Uzanmışsın kumsala, güneş üstünde parlıyor. Kulağında yaza yakışır ezgiler ve Ege’nin huzur dolu koylarından birinde, sakin bir atmosfer…

Bu yaz hayalini kurduğun tatil tam da buna benziyorsa, Ege yollarına düşmenin zamanıdır!

Denizi, doğası, tarihi mirası, tadı damağında kalacak yerel lezzetleri ve sıcacık sokakları ile Ege’nin renkli olduğu kadar da huzurlu tatil duraklarını keşfetmek istersen, işte sana birkaç öneri…


Bozcaada

Köklü bir tarihi, geçmişten günümüze taşınan hikayelerle dolu taş evleri, sonu deniz manzarasına çıkan şirin sokakları, renkli dükkanları ile Bozcaada… Ege kokusunu her köşesinde alacağın ada, buz gibi suyu ile ünlü Ayazma Plajı yaz günlerine ilaç gibi gelecek. Göz alabildiğine uzanan üzüm bağları ve mis gibi ada havası da cabası… Canın ada havası almak isterse seyahatini planlamak için tıkla!

Sığacık

Geçmişte bir balıkçı köyü olan Sığacık, günümüzde de kalabalıklardan uzakta, sakin ve huzurlu bir atmosfer sunan ve Türkiye’de yaş şehir unvanını alan ilk yer olan Seferihisar’ın en özel köşelerinden biri…  Mandalina bahçelerinin sarmaladığı daracık sokakları, otantik evleri, huzurlu plajı, bisiklet yolları, organik tarım ürünlerinin başköşede olduğu lezzetli mutfağı ve tarihi zenginliği ile Sığacık, sana buram buram Ege havası soluyacağın bir ortam sunuyor. Sığacık seyahati planlamak istersen tıkla! 

Akyaka

Yemyeşil dağları, ışıl ışıl parlayan berrak denizi ve özgün mimarisi ile tam bir Egeli o… 70 yıllara kadar bir balıkçı köyü olarak bilinen Akyaka da tıpkı Sığacık gibi sahip olduğu doğal ve tarihi değerleri koruyarak yavaş şehir unvanı alan sayılı yerlerden biri. Tatlı butik otelleri, renkli sokakları, Ege tatlarının öne çıktığı mutfağı ve sakinliği ile sana eşsiz bir dinlenme alanı sunan Akyaka’da kafa dinlemelik bir tatil planı için tıkla!

Foça

Foça da eski bir balıkçı kasabası… İzmir’in sakin ve huzurlu tatil beldelerinden biri olan Foça, ismini kıyılarında ev sahipliği yaptığı foklardan alıyor. Zengin tarihi, mitolojik efsaneleri ve pırıl pırıl denizi ile öne çıkan Foça’da şehir koşuşturmacasından uzakta, sakin bir tatil geçirmen mümkün. Tekne turlarının yaygın olduğu kasabada günün tamamını deniz üstünde geçirebilir, birbirinden sakin koyların tadını çıkarabilirsin. Foça’ya özgü taş evlerin yer aldığı Arnavut kaldırımlı sokakları dolaşmak, sahilde sıralı restoranlarda keyifle Ege lezzetlerini tatmak, ve sakin koylarda Ege rüzgarına kendini bırakmak istersen tıkla! 

Datça

Eşsiz güzellikteki doğası ve Ege ile Akdeniz’in buluşma noktası olan konumu ile seni bekleyen Datça, özgün atmosferi ile Ege’nin en keyifli tatil adreslerinden biri… Dolambaçlı yollardan ulaştığın muhteşem koyları ile denizin ve güneşin tadını doya doya çıkaracağın Datça’da seni bekleyen birçok güzellik var. Ege’li mimarisi, taş evlerle dolu sokakları, sanat ağırlıklı mekanları, geçmişten günümüze ayakta kalan Knidos Antik Kenti, sörf ve dalış meraklıları için ideal adres olan plajları ile huzur ve eğlence Datça’da seni bekliyor. Datça tatilini şimdi planlamak istersen tıkla! 

Göcek

Toros Dağları’nın bitiş noktasında, büyüklü küçüklü adaları, yemyeşil çam ormanları ve pırıl pırıl turkuaz denizi ile seni karşılayan Göcek, tüm yılın yorgunluğundan arınmak için aradığın huzuru sunuyor. 500 m uzunluğunda ince kum plajı ile öne çıkan Günlüklü Koyu, ismi Kleopatra Hamamı’ndan gelen Hamam Koyu, gün batımının huzurunu yaşayacağın Yassıca Adaları ve büyüleyici güzellikteki Bedri Rahmi Koyu ile Göcek, bu yaz ihtiyacın olan o Ege tatili için seni bekliyor. Plan yapmak için tıkla! 

 

Yorumlar