Gocek Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
19 / 19
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Fethiye Körfezi'nin saklı incisi Göcek, kristal gibi berrak denizinin üzerinde süzülen gelin gibi tekneleri, nostaljik sokakları ve tüm bu güzelliklere kolay ulaşım avantajı sayesinde bugün Türkiye'nin en prestijli tatil yörelerinden biri.

Yörede yer alan pek çok koyda bulunan kalıntılardan anlaşıldığı kadarıyla, bu koylar çok eskiden beri yerleşim yeri olarak kullanılmış.

Göcek Marina

Bölgenin en önemli ve nitelikli marina kompleksi olan Göcek Marina, merkeze sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor. 300'e yakın tekne bağlama kapasitesi olan marinada alışveriş için dükkanlar, restoranlar ve kafeler var.

12 Adalar

Doğanın en canlı renklerini sunan Göcek'in güzelliğine daha yakından dokunmak istiyorsanız merkezden kalkan tekneler ile yapılan 12 Adalar turuna mutlaka katılın.

Bedri Rahmi Koyu

Taşyaka Koyu olarak da anılan Bedri Rahmi Koyu, Göcek'in en özel koylarından biri. Ünlü sanatçı Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun bu koya gelip burada bulunan büyük bir kayaya çizdiği balık resminden ötürü ''Bedri Rahmi Koyu'' olarak anılan koyun turkuaz sularında yüzdükten sonra, kıyıdaki salaş lokantalarda yorgunluk atabilirsiniz.

Plajlar

Kristal berraklığındaki denizi ile ünlü Göcek'in en güzel plajları İnlice Plajı, Göcek Adası Plajı ve Küçük Kargı Plajı'dır. Bu halka açık plajların yanı sıra Göcek otellerinin özel plajlarına da paralı girişler yapılabiliyor.

Tarihi ve Kültürel Miraslar

Arymasa, Lissae, Krya, Kalimache gibi antik kalıntılar, Göcek'te gezilecek yerler arasında başı çekiyor.

Damak Zevki

Göcek sofralarının başrolünde deniz ürünleri ve zeytinyağlı yemekler yer alıyor. Levrek, mercan ve çipura, kalamar ve ahtapot Göcek'te tadına varacağınız Göcek yemekleri arasında.

Faydalı Bilgiler

  • Göcek, Dalaman Havalimanı'na sadece yarım saat uzaklıkta yer alıyor.
  • Göcek bölgesinde Rixos, Swissotel gibi lüks tesislerin yanı sıra şirin ve özenli Göcek butik otelleri de göz atmaya değer.

Gece Hayatı

Göcek'te gece hayatı, akşam yemeğinde tercih edilen balık sofralarını uzun tutup gece yarısına bağlamak anlamına geliyor. Bunu yapmak için ise Can Restoran ve Özcan Restoran'ı tercih edebilirsiniz.