Yurt dışı seyahatlerinde internete bağlanma ihtiyacınızı karşılama noktasında sorunlar yaşayabilirsiniz. Maillerinizi kontrol edecekken ya da gittiğiniz şehir hakkında bir bilgi arayışı içine girmişseniz, muhakkak dijital bir rehberiniz olmalı. Gittiğiniz restoranlarda, kaldığınız otelde, Wi-Fi bağlantıları yeterli gelmiyorsa telaş yapmayın. Eğer internet yoksa, bu durumun kolaylıkla çözülmesini sağlayacak uygulamalar mevcut. İşte seyahatlerinizde Wi-Fi bağlantılarından sonuna kadar yararlanabileceğiniz, ihtiyacınız olan süper kahramanlar!

JiWire

Konakladığınız mekânda, caddede yürürken ya da toplu taşıma araçlarında internet bağlantısına ihtiyacınız var. Fakat nereye bağlanacağınızı bilmiyorsunuz. Wi-Fi Finder diye de anılan bu program, en yakın ücretli-ücretsiz kablosuz bağlantı noktalarını karşınıza getiriyor. Bu uygulama, dünya genelindeki yaklaşık 600 bine yakın kablosuz bağlantı noktasını kullanıcısına sunuyor. Konumunuza bağlı olarak çevrenizdeki ücretli-ücretsiz bağlantıları ayrı ayrı listeleyen bu uygulama, bağlantıları harita yoluyla da gösteriyor. Hiç bilmediğiniz bir şehirde, Wi-Fi bağlantılarını sorabileceğiniz, mekânların adresleri ve bağlantının detay bilgilerine kadar birçok bilgiyi sizin için sıralayacak olan JiWire, en yakın dijital arkadaşınız olacaktır.

Wi-Fi Manager

İkinci ihtimali düşünelim. Çevrenizde bir Wi-Fi bağlantısı var fakat cihazınızın bu özelliği zayıf ya da sinyal çok uzakta, bu yüzden bağlantınız fazlasıyla zayıf. İşte Wi-Fi bağlantınızın sinyalini sizin için güçlendirecek, imdat butonu tadında bir program. Ağların bağlantı kalitesini yükselten bu uygulama ile nispeten daha hızlı internete sahip olabilirsiniz.

Wi-Fi Free

Bulunduğunuz yerde olan ücretsiz Wi-Fi bağlantılarının şifresini size fısıldayan ve işinize çok yarayacak bir program. Yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki ücretsiz bağlantıların Wi-Fi Hotspot şifrelerine bu program sayesinde ulaşabiliyorsunuz. Bu uygulamayı illegal bir yol olarak düşünmeyin çünkü bu şifreler, bizzat kullanıcılar tarafından paylaşılıyor. Ücretsiz Wi-Fi bağlantılarını harita desteği ile de gösteren bu program, muhakkak cihazınızda bulunmalı.

Wi-fi Free uygulaması sayesinde, bulunduğunuz yerde internet bulunan ortamları keşfedebilirsiniz.

Wi-fi Free uygulaması sayesinde, bulunduğunuz yerde internet bulunan ortamları keşfedebilirsiniz.

Peki, internet bağlantısı bulmanıza gerek kalmadan bağlantı istemeyen uygulamalar da yok mu? Tabii ki var. Hem de mobil bir rehber havasında, seyahat ihtiyaçlarınızı karşılayacak mucizevi uygulamalar bunlar. İşte internet gerektirmeyen seyahat uygulamaları:

City Guides Catalog

Tripadvisor’ın offline çalışan bir şehir rehberi uygulaması, City Guides Catalog. Dünyanın birçok turizm kentine ait temel bilgiler veri tabanında yer alıyor. Konaklayabileceğiniz oteller, yemek yiyebileceğiniz kafeler-restoranlar, size en yakın duraklar, şehir rotaları gibi birçok zengin içeriğe bu uygulamadan ulaşabilirsiniz.

All Subway

Metro ile ne kadar uzağa gidebileceğinizi, nerelere hangi hattan ulaşabileceğinizi fısıldayan bir program var. Avrupa, Amerika, Afrika, Asya ve Avustralya kıtalarının tüm metro hatlarını telefonunuza getiren bu uygulama, internet gerektirmiyor. Kullananlar için iPod Touch versiyonu da var.

Trip Wolf

Bu uygulama için lamba cini benzetmesi abartı olmayacaktır. İnternet bağlantısı olmadan, gezdiğiniz şehrin popüler noktalarını, tarihi yerlerini, gece hayatını, genel bilgilerini ve çeşitli ipuçlarını barındıran Trip Wolf, o şehir hakkında sorduğunuz tüm sorulara cevap veriyor. Özellikle, yer alan öneriler sayesinde seyahat planınızı şekillendirme şansınız da bulunuyor.

Trip Wolf'ta, merak ettiğiniz şehirler hakkında sorduğunuz tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

Trip Wolf’ta, merak ettiğiniz şehirler hakkında sorduğunuz tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

Yorumlar