2004 yılında kurulmuş olan, Amara World Oteller grubunun en genç üyesi Amara Sealight Elite, geçtiğimiz mayıs ayında Kuşadası’nda açıldı. Aldaş Gediği Mevkii’nde bulunan, Kuşadası merkeze sadece 6 km, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 75 kilometrelik mesafede yer alan otel, özellikle içinde yer alan spa merkezi ile ön planda.

Amara Sealight Elite Otel'den müthiş bir manzara

Amara Sealight Elite Otel’den müthiş bir manzara

Fransa’nın önde gelen thallasso kuruluşlarından olan Relais Thalasso, geleneksel terapi uygulamaları ile Amara Sealight Elite’da misafirlerine kusursuz bir hizmet sunuyor. Yılın 12 ayı açık olan otelde, yiyecek ve içecek hizmetlerinin de üst seviyede olduğunu söylemek mümkün.

Amara Sealight Elite'da çekilen bir başka manzara fotoğrafı

Amara Sealight Elite’da çekilen bir başka manzara fotoğrafı

Açık büfe olarak sabah, öğle ve akşam hizmet veren ana restoranda; kahvaltıda taze sıkılmış portakal suyu, kömürde ızgara köşesi, diyet köşesi ve çocuk büfesi gibi hizmetler mevcut. Sıcak yaz aylarında büyük ilgi gören snack restoranda; pizza, pide, kumpir ve hamburger gibi hızlı ve doyurucu yemekler bulunuyor, ne de olsa deniz acıktırır.

Amara Sealight'ın ev yapımı çikolataları

Amara Sealight’ın ev yapımı çikolataları

Amara Sealight Elite’da ana restoran ve snack restoran dışında, Waffle Evi ve Pastane ile birlikte toplam 10 adet a la carte restoran bulunuyor. Tüm mutfakların koordinatörlüğünü, deneyimli Şef Muzaffer Demirci üstleniyor. Demirci; Çırağan’dan, Ritz Carlton’a, İzmir Hilton’dan, Adana Hilton’a kadar dünyaca prestijli birçok yerde çalışmış. Bir dönem kendi restoranını açmış; Eski Foça’da Chef Inn isimli bu balıkçı lokantası kısa sürede çok sevilir olduğu halde, Foça’nın sezonunun kısa olması nedeni ile kapanmış. Kendisi, geçtiğimiz şubat ayından itibaren (otel daha açılmadan) şimdiki görevini üstlenmiş. Her sabah 05.00’te işinin başında olduğunu söyleyen usta şef; malzemeye dokunmadan, hissetmeden, başında durmadan iyi, doğru ve lezzetli iş çıkmayacağı inancında. Bu konuda kendisine katılıyor ve çalışmalarını yürekten alkışlıyorum.

Menüsünde sadece organik yiyeceklerin bulunduğu La Promenade

Menüsünde sadece organik yiyeceklerin bulunduğu La Promenade

Doğrusu, gelmeden önce a la carte restoranlardaki yemeklerin bu kadar lezzetli olabileceğini tahmin etmiyordum. Tattığım her şeyin lezzeti nefisti. Ne eksik ne fazla… Tatlar ve tabaklar karşısında etkilendiğimi açıkça ifade edebilirim. Yapılan her şeyin özen, itina ve emek ile yapıldığı değil ilk lokmadan, ilk bakıştan anlaşılıyordu. Ayrıca otelin tüm mutfaklarını gezdiğimi ve eşine az rastlanır derecede temiz mutfaklarla karşılaştığımın da altını çizerim. Yerler, tezgahlar tertemizdi, hani bal dök yala derler ya, aynen o vaziyet; olması gereken bu tabi ama, bravo doğrusu!

Güney Amerika mutfağından örnekler sunan Mate Cafe

Güney Amerika mutfağından örnekler sunan Mate Cafe

O zaman hazırsanız Amara Sealight Elite Otel’in, a la carte mutfakları arasında bir gezintiye çıkalım…

Siz de Amara Sealight Elite‘te yerinizi hemen ayırtın!

(Devam edecek…)

İnci Özay Hatipoğlu
Son Mastori

Yorumlar