editörlük hayatına Etstur’da devam ediyor.

Alışveriş, Sevinç Arslan, Seyahat, Yazarlar

Kıyı Esintisinin Zeytin Kokusuyla Buluştuğu Yer: Mudanya

Yüzyıllar boyu tarihte önemli bir yeri olmasının yanı sıra yeşiliyle de konuşuldu Bursa…

Eşsiz doğasında yeşilin en güzel tonlarını cömertçe sergilediği il, bu tanımı hala hak ediyor.

Sanayileşmenin ve modern yapılaşmanın etkisi fazla olsa da şehir merkezindeyken bile kafanızı kaldırdığınızda yemyeşil dağlarla çevrili olduğunuzu görüyorsunuz.

Ama bu sefer mevzu başka…

Yeşil Bursa’nın mavi yüzü Mudanya’ya doğru yolculuk vakti!

Devamı İçin
Sevinç Arslan, Seyahat, Yazarlar

Gerçeğin Bitip Rüyanın Başladığı Yer: Cornelia Diamond Golf Resort & Spa

Bu yaz kendinizi bulutların üstünde hissedeceğiniz bir tatile çıkmak ister misiniz? O zaman Cornelia Diamond Golf Resort & Spa’nın ayaklarınızı yerden kesecek eşsiz atmosferi ile mutlaka tanışın!

Antalya’nın gözde kıyısı Belek’te, yüzünü Akdeniz’in pırıl pırıl sularına çevirmiş, sırtını fıstık çamlarının eşsiz güzelliğini sergilediği yemyeşil fona yaslamış koca bir dünya…

Devamı İçin
Sevinç Arslan, Seyahat, Yazarlar

Şehir Hayatında Unuttuğumuz Ne Varsa Karadeniz’de!

Ayak bastığınız her yerde yeşilin büyüsüne kendinizi bırakacağınız cömert bir doğa, susadığınız anda tereddüt etmeden eğilip bir avuç dolusu su içebileceğiniz buz gibi kaynaklar, yüksek yaylaların serinliğinde içinizi ısıtacak yeni sağılmış bir bardak süt, tadı damağınızda kalacak doğal lezzetler ve karşı konulmaz bir tulum ezgisinin başlattığı horonlarına katılıp hiç tanımadan elinden tuttuğunuz güler yüzlü, esprili ve cana yakın insanlar…

Devamı İçin
Eğlence, Gurme, Sevinç Arslan, Seyahat, Yazarlar

Kafası Karışık Kent: Batum

Farklı bir ülke görmek, yeni kültürler tanımak istiyorsunuz ama pasaporttu, vizeydi uğraşacak vaktim yok diyorsanız, tam da size göre bir yer var! Son yıllarda Doğu Karadeniz turlarının gözde durağı Batum, Sarp Sınır Kapısı’ndan geçerek günübirlik de olsa yabancı bir ülkede olma hissini yaşayacağınız, nerede olduğunuzu bir an için unutacağınız ve azıcık da kafa karışıklığı yaşayacağınız bir deneyim için siz bekliyor.

Devamı İçin