Asya ve Uzak Doğu mutfağı sevenler için seçenek geniştir… Yağlı bir Toro sashimi, bol körisiyle masada güneş misali doğan Hint usulü tavuk, wok tavalarda hazırlanmış zencefilli dana eti ya da acı sever Taylandlıların deniz kokan mis gibi karidesleri… Peki, size bunları ve fazlasını Maxx Royal Belek Golf Resort’un Asya restoranında bulabileceğinizi söylesem!

Uzak Doğulu şeflerin hazırladığı tatları özenli bir hizmetle sunan restoran, Akdeniz’e doğmuş bir ay parçası şeklindeki Maxx Royal Belek’in sağ kanadında yer alan terasta konumlanmış. Restoranın menüsü Hint, Tayland, Çin ve Japon mutfağının birbirinden özgün ve dünyada da kabul görmüş seçenekleriyle dolu.

Sushi Sevenler İçin Cennet

Menüde yer alan sushiler için otantik ve aşırıya kaçmamış demek doğru olur. Beklentileri fazlasıyla karşılayabilecek seviyedeki sushi menüsünün zenginliği bir yana, otel satın alma gücüyle edindikleri kaliteli malzemeleri doğru ve orijinal reçetelerine sadık kalarak kullanmaları takdir edilesi.

Hünerli ellerden çıkma, pek çok farklı sushiyi denedikten sonra sizi bir ateş şovu bekliyor. Türkiye’de bir diğer örneğini de yine Maxx Royal otellerinden Kemer Resort’ta görebileceğiniz teppanyaki deneyimi, damağa hitap ettiği kadar, eğlencesiyle de ailelere üzerine çokça konuşulacak bir akşam yemeği deneyimi sunuyor.

azure asia mutfak

Pek çok farklı tattaki sushileri deneyebileceğiniz Azure Asia’da, ateş şovu ile büyüleneceksiniz.

Şovun Şölene Dönüştüğü Yer

Yetenekli ve insan ilişkileri gelişmiş Uzak Doğulu şefler, bir taraftan yemeklerinizi 300 dereceyi geçen sıcaklıktaki teppanyaki istasyonunda hazırlarken öbür taraftan deneyiminizi farklılaştırmak için hoş sürprizleri ve şovlarıyla yemeğinizi renklendiriyor. Teppanyakiye döktüğü tereyağına “Japon dondurması”, soya sosuna da “Japon kolası” adını takmasıyla küçük misafirlerin kafalarını karıştırsa da, yetişkinlerin gelişmiş damakları için hazırladıkları bonfileler, ıstakozlar, balıklar, karidesler ve tavuklarla şovu şölene döndürmeyi de çok iyi bildikleri belli oluyor.

azure asia sef

Usta şeflerin ellerinden çıkan leziz yemeklerle süslenen sofralar, görsel bir şölene dönüşüyor.

Bir Asya Başkentinde Gibi

Asya ve Uzak Doğu’nun dört ana akım mutfağının yemeklerinin buluştuğu menüde gerçekten yok, yok. Çıkacağınız bu lezzet yolcuğunda Çin menüsünden klasik bir kızarmış börek ya da tatlı ekşi balık ilk duraklarınızdan olabilir. Hindistan menüsündeki körili kuzu ya da tavuk gerçekten karşı konulamaz türden başarılı.

azure asia

Maxx Royal Belek Azure Asia Restaurant’ın eşsiz lezzetleri…

Sağlıklı Yemek Menüsü

Ayrıca restoranın ‘Royal Ration Sağlıklı Yemek Menüsü’ de misafirleri için birbirinden lezzetli yemeklere yer veriyor. Bunlar arasında öne çıkanlar; Asya sosları içerisinde marine edilmiş sebzelerle servis edilen cam şehriye salatası, Kaffir limonu yaprağı, kestane mantarı, Hindistan cevizi sütü ve karidesle hazırlanan Tom Yum çorbası ve sote sebzelerle gelen Szechuan usulü sığır eti.

Asya mutfağının dört atlısının seçkin yemeklerini bulabileceğiniz Asya restoranı, terasta yer alan açık alanında misafirlerini ağırladığı gibi teppanyaki bölümü ve ferah iç alandaki masalarıyla gerçek bir Uzak Doğu restoranı ambiyansı yaşatıyor.

azure asia sushi

Uzak Doğu ve Asya mutfağının en özel tatlarını denemek için Maxx Royal Belek Azure Asia’ya mutlaka uğrayın.

Nilay Örnek

Yorumlar