Uçaktan iner inmez havalimanında kolayca araç kiralamanı sağlayacak ipuçları neler olabilir diye düşündük ve bu yazıda bir araya getirdik!

Bir şehri çok daha pratik veya keyifli şekilde keşfetmek ya da sadece konforlu şekilde gezmek için araç kiralamak en mantıklı çözüm. Seyahatini genel anlamda kolaylaştırmak, alacağın keyfi ikiye katlamak için daha uçaktan iner inmez havalimanında kolayca araç kiralamanı sağlayacak ipuçları neler olabilir diye düşündük ve bu yazıda bir araya getirdik!

Detaylı bir araştırma yap, indirim ve promosyon fırsatlarıyla karşılaşabilirsin.

Araba kiralamadan önce süreci ve işleyişi detaylı şekilde araştırmak özellikle de ilk kez araç kiralayacak olanlar için oldukça faydalı. Bu sayede hem kiralama şirketleri hakkında bilgi toplayabilir, yorumlarını inceleyebilir hem de fiyat karşılaştırması yapabilirsin. Üstelik araştırmalar sırasında indirim fırsatlarıyla karşılaşma ihtimalini de artırmış olursun. 😊

Erken rezervasyon yap, avantajlı olacak!

Erken rezervasyon, her alanda olduğu gibi araba kiralarken de oldukça avantajlı bir hamle… Hem daha uygun fiyatlar için hem de beğendiğin model herkesin tercih ettiği bir modelse yerini önden netleştirmek için erkenden rezervasyonunu yaptırmayı unutma!

Uçağın rötar yapma ihtimalini göz önünde bulundur.

Uçağın rötar yapması ya da aktarmalı uçuşlarda planlanan iniş saatinin uzaması gibi durumlarla karşılaşabilirsin. Bu nedenle aracın teslim alınma saatini esnek tutmak işini kolaylaştırabilir. Herhangi bir aksama ya da gecikme olma ihtimaline karşı firmaya teslim saati hakkında esnek bir saat aralığı vermek mantıklı olabilir.

İhtiyaçlarını belirleyerek hangi aracı kiralayacağına karar verebilirsin.

Bagaj miktarı ve kişi sayısı gibi detayları düşünerek hangi aracı kiralayabileceğini netleştirebilirsin. Buna dair kullanıcı yorumları okumak ya da araştırmalar yapmak uçaktan indiğinde ekstra vakit kaybı yaşamanı ya da ihtiyaçlarına uygun olmayan bir aracı kiralamak durumunda kalmanı engelleyecek.

Ekstra çıkabilecek ücretler konusunda dikkatli olmakta fayda var.

Bazı kiralama şirketleri, havalimanında misafirin karşılanması, ek sürücü ya da sigorta gibi konularda ek ücret talep edebiliyor. Havalimanında bu tarz bir sürprizle karşılaşmamak için öncesinde firma ile iletişime geçerek bu konuyu teyit edebilir, herhangi bir ek ücretin söz konusu olup olmadığı sorabilirsin.

Aracı teslim aldıktan sonra kontrol etmek iyi olabilir.

Kiralama işlemi havalimanından yapılsa da yapılmasa da kiralanan aracının henüz alandan ayrılmadan dikkatli şekilde kontrol edilmesi kullanıcı için önemli olabilir. Herhangi bir hasar ya da sorun olduğunda fotoğrafını çekebilir ya da firmaya haber verebilirsin. Bu sayede herhangi bir sorunla karşılaşmadan aracı teslim edebilirsin.

Kiralık aracın teslim süreci hakkında detaylı bilgi almalısın.

Firmalar aracın kiralandığı yerden teslim edilmesini istiyor ancak, bazen firmalar havalimanından kiralanan araçların şehir içinde başka bir noktaya bırakılmasını isteyebilir. Dolayısıyla en baştan araç teslimine dair tüm detayları öğrenmek işini kolaylaştırır. Son gün bambaşka detaylarla karşılaşma durumunu ortadan kaldırmış olursun.

Park edeceğin alanları önceden planlarsan rahat edersin.

Havalimanlarından araç kiralarken dikkat etmen gereken bir diğer nokta da park planlaması yapmak olabilir. Havalimanlarındaki yer kısıtını ve yoğunluğu göz önünde bulundurarak önceden aracı nereye park edeceğini planlamak, sonrasında rahat etmeni ve herhangi bir ek masrafla karşılaşmamanı sağlayacak.

 

 

Yorumlar