Son yıllarda hayat temposu fazlaca arttı… Kalabalık şehirler, yüksek binalar, sıkışık trafik gibi etmenleri göz önüne alınca, tüm bu yorgunluğu yılda sadece birkaç tatil ile atmak mümkün değil gibi görünüyor. Tam olarak bu nedenle de herkes hafta sonlarını koşturmacadan uzak geçirmenin yollarını arıyor. Son yıllarda trend haline gelmiş bungalov oteller arasında, bu arayışta olanları mutlu edecek bolca seçenek bulunuyor!

Kendilerini metropolün kalabalığından doğanın sakin kollarına bırakıp bütün haftanın yorgunluğunu bungalovlarda atmayı tercih eden hafta sonu tatilcilerinin sayısı artmış durumda. Siz de kendinizi kalabalığın içinde kaybolmuş hissediyorsanız, hafta sonunuzu yalnız veya sevdikleriniz ile birlikte huzurla geçirmek için bu hafta sonu bungalov tatiline çıkmalısınız!

Konum ve mimari yapıları gereği sizleri modern ağaç evlerde çocukluğunuza götürecek bu evler, tamamen sizlere rahat bir ortam sunmayı hedefliyor. Konforlu ve salaş bir konaklama alanı sunan bungalov evler tasarlanırken her türlü detay düşünülmüş. Doğa ile iç içe, sakin, sessiz ve istediğinizde yeni yerler keşfetme olanağı sunan bungalov oteller, şimdilerde hafta sonu klasiği haline geliyor.

Bu yazımızda, İstanbul’dan çok uzaklaşmanıza gerek kalmadan gidip yeni maceralar yaşayabileceğiniz ve konforlu bir bungalov tatili yapabileceğiniz birkaç rota önerimiz var. Doğayla iç içe olma imkanı sunan bungalov evleri mutlaka tecrübe etmelisiniz. Böylece hafta sonu tatilinizi muhteşem deneyimlere dönüştürebilirsiniz!

Sapanca Bungalov Evleri

İstanbul’dan 2 saatlik araba yolculuğu ile ulaşabileceğiniz ilk rotamız Sapanca. Yılın her mevsimi eşsiz manzaralara sahip olan ve kendine has doğal güzellikleri ile herkesi kendine hayran bırakan Sapanca’da tüm haftanın yorgunluğunu atabilirsiniz.

En güzel yerlerde konumlandırılmış Sapanca bungalovları size istediğiniz sakinliği verecek. Sapanca’ya kadar geldiyseniz, dönmeden Maşukiye’de kahvaltı yapabilir ve Sapanca Gölü çevresini gezebilirsiniz.

Bolu Bungalov Evleri

Bolu, hafta sonu gidilecek yerler listesinde mutlaka bulunmalı. Karadeniz’in tüm doğal güzelliklerini içerisinde barındıran Bolu, tüm renkleri ile büyüleyici bir şehir. Ağaçların gölgesinde dinlenebileceğiniz ve doğada olduğunuzu iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir hafta sonu tatili için Bolu bungalovlarını tercih edebilirsiniz. Burada tüm huzur ve dinlenme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bolu’nun yemyeşil tabiat parklarını, birbirinden güzel göllerini, Akkaya Travertenleri’ni ve Seben Kaya Evleri’ni gezip hafta sonunuzu güzelleştirebilirsiniz.

Balıkesir Bungalov Evleri

Başta yaz ayları olmak üzere yılın her zamanında misafirlerini ağırlayan Balıkesir, İstanbul’a olan yakınlığı ile hafta sonu şehirden ayrılmak isteyenlerin tercih ettiği adreslerden. Burası, İstanbul’a 3 saatlik mesafede şahane bir tatil rotası olarak karşımıza çıkıyor.

Yeşil ve mavinin bir arada bulunduğu sakin bölgelerde yer alan Balıkesir bungalov evleri, huzurlu ve keyifli bir tatilin kapılarını aralıyor. Hafta sonunu değerlendirebileceğiniz bungalov evlerde keyifle dinlenip enerji toplayabilir, Balıkesir’in gezilecek yerlerini keşfe çıkabilir, lezzetli yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

Yalova Bungalov Evleri

1,5 saatlik mesafe ile İstanbul’dan kolaylıkla gidilebilecek alternatifler arasında bulunan Yalova’yı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Şehrin her noktasında denizin huzur veren kokusunu hissedebileceksiniz. Sahillerinde gezip günün keyfine varacağınız bir tatil için Yalova sizi bekliyor.

Kendinizi evinizde hissedeceğiniz bungalovlarda konforla vakit geçirip tüm koşuşturmacalara biraz ara verebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey geç kalmadan rezervasyonunuzu yapmak ve hafta sonu Yalova tatilinin tadını çıkarmak.

Kocaeli Bungalov Evleri

İstanbul’dan kaçmak isteyenler için Kocaeli, özellikle doğal güzellikleri ve ferah yeşil alanları ile tercih sebebi. İstanbul’a yakın mesafesi ile burası; hafta sonlarınızı bol bol dinlenerek geçirebileceğiniz, sevdiklerinizle beraber doğanın keyfini sürebileceğiniz, kalabalıktan uzakta huzur bulabileceğiniz tatil adreslerinden birisi olmayı sürdürüyor. Denizin ve ormanın bir arada olduğu şehirde, seçeceğiniz bungalov evine göre tatil rotanızı belirleyebilirsiniz. Gün boyunca bungalovlarda dinlenebilir daha sonra da Kocaeli’nin doğal güzelliklerini keşfetmeye vakit ayırabilirsiniz.

Yorumlar