Bodrum Akvaryum Koyu

Yaz tatilini Ege ve Akdeniz kıyılarında değerlendiren herkes, en az bir kere adı akvaryum olan bir koyda yüzmüştür. Peki, Akvaryum Koyu deyince senin aklına neresi geliyor? Bodrum, Datça, Bozcaada, Fethiye, Dikili… Gözünde canlanan ilk yer neresi ise senin ruhun oraya ait demektir!

Yaz bitmeden masmavi denizlerin tadını çıkarmak ve sıcacık güneşle buluşmak istiyorsan, ETS’nin son dakika fırsatları ile tatilini planlayabilirsin. Ama önce hangi Akvaryum Koyu’nda yüzmek istediğine karar vermelisin!

Datça Akvaryum Koyu

Bodrum Akvaryum Koyu

Bodrum’un Akvaryum Koyu, Bitez ile Gümbet arasında bir yerlerde bulunuyor. Adaboğazı olarak da bilinen bu koy, adından da anlaşılabileceği gibi tertemiz ve berrak suyu ile göz dolduruyor. Bu pırıl pırıl deniz, birbirinden güzel deniz canlılarına ev sahipliği yapıyor.

Kalabalıktan uzaklaşmak ve doğanın sunduğu güzelliklerle buluşmak seni de mutlu ediyorsa Bodrum tatili sırasında Akvaryum Koyu’na mutlaka gitmelisin. Önceleri koya yalnızca deniz yolu ile gelinebiliyordu. Bodrum’da tekne turlarına katılarak bu koyu ziyaret edebilirsin.

2015 senesinde Bitez Marina’dan Akvaryum Koyu’na ulaşan bir dağ yolu açıldı. Hatta sonraları bu yol Bodrum Leleg Yolu rotasına dahil edildi. Yaklaşık 3 km sürecek zorlu bir doğa yürüyüşüne hazırsan, şimdilerde yürüyerek de Akvaryum Koyu’na ulaşım sağlaman mümkün. Yürümeye karar verirsen yanına su ve yiyecek bir şeyler almayı ihmal etme. Çünkü ne yolda ne de koyda herhangi bir tesis bulunmuyor. Ancak yolda seni bekleyen diğer koylar ve doğanın sakinleri ile bu yürüyüş, macera dolu bir eğlenceye dönüşecek, o kesin!

Birbirinden güzel anlarla dolu bir tatil için yola koyulmadan önce, Bodrum otelleri arasından seçimini yapıp yerini ayırtmayı unutma.

Akvaryum Koyu Bodrum

Datça Akvaryum Koyu

Datça’nın popüler noktalarından Palamutbükü Koyu’na yakın konumda yer alan Akvaryum Koyu, cam gibi suyu ve muhteşem manzarası ile gerçekten büyüleyici. Buraya gelirken deniz gözlüklerini yanında getirmeyi unutma ki dalıp denizin altındaki canlılarla buluşmanı gerçekleştirebilesin. Ardından da kıyıdaki ağaçların gölgesinde dinlenebilirsin.

Akvaryum Koyu, Gerence Koyu olarak da biliniyor. Datça’nın Akvaryum Koyu’na tekne ile ya da karayolunu kullanarak ulaşım sağlanabiliyor. Datça’nın denizi öyle güzel ki burada ayrıca bir de Akvaryum Plajı bulunuyor. Eşsiz manzaralar Datça’da seni bekliyor.

Geç kalmadan tatilini planlamak için Datça otelleri arasından seçimini yapabilir ve hemen yola koyulabilirsin.

Akvaryum Koyu Datça

Bozcaada Akvaryum Koyu

Bozcaada plajları arasında oldukça popüler olan Akvaryum Koyu, dipteki balıklarla birlikte yüzdüğünü hissedeceğin berraklıktaki suyu ile oldukça güzel. Doğa ile baş başa olma imkanı sunan koyda herhangi bir yapılaşma ya da tesis bulunmuyor. Bu sebeple buraya doğru yola çıkmadan önce gerekli hazırlıklarını yapmayı ve yanına yiyip içmek için bir şeyler almayı ihmal etme.

Akvaryum Koyu’nun yaklaşık ilk 40 metresi yüzmeyi pek bilmeyenler için de denize girme imkanı sunuyor. Sakin ve keyifli zaman geçirilebilecek bu koy, Bozcaada’da dalış yapmak isteyenler için güzel bir adres. Akvaryum Koyu’nun iki yakasında Tuzburnu ve Mermer Burnu yer alıyor. Buralara yürüyerek birbirinden güzel Bozcaada fotoğrafları çekebilirsin.

Bozcaada’nın renkli sokaklarında dolaşmak, birbirinden güzel restoranlarda yemek yemek ve yüzüp güneşlenmenin tadını çıkarmak için yola çıkacaksan, Bozcaada otelleri seni bekliyor. Yerini hemen ayırt!

Bozcaada Akvaryum Koyu Plajı

Fethiye Akvaryum Koyu

Fethiye’nin Kayaköy mevkiinde yer alan Akvaryum Koyu, Ölüdeniz tekne turlarının uğrak noktası konumunda. Fethiye tatilin sırasında mutlaka gitmen gereken koylardan biri burası. Tertemiz suyu ve doğası ile oldukça etkileyici.

Fethiye Akvaryum Koyu’na araba ile ulaşım bulunmuyor. Tekne turlarına katılarak hem tatiline eğlence katabilir hem de bu muhteşem koyda yüzmenin keyfine varabilirsin. Denizin altını tüm güzelliği ile görebilmek için yanına şnorkel ve deniz gözlüğü almayı da unutma.

Son dakika fırsatlarını yakalayıp yaz bitmeden tatilini planlamaya ne dersin? Fethiye otelleri arasından seçimini yap ve yola çıkmak için hazırlan!

Fethiye Akvaryum Koyu

Dikili Akvaryum Koyu

İzmir’de, Kalem Adası ile Garip Adası arasında kalan Dikili Akvaryum Koyu, pırıl pırıl suyu ve maviyle yeşili buluşturan muhteşem manzarası ile görülmeyi hak ediyor. Bademli koyları arasında öne çıkan bu koya tekne ile gelebilir, masmavi sularda yüzmenin keyfini yaşayabilirsin.

İzmir, Dikili’nin birbirinden güzel koyları arasında gezinmek ve tatil boyunca maviye doymak istersen planını hemen şimdi yapabilirsin. Dikili otellerinde yerini ayırt ve tatilin her anını dolu dolu yaşamaya hazır ol!

Dikili Akvaryum Koyu

Yorumlar