Sevdiğiniz ile öyle bir tatil geçirmelisiniz ki, adım adım şehri keşfederken romantizmin de peşinizde olduğunu bilmelisiniz. Metrelerce yürüyüp hiç yorulmamalı, geçtiğiniz her cadde ve sokakta kendinizden bir şeyler bulmalısınız. İşte böylesi masalsı seyahat planınıza en güzel şehirlerden yanıt geldi! Otel rezervasyonlarınızı şimdiden yaptırmalısınız çünkü romantik çiftlerin her adımında mutlu olacağı yürüyüş rotaları bulunduran aşk dostu şehirler, sizi bekliyor.

Bir Sanat Romantizmi – Barselona

Barselona, bir mimari dahisi Gaudi’nin şehri… Barselona’da yürüyüş keyfi doruktadır çünkü burada alışveriş caddeleri, en görülesi yapılar, müze ve kafeler yan yanadır. Bir örnek vermek gerekirse, Passeig de Gracia’da şöyle bir vitrinlere baktıktan sonra yürüyerek 5 dakika uzaklıktaki Casa Battlo ve Casa Mila’yı ziyarete gidebiliyorsunuz. Hemen yolunuzun üstünde bulunan Ledrara’yı görüp oradan da Barselona’nın simgesi Sagra de Familia’ya geçebiliyorsunuz. Planın en başına Guel Park’ı da ekleyebilirsiniz. Kısacası gitmek istediğiniz her yere, enerji harcamadan ulaşabileceğiniz adımlar krallığı Barselona’da, burayı kültürel açıdan keşfetmenin romantizmini kendinizi yıpratmadan yaşıyorsunuz.

Barselona'yı bir de sevgiliniz ile romantik bir yürüyüşte keşfedin!

Barselona’yı bir de sevgiliniz ile romantik bir yürüyüşte keşfedin!

Ihlamurların Gölgesinde – Berlin

Caddeleri her daim ışıklı, kalabalık fakat ferah olan Berlin’i el ele keşfetmeyi çok seveceksiniz. Müzeler Adası‘na yaptığınız ziyaretlerden hemen sonra, Brandenburg Kapısı’na yürümelisiniz. İşte bu mesafede sizi mükemmel bir yürüyüş yolu bekliyor. Ihlamur ağaçlarının gölgesinde yürüyeceğiniz bu harika yolda, soluklanacağınız kafelere, fotoğraflarını çekmeye doyamayacağınız binalara, birbirinize ya da sevdiklerinize hediyeler alabileceğiniz dükkanlara rastlayacaksınız. Eminiz ikinizin de Berlin’in tadını en iyi çıkaracağınız yer bu yol olacaktır. Nereden bahsettiğimizi söylemeyi unuttuk. Tabii ki Unter den Linden’den bahsediyoruz.

Caddeleri her daim ışıklı ve ferah olan Berlin’i el ele keşfetmeyi çok seveceksiniz.

Caddeleri her daim ışıklı ve ferah olan Berlin’i el ele keşfetmeyi çok seveceksiniz.

Aşkınız Kadar Dev Gökdelenlerin Arasında Kaybolmak – Şikago

Şikago’nun (Chicago) dev binaları arasında kaybolduğunuzu düşünün… Işıltılı caddeleri keşfederken, yoğunluğa karışıp eğlenceli zamanlar geçirdiğinizi ve karşınıza çıkan Amerika’nın en büyük binası Willis Tower’ın 103. katından Şikago’yu ayaklarınızın altına aldığınızı düşünün… Tüm şehir sanki sizin! Bir gökdelenin tepesinden az önce yürüdüğünüz yollara bakıp, şehrin ışıklarına hayran kalmak mükemmel bir plan. Bu arada eğer Şikago caddeleri sizi yorduysa, merkezde bulunan Michigan Gölü kıyısında gün batımını izleyebilir ya da burada uzun bir yürüyüş yaptıktan sonra yol kenarında bulunan beach’lere girerek kendinizi serin sulara bırakabilirsiniz.

Şikago'nun dev binaları ve ışıltılı caddeleri arasında keyifli anlar sizi bekliyor!

Şikago’nun dev binaları ve ışıltılı caddeleri arasında keyifli anlar sizi bekliyor!

Şehrin Göbeğinde Doğa Aşkı – Londra

Demek Londra’ya gitmeye karar verdiniz? Bizce bu harika bir plan çünkü dünya üzerinde sevdiğinizle yürüyerek keşfedeceğiniz en iyi yerlerden biri, Hyde Park. Yemyeşil yolların ve yeşillikler arasında bulunan şık parkların üzerinde sincaplarla beraber bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Yine burada bulunan The Serpentine Gölü kıyısında bulunan kafelerde birer kahve içtikten sonra, göl kenarını mesken tutan kuşların arasından yürüyüşünüze devam edebilirsiniz. Aslında Hyde Park gibi birçok parka yürüyerek ulaşabilirsiniz. Fakat zaten görebileceğiniz en güzel parkı gördünüz, yerinizde olsak yürüyüş rotamızı Londra’nın muhteşem caddelerine çevirirdik.

