Fiziksel ve ruhsal sağlığı önemseyenlerin tercih sebebi olan spa merkezleri, sağlıklı bir tatilin en güzel seçeneği. Genel olarak doğa ile iç içe olan bu merkezlerde, şehir hayatından çok uzaklarda huzurun sizi bulmasına olanak verebiliyorsunuz. Yoğun terapi programları, kemiksizlik hissi verecek masajları, cilt bakım programlarıyla sağlık güzellik ve dinlenceye dair her şeyi dünyanın en iyi spa merkezleri ile deneyimlemek ister misiniz? Bizce listedeki huzur mabetlerine göz attıktan sonra, en çok istediğiniz şey tam olarak bu olacak.

Golden Door / Kaliforniya

Yarım yüzyılı aşkın bir süredir, 600 dönümlük lüks tesisi ile sağlıklı bir ruha ve bedene kavuşmak isteyen misafirlerini zevkle ağırlayan harika bir spa merkezi, Golden Door. Kaliforniya’da bulunan bu spa merkezinde geleneksel Asya esintileri büyülü bir huzur veriyor. Ryokan adı verilen Japon konuk banyoları, terapi havuzu, Reiki çakra dengeleme masajı gibi karakterize hizmetlerle spa deneyimini en iyi şekilde yaşayacaksınız.

Golden Door, sağlıklı bir ruha ve bedene kavuşmak isteyenleri harika bir şekilde ağırlıyor.

Golden Door, sağlıklı bir ruha ve bedene kavuşmak isteyenleri harika bir şekilde ağırlıyor.

Lake Austin Spa Resort / Austin

Austin’in biraz dışında, muhteşem göl manzaralı konforlu odalarında huzuru yakalamanıza olanak sağlayacak en iyi seçim, Lake Austin Spa Resort olacaktır. Kireç taşları ve sedirleri bulunan yemyeşil bahçesinde bile egzersiz yapma fırsatı veren bu mekân, Tajii Moxa (Çin ısı tedavisi) ile misafirlerine sağlık dolu günler armağan ediyor. Profesyonel terapistler ile keyifli seanslara imza atacağınız bu harika mekânda, bodur yerel cevizler ile hazırlanmış rahatlatıcı peeling’i kesinlikle yaptırmalısınız.

Austin'de rahatlatıcı bir spa deneyimi yaşayabilirsiniz.

Austin’de rahatlatıcı bir spa deneyimi yaşayabilirsiniz.

Mii amo / Arizona

Arizona’nın çölleri kadar dingin bir yer olan Mii amo, bu çöllerin aksine renkli bir yer. Gül rengine boyanmış dış cephesi ile 16 kerpiç odadan oluşan bu mekânda üç, dört ve yedi gece sürecek spa seanslarına katılabiliyorsunuz. Kendinizi özel hissetmenizi sağlayacak her şeyi aynı anda sunan Mii amo’nun ilk aktivitesi, organik cilt bakımı. Watsu terapisi, shiatsu masajı ve grup terapiler de yapılıyor. Ayrıca dans, girdap enerji, tıp bitkileri sınıflarında eğitim de alabiliyorsunuz. Tarot kartı okuma ve reiki hizmetinden günün her saati yararlanabilirsiniz.

16 kerpiç odadan oluşan Mii amo'da; organik cilt bakımı, shiatsu masajı ve watsu terapisi gibi imkanlar da mevcut.

16 kerpiç odadan oluşan Mii amo’da; organik cilt bakımı, shiatsu masajı ve watsu terapisi gibi imkanlar da mevcut.

La Reserve De Beaulieu / Beaulieu-sur-Mer

Bize çok uzak olmayan harika bir spa merkezi, La Reserve De Beaulieu. Lavanta tarlaları ve çam ağaçları arasında kendinizi yenileme fırsatı tanıyan La Reserve De Beaulieu, konuklarına harika lezzetler de sunuyor. Vücutta bulunan yağ oranını dengeleyecek ve kilo kontrolü sağlayan menülerinin yanında, dünyaca ünlü bir çok masaj çeşidini deneyebilir, terapi havuzlarını ve yoga sınıflarını ziyaret edebilirsiniz.

La Reserve De Beaulieu'de, yoga dersleri de veriliyor.

La Reserve De Beaulieu’de, yoga dersleri de veriliyor.

Koh Samui / Tayland

Burası, Tayland’ın en sevilen adası Koh Samui’den adını alan bir sağlık mabedi. Adanın bembeyaz kumsalları üzerine kurulmuş bu muhteşem mekân, fiziksel ve ruhsal tedaviye fazlasıyla önem veriyor. Zengin wellness programları, detoks, yoga, pilates, tai chi aktiviteleri ruhunuza huzur, vücudunuza sağlık vadediyor.

Fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi iyi hissettirecek bir masaj, tüm yorgunluğunuzu unutturacak.

Fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi iyi hissettirecek bir masaj, tüm yorgunluğunuzu unutturacak.

Yorumlar