Etkileyici güzellikleri ile görkemli bir coğrafyaya sahip olan Kapadokya, bir masal diyarını andırıyor. Bu masalsı dünyaya doğru yola çıkmak ve Kapadokya’da gezilecek yerleri ziyaret etmek her mevsim mümkün. Çünkü peri bacaları ve derin vadiler ile süslü bu bölge yılın her dönemi fotojenik olmayı başarıyor. Peki, Kapadokya’da en iyi fotoğrafları nerede çekebileceğini biliyor musun? İstersen sana birkaç güzel ipucu verebiliriz…

Yepyeni yerler görmek, yeni kültürler tanımak, daha önce hiç görmediğimiz manzaraları görmek çok güzel. Tabii o güzel anları ölümsüzleştirmek de… Sosyal medyanın etkisini düşünürsek hangimiz bol bol beğeni ve yorum alacak fotoğraflar çekmek istemeyiz ki? İşte o çok beğenilecek fotoğrafları çekmek için Türkiye’de gidebileceğin en güzel yerlerden biri Kapadokya!

Fotoğraf çekmek için Kapadokya’da gidilecek en güzel yerin Paşabağı Vadisi olduğunu düşünüyoruz. Bu bölgede yükseklikleri ve şapkaları ile tam bir görsel şölen sunan peri bacaları oldukça yoğun… Paşabağ peri bacaları arasında gezinirken kafanı nereye çevirirsen çevir ilginç bir manzara seni bekliyor olacak. Zamanında keşişler burada, içleri oyulmuş peri bacalarında yaşıyorlarmış. Bunu bilerek çevreyi gezdiğinde ortamın mistik atmosferinden çok daha fazla etkilenebilir ve muhteşem fotoğraflar çekebilirsin. Özellikle gün batımında çok güzel renkler yakalayabilirsin.

Kapadokya’da Fotoğraf Çekmek İçin Başka Nerelere Gidilir?

Tümüyle dikkat çekici bir coğrafyaya sahip olan Kapadokya’da fotoğraf çekmek için gidebileceğin çok fazla yer var aslında. 400’e yakın merdivenle inebileceğin Ihlara Vadisi, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi, gösterişli panoramik manzarası ile Uçhisar Kalesi, her gelenin buradaki peri bacalarını farklı şekillere benzetmesi nedeniyle Hayal Vadisi olarak anılmaya başlanan Devrent Vadisi, Ürgüp’te yer alan Üç Güzeller peri bacaları, gün batımında mutlaka görülmesi gereken Kızılçukur Vadisi ve Güvercinlik Vadisi Kapadokya’nın diğer fotojenik noktaları arasında sayılabilir.

Fotoğraf çekmeyi ve en güzel anlarını ölümsüzleştirmeyi seviyorsan sana son önerimiz gün doğumunda gökyüzünde süzülen balonları izlemek için erkenden uyanman. Dilersen balona bin ve manzarayı yukarıdan seyret dilersen de aşağıda kal ve rengarenk balonların her anını fotoğrafla, seçim senin. Hemen yola koyulma isteği içinde uyandıysa Kapadokya Turları’nda yerini ayırtmak için elini çabuk tut! Şimdiden iyi tatiller.

Yorumlar