Günlerimizin sayılı olduğu, gençliğin ışık hızında gelip geçtiği şu fani dünyada Amsterdam’a gitmeden ölmek büyük kayıp olur. Gecesiyle gündüzüyle, öğleniyle akşamüstüyle her zaman renkli ve hareketli olan Amsterdam’da gezip tozmak, saatleri unutup alışveriş yapmak, yemek içmek, kısacası nefes almak bile başka bir tat, başka bir eğlence.

“Amsterdam’da bunca yer var, hangi birine nasıl yetişeyim” derdine düşmemeniz ve ekonomik bir Amsterdam turu yapabilmeniz için “I amsterdam City Card” denilen bir kolaylığı turistler için icat etmiş Hollandalılar. İşte I amsterdam City Card ile Amsterdam’da yapabilecekleriniz:
amsterdam01-800x600
1) Akbil mi? O neydi yahu?
I amsterdam City Card’ınızı alıyorsunuz; otobüse, tramvaya, metroya istediğiniz kadar binebiliyorsunuz. İndi-bindinin dertten çok keyif haline geleceği, gezmeye gitmişken ikide bir yol paranızın hesabını yapmanıza gerek olmayan güzel bir hizmet.

2) Doğru kanalı buldun mu tamamdır!
Bir seyirlik kanal turu ücretsiz. Blue Boat Company veya Holland International kanal turlarından birini seçin, para isterlerse sağ arka cebinizden I amsterdam City Card’ınızı FBI ajanları gibi hızla çekip gösterin.
amsterdam03-800x600
3) Rijksmuseum’a indirimli giriş
Hollanda’nın en büyük sanat ve tarih müzesi Rijksmuseum’a girişte 2.50€ indirim şansına sahipsiniz. “Amaan azmış.” demeyin; baba ocağından ayrıyken üç kuruş olur size beş kuruş.

4) Müzelere ücretsiz giriş
İşte kartın en bomba avantajına geldik. Amsterdam’ı tercih ettiğinize ya da tercih etmeye çok yaklaştığınıza göre kültür ve sanat meraklısı bir insansınız. I amsterdam City Card ile Van Gogh Müzesi, Amsterdam Tarih Müzesi, Rembrandt Evi Müzesi, Allard Pierson Müzesi gibi birçok müzeyi ücretsiz gezme imkanınız var. Bayılana limon.
ub-lets-go-banner-amsterdam-825x220

5) Ajax’ınıza kadar geldik
Dünyaca ünlü futbol takımı Ajax’ın antrenman ya da maç günü değilse soyunma odalarına kadar bile girebileceğiniz 1 saatlik Amsterdam Arena stadyum turu ücretsiz!

6) İndirimler bitmediler
Amsterdam’da yaşayabileceğiniz en ilginç deneyimlerin adresi, bir işkence müzesi olan The Amsterdam Dungeon, İngilizce komedi şovların düzenlendiği Boom Chicago ve klasik müzik dinleyebileceğiniz harika mekan Royal Concertgebouw gibi pek çok mekandaki etkinliklere %25 indirimle katılabiliyorsunuz. Scooter, kanal bisikleti gibi aktiviteler de bu indirimlere dahil.
foto-turlari-letsgo-yonlendirme-825x220

7) Yeme-içme fırsatları
Yine I amsterdam City Card’ınızı alıp anlaşmalı pek çok kafe, bar ve restorandaki lezzetlerin tadına indirimli bir şekilde afiyetle bakabilirsiniz.
amsterdam01-800x600

Amsterdam’daki hayatınızı kolaylaştıracak, ekonomik ve dolu dolu bir tatil geçirmenizi sağlayacak I amsterdam City Card’ın ücretleri 24 saatliği 47€, 48 saatliği 57€, 72 saatliği ise 67€ şeklinde. Birkaç güne sığdırıp bir ömür boyu unutamayacağınız muhteşem aktiviteler, mekanlar ve indirimler sizi bekliyor.

Yorumlar