Sırf alışveriş yapmak için gidilebilecek şehirler arasında kendine en üst sıralardan yer bulabilmiş bir şehir burası. Arap dünyasının ve hatta dünyanın çeşitli kültürlerinden gelen motiflerin birbirleriyle harmanlandığı, aynı zamanda da sıfır verginin getirdiği zengin ürün çeşitliliği ve lüks ürünler, buranın cazibesini daha da artırıyor. “Dubai’den ne alınır?” sorusunun cevabı çok çeşitli, keşfetmesi ise çok keyifli!

Elektronik Eşyalar

Sıfır verginin getirdiği avantajdan layıkıyla faydalanan bir ürün varsa, o da elektronik eşyalardır. Bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar… Oldukça uygun fiyatlara bulabileceğiniz elektronik ürünler, Dubai’den alınabilecek en karlı ürünler arasında…
dubaiden ne alinir (2)

Mücevher

Vergi olmaması, mücevher sektörünü de etkilemiş Dubai’de. Hal böyle olunca, kadınların vazgeçilmezi olan altın da oldukça uygun fiyatlara sunulabilir hale gelmiş. Kolyeler, küpeler, gerdanlıklar… Otantik tasarımlardan, modern dokunuşlara kadar birçok farklı tarzda bulabilirsiniz.
dubaiden ne alinir (3)

Abaya

Tesettür giyim modasının kalbi Dubai’de atıyor. Sırf yolda yürürken bile görülen çeşit çeşit tasarımlara sahip abayalar canlı bir manzara sunuyor. Abayaların en modern, seçkin dizaynlarla hayat bulmuş tasarımlarını ise Mall of Emirates gibi Dubai’nin meşhur alışveriş merkezlerinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Abiyeden günlük kullanıma kadar geniş bir skalada ürünler sunan dünyaca ünlü tesettür markalarının farklı stilleri oldukça göz kamaştırıcı.
dubaiden ne alinir (4)

Oryantal Kıyafetler

Sadece dansöz kıyafetleri değil, Hint ve Pakistan kültürüne ait tasarımlar da Dubai’nin çarşılarında yerini almış durumda. Burj Dubai’deki Textile Souq, Alaaddin tarzı ayakkabılar, oryantal işlemeli elbiseler, fular ve başörtüleri için ilk uğramanız gereken yerler arasında.
dubaiden ne alinir (5)

Otantik Kokular

Dubai sokaklarında veya alışveriş merkezlerinde dolaşırken burnunuza sürekli hoş bir koku gelirse şaşırmayın. Aldığınız kokunun adı ud. Birçok parfümün ve tütsünün içinde de kullanılan bu koku, Dubai’nin yerlileri tarafından oldukça sevilmekte. İlk başta ağır gibi gelse de, zamanla iç açan aromasına aşina olacaksınız. Bütün alışveriş merkezlerinde karşınıza çıkacak olan parfüm dükkanlarında farklı farklı aromalarla olan kombinasyonlarını bulabilirsiniz.
dubaiden ne alinir (6)

Kına

Kına, sadece bizim değil, Arap kültürünün de ayrılmaz bir parçası. Dubai Creek’de yer alan baharat çarşısına uğradığınızda sizi kendin yap kınaları karşılayacak. “Dubai’den gelirken ne getirilir?” arayışına güzel bir alternatif olan bu kınalar hem kendinize hem de sevdiklerinize hediye etmek için mükemmel çeşitler sunuyor.
dubaiden ne alinir (7)

Yorumlar