Londra, Avrupa’nın en merak uyandırıcı ve en havalı rotalarından biri. Dev alışveriş merkezlerini andıran caddeleri, dünyanın en iyi müzeleri, kırmızı otobüsleri, eğlencesi ve bununla doğru orantılı asaleti ile ilginç bir deneyim. Daha önce hiç gitmediyseniz mutlaka bir gün gitmeyi planlıyorsunuzdur.

Zaten daha önce gittiyseniz yeniden gitmek için bahaneniz çoktur. Ama özellikle şu sıralar Londra’ya mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. Bu kadar ısrarcı olmamızın mantıklı sebepleri var. Çünkü bu yaz Londra yepyeni etkinlikleri ve renkleri ile bambaşka bir kent olacak. Londra uçak biletlerinizi ve otel rezervasyonlarınızı hazırlayın, bu kenti ziyaret etmek için daha iyi bir zaman olamaz.

İyi ki Doğmuşsun Kraliçe!

Kraliçe Elizabeth, bu yıl 90. doğum gününü kutluyor. Bu sizin için küçük, Londra için gerçekten büyük bir olay. Londralılar bu olayı o kadar ciddiye alıyorlar ki düzenlenen etkinlikler, geçitler ve sergiler kenti bambaşka bir havaya sokuyor. 11 Haziran’da yapılacak geçit törenine katılırsanız, gerçekten ilginç ve coşkulu bir atmosfer sizi bekliyor olacak. Sonrasında kraliçenin gardırobunun yer alacağı muhteşem bir moda sergisi sizi karşılayacak. Kraliçe Elizabeth’in yaşadığı yer olan Buckingham Sarayı’nda özel odalar hariç, diğer birçok devlet odası ziyaretçilere açık olacak. 23 Temmuz-2 Ekim 2016 tarihlerinde açık olacak Devlet Yaz Odası’nı görme şansını kaçırmamalısınız.

Kraliçe Elizabeth’in yaşadığı Buckingham Sarayı’nda gezme şansını kaçırmayın!

Kraliçe Elizabeth’in yaşadığı Buckingham Sarayı’nda gezme şansını kaçırmayın!

Tate Modern’in Yenilenmiş Yüzünü Görün

Londra’nın en önemli müzelerinden biri Tate Modern’e, genişletme projesi kapsamında 17 Haziran itibariyle 10 yeni alan daha ekleniyor. Orijinal müze binasının arkasına inşa edilen 10 katlı bina, yeni sergi alanları ve etkinlikleriyle Londra kültürüne yepyeni renkler katacak. Yeni bina ile Tate Modern, yüzde 60 daha fazla büyüyecek ve sürekli sanat koleksiyonu burada sergilenecek. Avrupa’nın en bilinen sanat galerilerinden Tate Modern’e katılmış yeni sanat alanlarının ilk ziyaretçilerinden biri siz olabilirsiniz.

Thames Nehri üzerinde yer alan Millennium, sadece yayalara açık bir köprü.

Thames Nehri üzerinde yer alan Millennium, sadece yayalara açık bir köprü.

Rolling Stones’u Daha Yakından Tanıyın!

Bu yaz Londra’yı hareketlendiren en önemli etkinliklerden biri,  Exhibitionism! The Saatchi Gallery’de düzenlenen etkinlik, Rolling Stones’un 50 yıllık büyüleyici geçmişini tüm çıplaklığı ile ortaya çıkartıyor. 500’den fazla orijinal Stones eserini bir araya getiren etkinlik; grubun ikonik kostümlerini, sahne tasarımlarını, soyunma odalarını, albüme girmeyen ses kayıtlarını ve kimsenin izleyemediği videolarını bile ziyaretçilere sunuyor. Bu sergiye katılmak için bir Rolling Stones hayranı olmanıza gerek yok. Büyülenmek için şaşırma içgüdüsüne sahip olmanız yeterli. 4 Eylül’e kadar bu muhteşem etkinliğe katılma şansınız var.

Yepyeni Müzik Festivalleri İçin Taze Kanlar Aranıyor!

Londra, yaz mevsimini en iyi festivallerle geçiren kentlerin öncülerinden. Glastonbury, Wilderness, Festival No.6 gibi dünyaya kendini kanıtlamış festivallere, bu yaz yenileri ekleniyor. Temmuz ayında düzenlenecek Sunfall in Brockwell Park festivali elektro ve jazz sevenleri coşturacakken, yine temmuzda düzenlenecek Citadel, tam bir yoga, performans ve lezzet festivali olacak.

Londra'da yaz mevsimi festivalleerle geçiyor!

Londra’da yaz mevsimi festivallerle geçiyor!

Londra Tiyatro, Edebiyat ve Shakespeare’e Doyacak

Bu etkinlik, edebiyat ve tiyatroseverlere gelsin. Bu sene Shakespeare’in 400. ölüm yıl dönümü. Anma etkinlikleri, rakam dolayısıyla tam bir prestij yarışı olacak. En ünlü oyunlarını dev salonlarda izleme şansınızın yanı sıra, otel ve kafelerde 400. yıl şerefine birçok etkinlik de düzenlenecek.

Yorumlar