Tuk-tuk, semt pazarları, kalabalık caddeler, tapınaklar ile bolca anlatılan Mumbai’yi uzaklardan izlemenin keyfine varacağınız, standartların üstüne çıkmış restoranlarda Hint mutfağını deneyimlemeye davetlisiniz. Enerjisi bol kentin ışıklarıyla süslediği harika manzara ve lezzetli yemekler, Mumbai turunuzu daha anlamlı kılacak! Uçak biletlerinizi ayarlayıp, otel rezervasyonu yaptıktan hemen sonra bu restoranları araştırmaya başlayın. Hint lezzetlerinin ve Mumbai manzarasının muhteşem yarışını mutlaka görmelisiniz.

Aer

Four Seasons Otel’in 34. katında bulunan bir terastan Mumbai’nin ışıklarını izlerken, Hint mutfağını keşfetmenin verdiği haz ile ne yarışabilir? Bu atmosferde kentin manzarasına ve lezzetlerine aşık olmamak imkansız. Bu tercih, sizin için ekonomik bir seçim olmasa da seyahatinizin en özel anı olacaktır. “Sunset Happy Hour” ismini verdikleri özel menüde, birbirinden lezzetli Hint yemeklerini tatmanın keyfine varabilirsiniz.

Dome

Dome, dilimizde kubbe anlamına geliyor. Konforlu koltukları ve görkemli manzarası ile bilinen Dome, sekizinci katta bulunuyor. Seyahatiniz sırasında romantik bir akşam yemeğine çıkacaksanız, ilk tercihiniz burası olmalıdır. Çünkü Mumbai’de bulunan en iyi restoranlardan biri olmasının yanı sıra fazlaca romantik. Dingin bir müzik eşliğinde, açık hava kokteyl salonunda içeceklerinizi içerken ızgarada pişmiş Hint soslarıyla süslenmiş etlerin, deniz ürünlerinin ve lezzetli tropik meyvelerin size eşlik etmesine izin verin.

Koyla

Taj Otel ve Arap Denizi’nin nefes kesen manzarasına sahip Koyla, dal makhni ve diğer Kuzey Hint lezzetleri ile menüsünü zenginleştiren restoranlardan. Orta Doğu esintileri ile dekorasyonunu tamamlayan mekan, lüks akşam yemeklerinin Mumbai’deki bir numaralı adresi. Mumbai’nin sunduğu doğal ışık gösterisini dev camlarından izleyeceğiniz restoran, sunum başarısıyla da öne çıkıyor. Yemek yemenin bir kültür olduğunu düşünen ve standartlarından taviz vermeyen lezzet avcıları, bu deneyimi mutlaka yaşamalı.

Kuzey Hint lezzetleri ile menüsünü zenginleştiren Koyla'da, Arap Denizi'nin nefes kesen manzarasını da izleyebilirsiniz.

Kuzey Hint lezzetleri ile menüsünü zenginleştiren Koyla’da, Arap Denizi’nin nefes kesen manzarasını da izleyebilirsiniz.

Skky

Asya ve Orta Doğu mutfağının Mumbai’deki en lüks temsilcisi kesinlikle Skky. Masaların çevresinde bulunan yeşillikler ile süslenmiş yapay akarsular, size doğanın tam ortasındaymışsınız hissini verir. Powai Gölü manzaralı bu restoran zengin menüsünün yanında, canlı müzik imkanı da sunar. Hint yemekleri, Hint müzikleri ve kusursuz manzara… Mükemmel bir akşam yemeği planı değil mi?

Marina Upper Deck

Marina Upper Deck, Mumbai’nin enerjisi sizi biraz yorduysa dinlenmek için gideceğiniz en doğru yer. Hint restoranları arasında, kusursuz hizmet anlayışı ile ün yapmış bir yer burası. Menüsü ve ambiyansına göre fiyatlar da gayet makul. Eğer muhteşem Mumbai manzarası eşliğinde, mum ışıkları altında yemek yemek isterseniz ilk tercihiniz Marina Upper Deck olmalı.

Mumbai’nin enerjisi sizi biraz yorduysa dinlenmek için lezzet dolu bir restorana gidebilirsiniz.

Mumbai’nin enerjisi sizi biraz yorduysa dinlenmek için lezzet dolu bir restorana gidebilirsiniz.

Breeze

En az ismi kadar içinizi ferahlatacak bir fikir Breeze’de yemek yemek. Açık renkli yer döşemeleri, renkli yastıkları, bembeyaz masa ve sandalyeleri ile şık ve sade bir görünüm sunan mekanın vejetaryenlere özel menüsü de bulunuyor. Son derece düşük aydınlatması ve Powai Gölü manzarasıyla, eşsiz bir atmosfer sunan Breeze, Mumbai’de oldukça popüler.

Yorumlar