Hyde Park'ın eşsiz doğasında derin bir nefes alın ve yürüyüşe başlayın...

Hyde Park’ın eşsiz doğasında derin bir nefes alın ve yürüyüşe başlayın…

Evlenme Tekliflerinin Merkezi – New Orleans

New Orleans hem sabah hem de akşam saatlerinde romantik yürüyüşlerinize kapı açacak efsane bir şehir. Festivalleri, gece hayatı, farklı mutfağı ve tabii ki meşhur Bourbon Caddesi ile unutulmaz bir seyahat geçireceğinizden hiç şüphemiz yok. Sizi her köşe başında farklı müziklerle karşılayacak, minik ve renkli evlerin etrafınızı saracağı bu romantik caddenin yürüyüş keyfi dünyaca ünlü. Hatta bu caddenin en ünlü özelliklerinden biri de sıkça romantik evlenme tekliflerine sahne olması. Yüzükleriniz hazırsa…

New Orleans'ın bu ünlü caddesi sizi her köşe başında farklı bir melodiyle karşılayacak!

New Orleans’ın bu ünlü caddesi sizi her köşe başında farklı bir melodiyle karşılayacak!

Kaldırım Taşlarından Sızan Aşk – Paris

Liste boyunca Paris’i aradı gözleriniz. Tabii ki Paris’i atlamadık! Eiffel Kulesi ve çevresinden bahsetmeyeceğiz çünkü Paris’in romantizmi buradan ibaret değil. Arnavut kaldırımlı, barok mimarisi ile oluşturulmuş, minik şekerleme dükkanlarının süslediği muhteşem sokakları ile Paris tam size özel bir şehir. Her köşe başında rastlayacağınız sokak müzisyenlerini dinlerken yapacağınız yürüyüşlerin keyfini unutmanız imkansız. Bu arada Seine Nehri’ni unutmayalım! İki kişinin el ele tutuşarak Seine Nehri boyunca yürüyüşlerini izlemek bile dünyanın en romantik şeyi.

Çiftlerin Seine Nehri boyunca el ele yürüyüşlerini izlemek bile dünyanın en romantik şeyi!

Çiftlerin Seine Nehri boyunca el ele yürüyüşlerini izlemek bile dünyanın en romantik şeyi!

Gelenekselleşmiş Bir Yürüyüş Rotası – New York

New York… İsmi bile heyecanlandırıyorken, kentin her karışını sevdiğiniz ile beraber gezdiğinizi bir düşünün. Zaten New York’ta gezmenin en iyi yolu yürümek çünkü trafik sizi fazlaca strese sokabilir. O enerjisi bol, kalabalık caddeleri gezerken ayağınız sizi meşhur Empire State binasına götürecektir. Balkonundan izleyeceğiniz New York’un ışıkları size unutulması zor bir atmosfer sunacak. Şimdi aşağı inin ve doğruca Central Park’a uğrayın. Her mevsim harika olan bu parkta yürüyüşe doyamayacaksınız. Yorulduğunuz yerde tekne turlarına katılarak ya da çimlere uzanarak dinlenebilirsiniz.

New York'un kalabalık trafiğini unutun ve şehrin en güzel yerlerini yürüyerek keşfedin.

New York’un kalabalık trafiğini unutun ve şehrin en güzel yerlerini yürüyerek keşfedin.

Köprü Üstünde İki Masal Kahramanı – Roma

Ve finali Roma ile yapmak istiyoruz. Bizce romantik bir şehir olması bakımında Paris’le, yürüyüş avantajı bakımından da Barselona’yla yarışır. Sant’Angelo Kalesi’ne giden köprüde, yavaş yavaş yürüyen çiftler sıklıkla göze çarpar. Sanki sevgililer için yapılmış mükemmel bir köprüdür burası. Köprü ışıklarının nehre yansıması, sağda ve solda köprüyü koruyan melekler ve karşınıza aldığınız görkemli kale ile, Roma’yı yürümesi zevkli yapan mükemmel bir yer burası. Aşıklar tepesi olarak anılan Janiculum sırtından Via Garibaldi boyunca yürümek ve son durak olarak Trevi Aşk Çeşmesi’nde sonsuzluğunuz için dilek tutmak da Roma’da yapılacak şeyler arasında.

Roma da romantizmiyle sizi büyüleyecek şehirlerden...

Roma da romantizmiyle sizi büyüleyecek şehirlerden…

Yorumlar