Okullarda 2. dönem ara tatili başlıyor. Nisan ara tatili, hafta sonlarıyla da birleşerek toplamda 9 günlük keyifli bir molaya dönüşüyor. Öğrenciler, 9 Nisan itibarıyla başlayacak tatilin ardından 18 Nisan’da tekrar sınıflarda olacak.

Ara tatil, öğrencilerin dönem ortasında dinlenip kafa dağıttıktan sonra okula motive bir şekilde dönmelerine yardımcı oluyor. Ayrıca ailelerin de derslerin ve sınavların yoğunluğundan bunalan çocukları ile beraber keyif alacakları aktivitelerle dolu zaman geçirmelerine destek oluyor. Ayrıca bu tatil, ailece daha fazla vakit geçirmek için kaçırılmayacak bir fırsat oluşturuyor.

Bu yıl 11 – 15 Nisan arasında olacak ikinci ara tatil, ilkbaharda ailece tatile gitmek ve yeni yerler keşfetmek için harika bir fırsat. O zaman ailece gidilebilecek, birbirinden güzel ara tatil rotalarına birlikte göz atalım!

Maşukiye’deki Hobbit Evleri Çok Eğlenceli

Kocaeli’nin Kartepe mevkiinde yer alan ve Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parklarından birinin içinde bulunan Hobbit Evleri, çocuklar için eğlenceli bir alternatif… Bu doğal yaşam parkında; Hobbit Evleri’nin önünde bulunan masalarda bir şeyler yiyebilir, 5 bin 500 metrekarelik parkurlarda yürüyüş yapabilir ve yemyeşil ormanın içinde temiz havanın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Güzel Atlar Ülkesi: Kapadokya

İlkbaharda ailece gidilebilecek en güzel rotalardan biri de kesinlikle Kapadokya! Peribacaları, gökyüzünde süzülen balonları ve büyüleyici yer altı şehirleriyle Kapadokya, hem yetişkinlerin hem de çocukların ilgisini çekiyor. Göz alıcı güzellikleriyle kendine hayran bırakan bu coğrafya, çocukların görmesi gereken bir yer. Çocuklarla birlikte unutulmaz bir ara tatil geçirmek istiyorsanız, Kapadokya’yı gezilecekler yerler listenize mutlaka eklemelisiniz. Çünkü çocuklar bir yandan bölgenin büyüsüne kapılırken, diğer yandan da tarihi ve kültürel pek çok bilgi edinebilirler.

Doğayla Baş Başa Olmak İçin Polonezköy

İlkbaharın tadını doğayla iç içe olup, çocuklarla birlikte piknik yaparak çıkarmak isterseniz Polonezköy tam da size göre! İstanbul’a yakınlığıyla sıkça tercih edilen bu yer, ara tatil için de keyifli bir alternatif sunuyor. Polonezköy’de enfes bir kahvaltıyla güne başlayabilir ve ardından doğa yürüyüşüne çıkarak çevreyi keşfedebilirsiniz. Bölgede ailece yapabileceğiniz farklı aktiviteler de sizi bekliyor.

Mevsimin En Güzel Manzaraları Yedigöller’de

Bu ara tatilde, ailece güzel manzaralara şahit olmak ve ilkbaharın en güzel renklerini görmek istiyorsanız, rotanızı Yedigöller’e çevirebilirsiniz. Bolu’da yer alan Yedigöller; heyelan sonucu oluşan gölleri ve sepya renkleri ile görülmeye değer… Ailece bu bölgeyi keşfederken, çocukların farklı bitki türleriyle tanışmasına olanak sağlayabilirsiniz.

Aile Boyu Eğlence İçin Eskişehir

Türkiye’nin en gözde şehirleri arasında yer alan Eskişehir, pek çok büyük şehre yakınlığıyla da dikkat çekiyor. Bu nedenle ara tatilde ailece gidilecek yerler için güzel bir alternatif oluşturuyor. Aslını korurken modern bir çizgide de yer almayı başarabilen bu şehir; içinde çocuklara özel birçok aktivitenin yer aldığı Masal Şatosu, mutlaka görülmesi gereken Balmumu Müzesi, tarihte kısa bir yolculuğa çıkaran Odunpazarı evleri, damak çatlatan lezzetiyle çiğ böreği ve hamamlarıyla unutulmaz bir tatil geçirmenize yardımcı oluyor. Bu ara tatilde çocuklarla birlikte harika zaman geçirmek istiyorsanız Eskişehir’i mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Antalya’da The Land of Legends’ın Büyülü Dünyasını Keşfedin

Antalya’nın gözde tatil beldesi Belek’te hizmet veren The Land of Legends, renkli karakterleri, göz alıcı odaları, eğlencede sınır tanımayan tema parkı ve daha fazlasıyla bu ara tatilde sizi bekliyor. Burada gerçek dünya, çocuklar ve her daim çocuk kalanlar için eğlenceli bir masala dönüşüyor. The Land of Legends Tema Parkı, tüm ziyaretçilerini ara tatilde sıra dışı bir deneyime davet ediyor!

Yorumlar