Dünyada öyle sahiller var ki hiçbir sanatçı orada bulunan renklerin muhteşem ahengini yakalayamaz. Dünyanın en masalsı sahilleri, olağanüstü manzaralarıyla sizi ele geçirip siz gün batımını izlerken “Az önce gün doğumunu izlemiyor muydum ben? Nasıl? Hiç denize ayağımı sokmadan günü bitirdim mi şimdi?” dedirtebilirler. Canınızı sıkmayın, denize yarın girersiniz; bugün manzaraların tadını çıkartıyoruz.

Yaz geliyor. Bu yaz kendinizi eve kapamayın, uçak biletinizi önceden alın. Erken rezervasyon fırsatlarıyla tasarruf ettiğiniz parayı da otel rezervasyonunuz için kullanırsınız, tatilinize bir yıldız daha eklenmiş olur. “Nereye gideceğim?” sorusuyla baş başa mı kaldınız? Aralarından seçmek biraz zor olacak; işte karşınızda dünyanın en masalsı sahilleri!

Bora Bora, Mercan Plajı, Tahiti

1777 yılında ünlü kaşif James Cook tarafından keşfedilen mavi cennet, bir araya gelmiş minik adalardan oluşuyor. Volkanik aktiviteler sonucu meydana gelmiş bu adacıklara büyük şehrin gri atmosferinden geldiğiniz zaman; sanki başka bir gezegene inmiş gibi oluyorsunuz. Sakin atmosferi,  gözlerden uzak sahilleri ve dinlendirici manzarasıyla Bora Bora Mercan Plajı; çiftlerin en romantik tatillerini geçirebilecekleri, masalsı bir yer.

Mavi cennet olarak da bilinen Bora Bora Adaları,  James Cook tarafından 1777'de keşfedildi.

Mavi cennet olarak da bilinen Bora Bora Adaları, James Cook tarafından 1777’de keşfedildi.

Miniloc Adası, Filipinler

Yeşilin her tonuyla süslenmiş tepeler, elmas gibi parıldayan sular ve dalgaların yıllar boyunca üstünde çalışarak ortaya çıkardığı sanat eseri su altı mağaraları… Miniloc Adası, el değmemiş sularda tatil keyfi yaşamak isteyenleri çağırıyor. Üstelik canlılığıyla ünlü Filipinler gece hayatında çılgınlar gibi eğlenme fırsatı da yanında cabası.

Miniloc Adası, el değmemiş sularda tatil keyfi yaşamak isteyenleri bekliyor!

Miniloc Adası, el değmemiş sularda tatil keyfi yaşamak isteyenleri bekliyor!

Mar Del Plata, Arjantin

Modern hayatla korunmuş sahillerin bir arada olabildiği bir yer var mı? Evet! Arjantin’in güneydoğu bölgesinde bulunan Mar Del Plata’nın sahili teninizi okşarken, manzarası ruhunuza sarılıyor. Sadece sahilde takılmayın, Mar Del Plata’da görülecek yerler de çok fazla sayıda. 1978 Dünya Kupası’nın oynandığı stadyum mesela…

Mar Del Plata’da görülecek o kadar çok yer var ki...

Mar Del Plata’da görülecek o kadar çok yer var ki…

Maya Koyu, Ko Phi Phi Leh, Tayland

Sonunda Oscar ödülüne kavuşan bebek yüzlü yakışıklı Leonardo DiCaprio’nun oynadığı en sıra dışı filmlerden biri olan “The Beach”in çekildiği ada, korunmuş doğal güzellikleriyle maceraperest gezginlere unutamayacakları bir deneyim yaşatıyor.

Maya Koyu, bugüne kadar korunmuş doğal güzellikleri ile sizi büyülemeye hazır!

Maya Koyu, bugüne kadar korunmuş doğal güzellikleri ile sizi büyülemeye hazır!

Waimea Koyu, Oahu, Hawaii, ABD

Sörf peşinde bir çılgın olabilirsiniz, ailenizle beraber huzurlu bir şekilde denizin tadını çıkarmak isteyebilirsiniz ya da muhteşem gün batımı manzaraları yakalama peşindesinizdir… Hiç fark etmez, Oahu’nun sahillerinde bunların hepsini yapabilirsiniz.

Doğanın kucağında huzuru tatmak isteyenler, rotalarını Waimea Koyu'na çeviriyor.

Doğanın kucağında huzuru tatmak isteyenler, rotalarını Waimea Koyu’na çeviriyor.

Maldivler

1.200 adadan oluşan Maldivler’in sakinleri süper şanslı insanlar; ülke tamamen büyüleyici sahillerden oluşuyor. Buraya gitmeyi düşünürseniz programınızı erkenden yapın; çünkü Maldivler turu dünyanın en popüler tatil aktivitelerinden.

Maldivler’in en ünlü tatil köylerinden biri olan Gili Lankanfushi’yi mutlaka görmelisiniz.

Dünyanın en popüler adalarından biri, Maldivler!

Dünyanın en popüler adalarından biri, Maldivler!

Yorumlar