Düğün telaşı, gelinlik provaları, “Ev hazır mı ev” derken bir de vize telaşıyla uğraşamadınız tabii haklı olarak. Olsun, yurt dışına vizesiz olarak gidebileceğiniz romantik mi romantik yerleri sizin için sıraladık. Balayı bu, önemli hadise sonuçta. Özel ve güzel olması şart!

Mauritius

Dünyaca ünlü St. Regis oteller zincirinin Hint Okyanusu’nda bulunan Mauritius, tropikal iklimi ve bembeyaz kumsallarıyla film setlerini andıran bir güzelliğe sahip.

Seychelles Takımadaları

6 yüzyıl önce Hindistan’dan kopan, kaybolan kara parçası Gondwanaland olduğu düşünülen, Hint Okyanusu’nun baş tacı Seychelles Takımadaları, irili ufaklı 115’ten fazla adadan, palmiye-kumsal ikilisinin en iyi kombinasyonundan ve zengin tatlarıyla ünlü Creole mutfağından oluşuyor. Egzotik doğanın kolları arasında göz göze, diz dize bir balayı için harika!

Siz de bu egzotik güzelliği keşfetmek isterseniz, tıklayın!

Seyşeller

Seyşeller

Sri Lanka

Hint Okyanusu’nun bir başka güzeller güzeli adası olan Sri Lanka, maceraperest çiftler için oldukça ideal. Muhteşem tapınaklar arasında dolaşıp fil safarisine katılabileceğiniz gibi dev balinaları izleme şansına da sahip olacaksınız. Baharatlı yemeklerin afrodizyak etkisiyle de gelsin hareketli geceler!

Dominik Cumhuriyeti

Tüm dünyadan çiftlerin balayı hayallerini süsleyen Dominik Cumhuriyeti’nde hem büyük resort oteller hem de sahil kasabalarında küçük ama şirin konaklama yerleri mevcut. Pek çok Dominik oteli çiftler için çiçekli ve özel ikramlı konseptlere sahip. Pembe flamingoların romantizm aşılayan bu doğa harikasında her an duyacağınız kıvrak dans ezgileriyle dans edin durun!

Dominik Cumhuriyeti

Dominik Cumhuriyeti

Belize

Meksika, Guetamala ve Karayip Denizi’nin ortasında yer alan Belize’nin tropikal plajlarındaki çift kişilik hamaklarda romantizminize okyanus havası katabilir, eşsiz gün batımı manzarasında en azından ilk 5 yıl için sizi idare edecek aşkı depolayabilirsiniz.

Tayland

Bir Uzak Doğu cümbüşü olan Tayland’ın egzotik ulusal parklarında filler doğal ortamlarında, insanlar mutlu mesut bir şekilde bir arada yaşıyor. Palmiyelerin gölgesinde ve tapınakların parıltısında bir balayı için Tayland’ı bir düşünün deriz.

Tayland

Tayland

Maldivler

Balayı hayalinin olmazsa olmazı Maldivler’de Hindistan cevizi ağaçlarının altında ve incecik bembeyaz kumsallarda romantik dakikalar geçirmeyeceksiniz de nerede geçireceksiniz? Tropikal meyveler ve Asya bakımları ise bu özel günlerinizde sizi daha da fazla şımartacak.

Barbados

Tamam, belki burası Rihanna’sıyla ünlü ama balayında Rihanna’yı düşünecek değilsiniz. Pembemsi kumları ve fosforik deniziyle gerçekten de bir rüya alemi…

Barbados

Barbados

Phuket

Muson yağmurlarının sadece mayıs ve haziran ayında ortalığı karıştırmasının dışında her zaman yazı yaşayan Phuket, size de benzersiz ve biraz da gizemli bir balayı yaşatacak. Uzak Doğu’da, açık mavi denizde süzülen aşık bir çift… Bu siz misiniz?

Beyrut

“Orta Doğu’nun Paris’i” olarak bilinen Beyrut, renkli ve çılgın gece hayatıyla ünlü. Biz kışı yaşarken orada güneş pırıl pırıl gülümsediğinden, kışın evlenmiş fakat “sıcak” bir balayı geçirmek isteyen çiftler için muazzam bir seçenek.

Beyrut

Beyrut

Yorumlar