Çok eski zamanlardan beri insanlıkla beraber yürüyen sadık dostlarımız köpeklerden ayrılmak zorunda kalmanın ne demek olduğunu köpek sahipleri iyi bilirler. Sevimli dostunuz başını yana yatırır, ıslak ıslak bakarak kalbinizi parçalar. İletişimin sadece kelimelerden ibaret olmadığını kanıtlarcasına onu bırakıp gittiğinizin farkında olduğunu size mimikleriyle yansıtır.

Artık yeni uygulamalar sayesinde tatilde biricik dostunuzdan ayrılmanıza gerek yok. Sadece kendinize köpek dostu bir destinasyon seçin ve yola çıkın. Uçak biletinizi alırken ve otel rezervasyonunuzu yaparken köpeğinizden bahsetmeyi unutmayın!

“Köpek dostu şehirler mi? Nasıl?” sorusu aklınızı kurcalıyorsa demek ki köpekler için yoga eğitimlerinin verildiği, sahilde dilediklerince keyif yapabildikleri, spalarda stres atabildikleri ve açık büfelerden istedikleri yemekleri seçebildikleri pati dostu şehirlerden haberiniz olmamış demektir.

Portland, Oregon, ABD

Oregon eyaletinin en büyük kenti olan Portland için tam bir köpek dostu şehir diyebiliriz. Portland’da gezilecek yerler olarak, köpeğinizle beraberce yemek yiyeceğiniz restoranlar, eğlenebileceğiniz barlar ve sadık dostunuzun pek rahat edeceği oteller bulunuyor. Köpeğiniz ile çevreyi keşfetmek istiyorsanız da Portland’ta otuzdan fazla köpek parkı var.

Gezi zamanlamanızı uydurabilirseniz, Pug Crawl’a mutlaka katılın.

kopek-dostu-yerler6

İstanbul, Türkiye

Sokaklarında özgürce dolaşan kediler ve köpekler görebileceğiniz tek Avrupa metropolü olan İstanbul’da gezilecek yerler o kadar fazla ki kendinize bir liste hazırlarsanız iyi olur. Özellik Moda sahiline tam bir köpek cenneti diyebiliriz. Hafta sonu birçok köpek sahibi orada toplanıyor ve sosyalleşiyor.

İstanbul’da birçok köpek dostu kafe ve otel de bulunuyor. Campuspet bu yerlerden biri ve köpeğiniz orada kalmaktan çok hoşlanacak.

kopek-dostu-yerler5

Manchester, İngiltere

Manchester’ın sadece futbol ve müzik alanında ön planda olduğunu düşünüyorsanız bilgileriniz biraz eksik demektir; çünkü bu modern şehir aynı zamanda İngiltere’de köpeklerin en çok sevildiği yerlerden. Örneğin The Horse & Jockey Inn’de köpeklere özel içecek servisi yapılıyor.

kopek-dostu-yerler4

Carmel, Kaliforniya, ABD

Köpeklerin tasmasız bir şekilde gezebildikleri, birbirleriyle istedikleri kadar oynayabildikleri bir sahil hayal edin… İşte orası, Carmel! Burada birçok köpek dostu otel bulunuyor ve bunların en ünlüsü tabii ki Cypress Inn. Köpek dostu politikaların öncülüğünü yapan otelde köpeğiniz oldukça rahat edecek.

kopek-dostu-yerler3

Kopenhag, Danimarka

Gelişmiş sosyal demokrasi anlayışından tabii ki köpekler de yararlanacak. Temiz sokaklarıyla ünlü Kopenhag aynı zamanda köpeksever sakinleriyle de biliniyor. Şehirde sık sık yerel köpek etkinlikleri düzenleniyor ve kafe ile otellerin hizmetlerinden sevimli dostunuzla beraber yararlanabiliyorsunuz.

kopek-dostu-yerler2

Berlin, Almanya

Avrupa’nın sanat ve kültür merkezi olan Berlin’de gezilecek yerlerin en keyiflisi Grunewald Ormanı. Şehrin en geniş yeşil alanını köpeğinizle beraber keşfetmenin tadını çıkarabilirsiniz. Berlin’de ayrıca birçok köpek dostu otel ve kafe var. Bu arada, köpeğinizin biraz eğitime ihtiyacı varsa Avrupa’nın en ünlü köpek eğitim merkezlerinden biri burada bulunuyor, ismi Good Dog Berlin.

kopek-dostu-yerler1

Yorumlar