Dört mevsimi yaşayan bir coğrafyada yaşayınca tatil denildiğinde aklımıza sadece yaz ayları gelmiyor. Havalar yavaş yavaş ısındığı anda kışı seven bünyeler, beyazlara bürünen zirvelerin sisli görüntülerinin hayallerini kurmaya başlıyor.

Soğuk havaların kendini tam anlamıyla hissettirdiği şu günlerde muhteşem manzaraları ile beyaza bürünmüş Uludağ’a gitmenin tam zamanı! Tek, çift, aileyle, çocuklarla ya da arkadaşlarla… Uludağ tüm ziyaretçilerine eğlenceli bir kış tatili yaşatarak unutulmaz anlar sunuyor.

“Peki kayak yapmak için yaşım uygun mu?” diye düşünenler varsa kayak yapmanın yaşı yok diyebiliriz. Sadece birkaç saatlik eğitim almak ve pratik yapmakla kayak yapmayı öğrenebilirsiniz. Fiziksel bir spor olduğundan çocuklarda kemik gelişimine bağlı. Bu yüzden çocukların spora başlama yaşı 4-5 olarak düşünülebilir. Uludağ’da başlı başına eğlenceli bir spor olan kayağın yanı sıra yapılacak başka etkinlikler de var. Kar motoruyla yapılacak geziler, teleferikler ve kafeler… Uludağ’da keyifli bir tatil için gerekli olan her şey var!

Yorumlar