Tatile çıkmak istiyorsunuz ancak uzun vaktiniz yok mu? Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız, bu konuda kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Çünkü İstanbul’a birkaç saat uzaklıkta bulunan pek çok tatil alternatifi mevcut.

İstanbul’a yakın tatil yerleri son dönemlerde oldukça rağbet görüyor. Kısa süreliğine şehirden biraz uzaklaşmak isteyenlerin tercih ettiği bu yerler, iş stresinden, trafik sıkıntısından ve daha birçok etkenden sıyrılıp kafa dinlemenize yardımcı oluyor.

Şehirden çok uzaklaşmadan hem dinlenip hem de tatil yapabileceğiniz İstanbul’a birkaç saat uzaklıktaki tatil adresleri sizi bekliyor!

Sapanca

Doğası ile kendine hayran bırakan Sapanca, İstanbul’un arka bahçesi olarak nitelendirebileceğimiz güzelliklere ev sahipliği yapıyor. Sakarya’da konumlanan Sapanca, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti de ağırlıyor.

Zengin bitki örtüsüne sahip yemyeşil dağları, muhteşem doğal güzellikleri, oksijen deposu atmosferi ve dinlendirici havası ile şehir hayatının gürültüsünden biraz uzaklaşıp, dinlenmek isteyenler için ideal bir ortam sunuyor.

Sapanca Otelleri, hem konforlu hem de doğa ile iç içe tatil yapmak isteyenleri bekliyor!

Ağva

İstanbul’a sadece 1 saatlik mesafede bulunan Ağva, kumsalı, koyları ve yeşilin her tonunu barındıran doğasıyla insana nefes alma imkanı tanıyor. Ağva’nın büyüleyici doğasına ortak olmak, şehrin karmaşasından biraz uzaklaşmak için Ağva Otelleri’ni inceleyerek, hafta sonu şehirden kaçabilirsiniz.

Şile

İstanbul’un yanı başında büyüleyici doğası, turkuaz denizi, tertemiz havası ile Şile, şehirden biraz uzaklaşıp dinlenmek isteyenler için biçilmiş kaftan! Şile Kalesi’ni görüp, Şile Feneri’nde fotoğraf çekebilirsiniz.

Yürüyüş yapmayı ve doğa ile iç içe olmayı seviyorsanız, Şile Otelleri’ni inceleyip, kısa bir yolculuğa çıkmak için hazırlanmanın vakti geldi demektir.

Riva

Beykoz’da şirin mi şirin bir yer: Riva! Riva Kalesi’nden gün batımını izleyebilir, denizinde keyifle yüzebilir, dar sokaklarında keşfe çıkabilirsiniz. Riva’nın temiz havasını solumak, İstanbul’un içinde yeni bir yer keşfetmeniz için Riva Otelleri sizi bekliyor.

Kilyos

Karadeniz’e kıyısı olan Kilyos, Sarıyer’in kapı komşusu… Hem şehir merkezine yakınlığı hem de hafta sonu tatillerinin vazgeçilmezi olmasıyla çok dikkat çekiyor. Bodrum’u aratmayan plajları ile Kilyos’ta, denize girmenin dışında yapabileceğiniz pek çok aktivite de bulunuyor. Bunlardan biri, eski evlerin arasından tepelere yürüyerek benzersiz manzarayı izlemek…

Kilyos’a kadar gidip, İstanbul’un fethinin anısına 1453 yılında dikilen tarihi çınarı görmeyi de ihmal etmemek için Kilyos Otelleri’nde yerinizi ayırtabilirsiniz.

Polonezköy

İstanbul’a yaklaşık 25 km mesafede yer alan Polonezköy, Beykoz’da ziyaretçilerine yeşilin binbir tonunu görmeleri için olanak sağlıyor. Polonezköy Otelleri de bu muhteşem yerin tercih edilme sebeplerinden biri. Buraya kadar gidip, 1914 yılında inşa edilen Czestochowalı Meryem Ana Kilisesi’ni görmeden Polonezköy’den ayrılmamanızı öneririz.

Enez

Enez, her ne kadar Trakya’da bulunsa da denizi ve doğasıyla küçük bir Ege kasabasını andırıyor. Saroz Körfezi’nin masmavi sularıyla çevrili olan Enez, Yunanistan’ın Semadirek Adası’nı seyre dalabileceğiniz enfes bir manzara sunuyor. Kolay ulaşımı ve İstanbul’a yakınlığı sebebiyle tercih edilen tatil beldesi, şehrin gürültüsünden uzak huzur dolu bir tatil imkanı sunuyor.

Huzur dolu kısa bir tatil için Enez Otelleri’ne göz atmalısınız!

Maşukiye

Maşukiye, Sapanca Gölü’nün kıyısında Kartepe’nin eteklerinde saklı bir cennet… Dört mevsim farklı güzelliklere ev sahipliği yapan Maşukiye, İstanbul’dan biraz uzaklaşıp kafa dinlemek isteyenler için ideal bir alternatif oluşturuyor.

Maşukiye’nin doğal güzelliğinin tadını çıkarmak için Maşukiye Otelleri sizi bekliyor!

Avşa Adası

Avşa Adası, Marmara Denizi’nin ortasında deniz, kum ve güneşe doyuran bir ada… Birbirinden renkli koyları, altın rengi kumsalları ve daha fazlası için bu adayı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Avşa Adası’nda görülmeye değer pek çok tarihi yer de bulunuyor.

