Masmavi denizinin eşliğinde, beyaz kireçle kaplı taş evlerin arasında gezerken Bodrum’a hayran olmamak elde değil. Heyecan ve merakla takip edeceğin bu eşsiz yer, civit mavisi kapılarının ardında sakladığı bambaşka güzellikleri keşfetmen için seni bekliyor.

Baharın getirdiği yenilik duygusu ve etrafı saran taze çiçek kokuları ile kısa bir bahar tatili yapmak ister misin?

Dünyaca ünlü koyları, plajları ve eğlence hayatıyla tanınan Bodrum, seni bu kez doğal ve yerel ürünlerle dolu tezgahların renklendireceği, yörenin en kapsamlı etkinliği olan Bodrum Acı Ot Festivali’ne çağırıyor!

Acı Ot Nedir?

Bodrum’un saklı bahçesinden gelen güzelliklerle buluş…

Acı Ot, Tilkişen ve Yabani Kuşkonmaz adlarıyla da tanınıyor. Ağızda bıraktığı tat ne kadar acı olsa da lezzetli ve şifa dolu bir ot çeşidi. Boylu ve sarmal bir şekle sahip olan Acı ot, tazeliğini ve tadını uç kısımlarında saklıyor.

Doğanın Bodrum’a sunduğu lezzetli bitkiler.

Bodrum Acı Ot Festivali

Bodrum’u farklı bir şekilde deneyimlemek isteyenler için…

Bodruma has bir etkinlik olan ve bu yıl 14  – 15 Mart arasında gerçekleşecek Bodrum Acı Ot Festivali’ne gidilmesi gereken festivaller listende yer vermelisin. Ege kültürünün ve Bodrum ile bütünleşmiş lezzetlerin, olağanüstü doğa ile buluştuğu ender bir festival seni bekliyor.

Festival, yöre insanın yaptığı Lokum Pilavı, Mart Mantarı Kavurması ve Külür gibi Bodrum’un gizli kalmış birçok lezzetli yemeğini tatma fırsatı sunuyor. Ayrıca el emeği sarf ederek üretilen yöresel kıyafetler ve birbirinden güzel hediyelikler de seni bekliyor.

Baharın coşkusunu yaşamak ve bitkilerin mucizevi dünyasına adım atmak için Bodrum Acı Ot Festivali ideal bir plan olabilir.

Bu benzersiz etkinlikte yerini ayırtman için Bodrum otelleri tüm misafirperverliği ile seni bekliyor.

Bodrum, seni bu kez festivale çağırıyor…

Yorumlar