Kimi insan için uçak yolculukları endişe veriyor olsa da bulutların üzerinden yeryüzünü izlemeyi sevenler için uzun uçak yolculukları paha biçilemez bir keyfe dönüşebiliyor.

Çin Seddi’ni seyretmek, Atlantik üzerinden geçmek veya Eyfel Kulesi’ni görmek istemez miydin? Uzun uçak yolculuklarında edinilen tecrübeler de hayatımıza farklı deneyimler katarak unutamayacağımız bolca anı biriktirmemize fayda sağlıyor.

Peki, “Uzun uçak yolculuklarını daha da keyifli hale getirmek isterim.” diyenler burada mı? 18 saate kadar ulaşabilen seferler sırasında canın sıkılmasın diye sana birkaç küçük tüyo vermek istiyoruz.

İşte, uzun uçak yolculuğunu keyfe dönüştürmenin yolları!

Müzik Dinlemek

Uluslararası havacılık kuralları gereği uçuş sırasında yolcuların telefonlarının açık olması yasak olduğundan bu seyahati bir sıkıcı hale getirebiliyor. Yerden yükseldikçe telefonla olan işlere biraz ara vermek durumunda kalıyoruz. Ancak kalkış ve iniş haricinde bilgisayar, tablet ve uçuş modunda olmak şartıyla telefonlarımızı kullanabiliyoruz. Hal böyle olunca da akla ilk gelen de müzik dinlemek oluyor.

Uçuş esnasında, telefonunda bulunan uygulamalardaki müzikleri dinlemek için epeyce bir vaktin bulunuyor. Uçak bulutların üzerinde süzülürken de sen de en sevdiğin şarkılardan birini açarak seyahatine keyif katabilirsiniz.

Film İzlemek

Yoğun iş temposundan dolayı dünya sinema tarihinin en sevilen filmlerini izlemek için zaman bulmak zor oluyor. İşte sana fırsat! Uzu uçak yolculuğunda tabletine, bilgisayarına veya akıllı telefonuna izlemek istediğin filmi yükleyerek, seyahatin sonuna kadar dilediğince izleyebilirsin. Hatta seyahatin süresine göre birden fazla filmi bir uçuşa sığdırma imkanı da bulabilirsin.

Aynı zamanda hemen hemen tüm hava yolu firmalarının büyük yolcu uçaklarında da koltuk arkasında elektronik ve dokunmatik ekran bulunuyor. Böylelikle sistemde yüklü olan onlarca filmden zevkine uygun olanı seçip, seyahatini daha eğlenceli hale getirebilirsin. Bunun yanı sıra USB yardımıyla da bu ekranlarda kendi istediğin filmi de izleme şansın var!

Kitap Okumak

Yoğun tempo yalnızca film izlemekten değil, kitap okumaktan da uzaklaştırabiliyor. Günlük hayatta kitap okumak için ayıramadığın vakti, uzun uçak yolculuğunda bulabilirsin. Uzun süredir okumak isteyip de okuyamadığın bir kitabı bu seyahatte bitirme imkanı da bulabilirsin. İstanbul’da başladığın romanın sonunu gitmek istediğin ülkede bitirmek de ayrı bir keyif…

Bu uzun uçak yolculuğu sadece kitap da değil, dergi okumak için de ideal bir atmosfer sunuyor. Firmaya ait dergileri koltuk arkası ceplerde bulabilirsin.

Uyumak

Yukarıda bahsettiğimiz aktiviteler dışında yapabileceğin bir şey daha var: Uyumak! 10 saat sürecek olan bir seyahatin yarısını uykuda geçirdiğini düşün. Yolculuğun bir an önce bitmesini isteyen biri için en güzel yol…

Yorumlar