Avşa Adası Otelleri’ne göz atıp, hemen bir tatil planlayabilirsiniz.

Marmara Adası

Balıkesir’e bağlı olan Marmara Adası, Gökçeada’dan sonra Türkiye’nin ikinci büyük adası olarak biliniyor. İstanbul’a yaklaşık 2 buçuk saatlik mesafede bulunmasıyla kısa tatillerin vazgeçilmezi olan ada, doğal güzellikleri ile göz dolduruyor.

Adanın büyüleyici güzellikteki plajlarını görmek için hemen Marmara Adası Otelleri’nde yerini ayırtabilirsin.

Kıyıköy

Pabuç ve Kazan ırmakları arasında ziyaretçilerini selamlayan Kıyıköy, doğası ve deniziyle herkesi kendine hayran bırakıyor. İstanbul’a sadece 165 km mesafede yer alan Kıyıköy, şirin bir kasaba… Şehrin karmaşasından biraz uzaklaşmak için Kıyıköy Otelleri’nde yerinizi ayırtıp, doğa ile baş başa kısa bir tatil geçirebilirsiniz.

Şarköy

Doğadan ve denizden kopamayan İstanbulluların uğrak yeri: Şarköy! Marmara Bölgesi’nin mavi bayraklı plajına sahip olan Şarköy, ziyaretçilerine muhteşem bir tatil imkanı sunuyor. Buraya geldiğinizde Şarköy’ün çevresinde bulunan gezilecek yerlere de uğramayı ihmal etmemenizi öneririz.

Muhteşem güzellikleri bir arada görmek için Şarköy Otelleri’ni inceleyebilir ve bir hafta sonu rotanızı Şarköy’e çevirebilirsiniz.

Mudanya

Ahşap evleri, dar sokakları, enfes lezzetleri ve daha fazlası ile Mudanya, İstanbulluların vazgeçilmez adresleri arasında yer alıyor. Bursa’ya bağlı olan Mudanya, denizi ve doğasının yanı sıra tarihi yapılarıyla da oldukça merak uyandırıyor. Sonu denize çıkan rengarenk sokaklarında fotoğraf çekmek için Mudanya Otelleri’ni incelemelisiniz.

Abant

Kalabalıktan uzaklaşıp, kendi başına kalmak isteyenlerin tercih ettiği Abant, Bolu’da milli park statüsündeki bir bölgede yer alıyor. Abant’a kadar gidip, Samandere Şelalesi ve Akkayalar gibi görülmeye değer benzersiz güzellikteki yerleri de görmeden dönmemelisiniz.

Karadeniz havası soluyarak, Abant Gölü’nün muhteşem manzarasının bir parçası olmak istiyorsanız Abant Otelleri sizi bekliyor!

Akçakoca

İstanbul’a birkaç saat uzaklıktaki tatil adresleri denince akla gelenler arasında Akçakoca’da yer alıyor. 35 km uzunluğundaki geniş kumsalıyla dikkat çeken Akçakoca, hafta sonu kaçamakları için ideal bir alternatif sunuyor. Bir hafta sonu mavi bayraklı plajında denize girelim derseniz, Akçakoca Otelleri’ni incelemeniz yeterli!

Kerpe

Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı olan Kerpe, küçük bir liman kasabası… Özellikle yaz aylarında İstanbulluların uğrak yeri olan kasaba, İstanbul’a yaklaşık 2 buçuk saatlik bir mesafede bulunuyor. Kerpe’nin denizi, sakin olmasından dolayı bir Karadeniz mucizesi olarak nitelendiriliyor.

Bu küçük kasabanın güzelliklerini yerinde keşfetmek için Kerpe Otelleri’ni inceleyin ve oraya kadar gitmişken yaklaşık 6 km uzaklıkta bulunan Pembe Kayalar’a da uğramayı ihmal etmeyin!

Kandıra

Çoğu kişi tarafından hala keşfedilmemiş olsa da Kandıra, el değmemiş ve görünce kendine hayran bırakan sahillere ev sahipliği yapıyor. İstanbul’un hemen yanı başında duran Kandıra, her istediğinizde ulaşabileceğiniz keyifli bir tatil alternatifi sunuyor.

Hemen Kandıra Otelleri’ni incelemeli ve Kandıra’nın doğal güzelliklerini görmek için vakit kaybetmemelisiniz.

Erdek

Türkiye’nin en eski tatil beldelerinden olan Erdek, aradan yıllar geçse de popülerliğini hiç yitirmiyor. İstanbul’a birkaç saat uzaklıkta olmasından dolayı, İstanbulluların uğrak tatil beldesi olan Erdek, doğal güzelliklerinin yanı sıra kültürel zenginlikleriyle de dikkat çekiyor.

Erdek’in birbirinden güzel plajlarını keşfetmek için siz de acele edin ve Erdek Otelleri’nde yerinizi alın!

Prens Adaları

Şehre yakın en güzel kaçamak Adalar’a yapılır. İstanbul’un dokuz adasından en bilinen dördünde sizi, erguvanlar ve mor salkımlar karşılıyor. Bu adalara Prens Adaları denmesinin sebebi ise Bizans döneminde saray mensuplarının bu adalara sürgün ediliyor olması. Adalarda gezip göreceğiniz çok yer var. Dilerseniz yürüyerek dilerseniz de bisiklet kiralayarak adaları turlayabilirsiniz.

Bir hafta sonunu Adalar’da geçirelim derseniz de Adalar Otelleri’nden birini seçebilirsiniz.

Yorumlar