En gözde tatil trendleri arasında dikkat çeken nehir turları; tatil denilince aklına, bütün gün plajda yatıp denize girdikten sonra akşam balkonda okey oynamak ya da hadi bir “çılgınlık” yapıp gece kulübüne gitmekten çok daha fazla şey getirenler için bambaşka bir deneyim. Nehir turları ile yaşadığınız hissin eşi benzeri yok! Nehir turları demek, kültür sanatla iç içe, biraz romantik, biraz nostaljik biraz da Wes Anderson filmleri tadında bir tecrübe demek. Eğer yeterince ilginizi çekebildiysek şimdi en çok tercih edilen nehir turlarına göz atmanın vakti geldi demektir.

Tuna Nehri Turları

Tuna Nehri akmam dese de gayet güzel, şırıl şırıl akıyor. Budapeşte’de şehir turu, ardından Viyana’yı keşfe çıkış, Durnstein’de manastır gezisi, Salzburg seferi, Almanya’da Passau yürüyüş turlarını kapsayan Tuna Nehri turları muazzam.

Tuna Nehri Turları

Basel-Viyana Arası Büyük Avrupa Keşfi

İsviçre’nin sınır şehri Basel’den Strazburg kanal gezisi, Main Nehri boyunca Miltenberg’de yürüyüş, üzüm bağlarıyla ünlü şirin Würzburg’da gezinti, Bavyera’nın Orta Çağ şehri Rothenburg’u keşif, Bamberg, Nürnberg, Regensburg, Deggendorf gezileri, tarihi yerleriyle ünlü Passau ve turistik bölge Melk’te dolaştıktan sonra Orta Avrupa’nın büyülü şehri Viyana’yı kapsayan turda kendinizi peri masalında yolculuğa çıkmış gibi hissedeceksiniz.

Basel &Viyana Turları

Paris & Normandiya Turları

Paris’ten çıkan lüks geminin Les Andelys, Rouen, Caudebec duraklarında mola verip, Normandiya plajlarına girip şehir ve doğa yürüyüşlerine katılabileceğiniz turlarında Fransız havasını denizden, karadan, her yerden uzun uzun soluyun.

Paris Normandiya Turları

Avrupa Serenadı Viyana & Amsterdam

Viyana’dan Dürnstein Wachau Vadisi’ni seyre çıkıp, Tuna Nehri boyunca bisiklete binip, Bamberg, Rothenburg ve Würzburg gibi efsane şehirleri dolaşıp, Almanya’nın en renkli şehri Frankfurt’ta soluklanmaya ne dersiniz? Daha bitmedi. Romantik Ren Nehri’nde süzülmeden, tarihiyle bir açık hava müzesini andıran Köln’ü gezmeden, Hollanda’nın eğlence ve sanat yuvası Amsterdam’a ayak basmak yok!

Viyana & AmsterdamTurlari

Po Nehri Turları

Adaları, kanalları ve köprüleriyle benzersiz bir şehir olan Venedik’i köşe bucak keşfetme imkanı bulabileceğiniz, romantik, huzurlu ve unutulmaz bir nehir turu.

Po Nehri Turları

Volga & Moskova/St. Petersburg Turları

Başkent Moskova’dan Volga Nehri üzerinde bulunan Uglich kasabasını gezip, Yaroslav, Goritsy, Kiji, Mandrogi’nin kuzey havasını alıp St. Petersburg’a geldiğinizde Rusya’nın Avrupa’ya açılan penceresinden dünyaya çok daha farklı bakmış olacaksınız.

Volga Moskova

Ren Nehri Turları

Amsterdam’dan kalkan lüks bir gemiyle Nijmegen, Krefeld, Köln, Koenigswinter, Rudesheim, Manheim, Strazburg ve Basel gibi dünyanın en güzel yerlerini keşfe çıkıp İstanbul’a varacağınız tekne turu gezinizde mutluluk, heyecan ve büyüleyici güzellikler sizi bekliyor olacak.

Ren Nehri Turları

Douro Nehri Turları

Galiçya’nın başkenti Santiago de Compostela’dan UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne alınan Porto’ya, Portekiz’in huzurlu liman şehri Regua’dan Vega De Terron’a, üzüm bağlarıyla ünlü Pinhao’dan Avrupa’nın en renkli başkentlerinden olan Lizbon’a yapacağınız Douro nehir turlarında İspanyol havasıyla içiniz açılacak, gözleriniz kamaşacak.

Douro Nehri Turları

Yorumlar