Etstur’un, Baltık Denizi ile Adriyatik Denizi arasında keşfedilmemiş birçok güzelliği bir arada sunan Orta Avrupa turu, dopdolu programıyla size harika bir tatil vadediyor. Budapeşte’den Viyana’ya ve Prag’a Orta Avrupa’nın büyüleyici kentlerinin izini sürün!

Budapeşte’de Spa ve Müzik

Orta Avrupa gezisi Budapeşte ile başlıyor. Kahramanlar Meydanı, Opera ve Parlamento binaları, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası ve Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi ile Gellert Hamamı görülecekler arasında. Budapeşte’nin bu geleneksel hamamı, bugün modern bir spa olsa da geçmişten gelen havasını yitirmemiş. Üç açık hava havuzu ve sekiz kapalı termal banyosu var. Günün devamında, dilerseniz Macar Folkloru ve Çigan Gecesi’ne katılabilir; ikinci gün Estergom, Visegrad ve Szentendre gezisine katılarak tarihi bilgiler edinebileceğiniz bir gün geçirebilirsiniz.

budapeste-800x600

Kaçırmayın

Tuna Nehri üzerinde romantik bir tekne gezintisi esnasında, şehrin harikulade şekilde ışıklandırılmış binaları ve köprülerini yakından görebilirsiniz.

budapeste2-800x600

Viyana’da İmparatorluk İhtişamı

Turun ikinci ana durağı Viyana’ya doğru hareket ederken, Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya da uğrama şansı buluyorsunuz. AvusturyA’nın başkentinde; Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi ve Belvedere Sarayı sizi bekleyen anıtsal yapılar arasında. Günün ekstrası ise şehir yakınındaki bağcılık kasabalarından olan Grinzing’de Şnitzel Gecesi. Kasabada, küçük ve şirin evlerden devşirme taverna tipi restoranlardan birinde, şnitzeli evinde tatma şansı buluyorsunuz.

viyana2-800x600

Kaçırmayın

Viyana çevresine uzanan Wienerwald-Seegrote-Mayerlig-Baden Gezisi ile Schönbrunn Sarayı Bahçeleri’nde yürüyüş. Bir diğer seçenek ise klasik müziğin beşiğinde bir müzik ziyafeti çekerek, Viyana Konser Gecesi’ne katılmak.

viyana-800x600

Prag’da Orta Çağ Nostaljisi

Turun son durağı Prag’da; Eski Belediye Binası, IV. Charles Köprüsü, Astronomik Saat, Rudolfinium, Paris Caddesi, Clementinium Manastırı, sizi bekleyen ilgiye değer noktalar arasında. Prag’da bir Orta Çağ Gecesi’ne katılmayı ihmal etmeyin. Bu gecede kendinizi film setinde gibi hissedeceksiniz. Ortaçağ’da yapılan eğlencelerden ziyafetlere, ateş danslarından kıyafetlere her şey son derece otantik. Karlovy Vary Gezisi ve sonrasında katılabileceğiniz Çek Gecesi de bu yolculuğun ilgi çekici alternatiflerinden. Film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü Karlovy Vary’de sıcaklıkları 30–70 °C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunuyor. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, UNESCO koruması altındaki Karlovy Vary gezisinde, Atatürk’ün kaldığı ve yemeklerini yediği binalar da görülüyor.

prag2-800x600

Kaçırmayın

Çek topraklarındaki en ünlü Nazi toplama kamplarından olan Terezin Kalesi’ni ziyaret edebilir; ardından Almanya’nın Saksonya eyaletine geçerek “Elbe kıyısının Floransa’sı” olarak anılan Dresden’i keşfe çıkabilirsiniz.

prag-800x600

Yorumlar