Kamp yapmak istiyorsunuz fakat kendi yemeğinizi pişirmek, yerde uyumak, ortak lavabo ve banyolara girmek istemiyorsunuz. Evet, bunlar kamp yapmanın doğasında olan şeyler ama eğer sırf bu yüzden kamp yapma işini erteliyorsanız, çok şey kaybediyorsunuz. Siz uçak biletlerinizi ayarlayın, doğa ile iç içe olacağınız lüks çadır kampları imdadınıza yetişecek. İşte dünyanın en iyi kamp alanlarında 5 yıldızlı çadır keyfi yapabileceğiniz öneriler.

Bol Işıklı Bohem Bir Kamp – Sandat Glamping

Bu çizgi üstü hizmetin öncülerinden olan, Sandat Glamping Endonezya- Tampaksiring’de bulunuyor. Yemyeşil doğanın içinde bulunan kamp alanı, Glamping tarzı çadırlardan oluşuyor. Bol ışıklı, havalandırmalı, yataklı bu çadırlar, fazlasıyla lüks ve bohem bir atmosfer sunuyor. Yani hem kamp hayatını yaşıyor hem de 5 yıldızlı otel konforunu yaşıyorsunuz. Kamp mutfağında ise tamamen organik malzemelerle oluşturulmuş yerel tatlar bulunuyor.

Hem kamp hayatını hem de 5 yıldızlı otel konforunu bir arada yaşamak mümkün!

Hem kamp hayatını hem de 5 yıldızlı otel konforunu bir arada yaşamak mümkün!

Çölde Kamp Macerası – Arabian Desert

Dubai kesinlikle lüks konaklama profesyoneli! Ancak görüyoruz ki lüks kamp işinde de çok iyi. Arabian Desert, kurduğu 16 kişilik kamp alanı ile lüks ve eğlenceyi birleştiriyor. Eğer çölde muhteşem bir gece geçirmek istiyorsanız, 4×4 kum macerası ve sürüş keyfi, yaban hayatı keşfi ve ardından zarif bir açık büfe akşam yemeği sizi bekliyor. Görebileceğiniz en lüks çadırlarda gecenizi tamamlayabilirsiniz.

Paperbark Camp

Avustralya- Woollamia’da bulunan Paperbark Camp, ormanın tam içinde muhteşem bir konfor sunuyor. Ferah açık renk keten çadırlarda bulunan yataklar ve şık dekorasyon içinizi açarken, sıcak duşun keyfini sınırsız bir şekilde çıkarıyorsunuz. Kampta bir aile ortamı hakim. Sabah olduğunu sizlere duyuran papağanlar ile güne başlayıp, sabah sporunuzdan hemen sonra şık bir kahvaltı masasına oturuyorsunuz. Kamp alanında çok iyi bir restoran bulunuyor. Yemekleri tabii ki yerel lezzetlerden oluşuyor. Bir gün Avustralya’ya yolunuz düşerse buraya mutlaka uğramalısınız.

Lüks çadır kamplarında hem doğanın hem de konforun tadını çıkarabilirsiniz.

Lüks çadır kamplarında hem doğanın hem de konforun tadını çıkarabilirsiniz.

Nehrin Kıyısındaki Huzur – Garden Village Bled

Garden Village Bled 2014 yılında, Slovenya-Bled’te kuruldu. Kurulduğu tarihten itibaren her sene bir değişiklik yaptı ve sonunda hayal edilen lüksün de fazlasını yakaladı. Nehrin kenarında, iskelenin üstüne kurulan iskelet çadırlarda elektrik ve süper rahat yataklar bulunuyor. Çadırlar isteğe göre iki odalı da oluyor. Bu yüzden aileler bu kampı tercih etmekte çok haklılar. Üstelik her çadırın önünde hamak da bulunuyor. Bu muhteşem lüks çadırın hemen önündeki iskelede sallanırken, nehrin şırıltısını dinleyebiliyorsunuz.

Yorumlar