Bavul hazırlamak; otel rezervasyonu yapmak ya da uçak bileti almak kadar kolay bir iş değildir. Bavul hazırlamak, kesinlikle verilmesi gereken bir ders olarak müfredata geçmeli. Plaj çantası da bavul hazırlama sanatının farklı bir dalı olmalı. Plaj çantası hazırlama teknikleri müfredatın içinde kendine yer bulmalı. Ama eğitim sistemine yaptığımız bu çağrıya yanıt gelene kadar (bu konuda umutlu değiliz) biz size yardımcı olalım. Güneşin altında, kumların içinde mağdur olmanızı engelleyerek; deniz, kum, güneş tatilinizi kolaylaştıracak plaj çantanızı hazırlarken bunlara dikkat edin!

Cilt Bakımı Sadece Güneş Kremi Değildir

Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için hepimiz tenimize uygun, bol faktörlü güneş kremlerini yanımızda bulunduruyoruz. Çünkü güneş kreminin olmadığı bir tatil, yanık acıları ile dolu gecelere ve sırtına dokunma tehdidini mizah anlayışı ile harmanlayan arkadaşlara zemin hazırlar. Ama bu önlem kesinlikle yeterli değildir. Kumların aralarında saklanan böceklerden korunmak için böcek kremlerine, dudaklarınıza zarar veren tuzlu su ve güneş ikilisine karşı dudak koruyucularına ve saçlarınızın süpürge etkisinden kurtulması için bir saç kremine ihtiyacınız olacaktır. Deniz, kum ve güneşin vücudunuza zarar vermesine asla izin vermeyin.

Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunabilmek için bol faktörlü güneş kreminizi yanınızdan ayırmayın.

Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunabilmek için bol faktörlü güneş kreminizi yanınızdan ayırmayın.

Yedek Çamaşır Özgürlüğünü Hissedin

Uzun süre plajda vakit geçirecekseniz mutlaka yedek kıyafetler bulundurun. Sürekli ıslak kalmak istemiyorsanız yedek bir mayo, denizden esen yakıcı rüzgârlara karşı bir ince hırka ve plaj çıkışında giyeceğiniz temiz iç çamaşırları mutlaka çantanızda bulunmalı.

Plajda uzun süre kalacaksanız mutlaka yanınızda kuru giysiler bulundurun.

Plajda uzun süre kalacaksanız mutlaka yanınızda kuru giysiler bulundurun.

Su Bulamama İhtimalinize Karşı Önlem Alın

Artık plajların hemen hepsinde büfeler bulunuyor. Ama bir plajda büfe olmama ihtimali ile karşılaşmanız mümkün. Ya da bir şişe suyun, çeyrek altın değerindeki fiyatlarına karşı huzurunuzun kaçması da söz konusu olabilir. Bu can sıkıcı ihtimallere maruz kalmamak için çantanızda su bulundurmalısınız. Bu bir kırmızı alarmdır! Çünkü güneş ışınları ile baş başa kalan vücudunuzun daha fazla suya ihtiyacı olacaktır. Suyunuzu soğuk tutmak için geceden hazırladığınız buzun üstüne su dökün ya da çift duvarlı özel pet şişeleri kullanın.

Plajların büfelerinden almaktansa evden suyunuzu götürün, soğuk durması içinse çift duvarlı pet şişelerden kullanın.

Plajların büfelerinden almaktansa evden suyunuzu götürün, soğuk durması içinse çift duvarlı pet şişelerden kullanın.

Güneşlen Güneşlen Nereye Kadar Diyenlere…

Deniz ile kavuştunuz, doya doya yüzdünüz. Denizden çıktınız ve şimdi bronzlaşma zamanı. Başka? Unutmayın buraya eğlenmek için geldiniz. Bir plaj etkinliğini bile dolu dolu geçirmelisiniz. Arkadaşlarınız ve kendiniz için çantanızda taşınabilir minik hoparlörler, iskambil kâğıtları, su geçirmez aksiyon kamera veya kendiniz için kitap ve dergiler bulundurabilirsiniz.

Plajda yüzmek dışında pek çok farklı etkinlik yapabilirsiniz.

Plajda yüzmek dışında pek çok farklı etkinlik yapabilirsiniz.

Bir Poşet Hayat Kurtarır

Plaj çantasında bulunan bir poşet hayat kurtarır. Kremlerinizin akma veya patlama riskine karşı paketleme için kullanabileceğiniz bu poşetler, ıslak mayolarınız ve yiyecekleriniz için de işe yarayacaktır. Çantanızda bulunan diğer eşyalar zarar vermemesi için su geçirmeyen yedek bir naylon poşetin plaj çantası için ne kadar önemli olduğunu tahmin bile edemezsiniz.

Yorumlar