Amerika’nın çılgın bir ülke olduğunu biliyoruz. Ülkede ekstrem sporlara müsait bölgeler de bunu kanıtlıyor. Doğa sporlarının rahatlıkla yapılabildiği bu alanlara hayran kalmak için sporcu olmanıza da gerek yok. Bir doğa sevdalısı da bu rotalara bayılacaktır. Hem bir sporcu hem de doğa aşığı mısınız? O zaman ömrünüz boyunca buralarda yaşamak isteyeceğinizden eminiz. Siz de bu eşsiz deneyimleri yaşamak isterseniz, yola çıkmak için geç kalmayın!Bu hayalin mümkün olması biraz zor olsa bile, siz şimdilik sadece uçak biletlerinizi Amerika’ya doğru yönlendirin, içinizdeki spor ve doğa aşkını Amerika’nın outdoor destinasyonlarına salıverin!

Haleiwa, Hawaii

Amerika’da en iyi sörf yapma imkanı, Haleiwa’da bulunuyor. Haleiwa’da sabah saatlerinde sörf keyfi yapmak, gerçekleştirilecek en iyi aktivite. Denizin sörf için uygun olmadığı zamanlardaysa, North Shore bisiklet yolu boyunca bisiklet kullanmak ziyaretçilerin favori etkinliği.

Nerede yemek yenir? : Haleiwa Bowl, Pupukea Grill, Waialua Bakery, Fil Kamyon, Lei Lei en Bar & Grill

Kahve Molası: Cofee Gallery

Nerede Eğlenilir? : Surfer

Haleiwa'da sörf yapmak, deneyimlemeniz gereken en heyecanlı aktivitelerden.

Haleiwa’da sörf yapmak, deneyimlemeniz gereken en heyecan verici aktivitelerden.

Bishop, Kaliforniya

Kaliforniya’da yer alan Bishop, doğal güzellikleri ile öne çıkan mükemmel bir yer. Ziyaretçilerine bisiklete binmek, tırmanış ve termal terapi şansını aynı anda sunar. Owens River Gorge veya Pine Creek’te rota tırmanışı yapabilir, Mammoth veya Nevada yolunda macera dolu bir bisiklet sürüş keyfi yaşayabilir, yorulduğunuz anda Buttermilks’te kaplıcaların keyfinizi çıkararak, hem vücudunuzu hem de ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Nerede Yemek Yenir? : The Bishop Burger Barn, Mountain Rambler Brewery, Las Palmas

Doğal güzellikleri ile öne çıkan Bishop'ta, mükemmel manzaralar eşliğinde bisiklet sürebilirsiniz.

Doğal güzellikleri ile öne çıkan Bishop’ta, mükemmel manzaralar eşliğinde bisiklet sürebilirsiniz.

Chattanooga, Tennessee

Kayak, rafting, tırmanış, bisiklet, trekking… Ekstrem spor dallarının her birine şans tanıyan Chattanooga, spor tutkunları için adeta bir yaşam alanı. Fakat buranın en önemli özelliği tırmanış sporları için cennet olması. Hatta tırmanışçıların çok sıcak ya da yağmurlu hava şartlarından korunmaları için, kapalı tırmanış salonları bile bulunur. Tırmanma tutkunlarının seyahatlerinde tercih sebebi olabilecek, enerjik bir bölge burası.

Nerede Yemek Yenir? : Aretha Frankensteins, Sofa King Juicy Burger, The Terminal Brewhouse

Kahve Molası: Milk and Honey

Nerede Eğlenilir? : Mountain Opry (Cuma akşamları)

Tırmanma tutkunları için oldukça elverişli bir alan olan Chattanooga.

Tırmanma tutkunları için oldukça elverişli bir alan olan Chattanooga.

Salida, Colorado

Arkansas Nehri üzerinde yapılan kürek ve yelken aktiviteleri, birçok sporcunun burada toplanmasına neden olur. Ayrıca efsanevi “S” şeklinde uzanan bisiklet yolu da bir hayli popülerdir. Hem suda hem karada mükemmel spor deneyimleri sunan Salida da son yıllarda en çok tercih edilen outdoor mekânlar arasında.

Nerede yemek yenir: Amica’s (ev yapımı pizza konusunda profesyoneller), Ploughboy, The Fritz

Kahve Molası: Cafe Dawn

Nerede Eğlenilir? : The SteamPlant Theater

Kürek ve yelken aktivitesi için pek çok sporcu Arkansas Nehri'nde toplanır.

Kürek ve yelken aktivitesi için pek çok sporcu Arkansas Nehri’nde toplanır.

Yorumlar