Geçtiğimiz hafta Küçükçiftlik Park’ta yapılan ve dört gün boyunca süren Türk Telekom Prime İstanbul Coffee Festival, tam kıvamında pişirilen kahveleri sevenleriyle buluşturdu. Yeni pişirilmiş kahvelerin kokusuna kapılan hemen herkesin soluğu bu festivalde aldığını söyleyebiliriz.

Bu yıl 7’ncisi düzenlenen Türk Telekom Prime İstanbul Coffee Festival’de; workshop’lar, kahve demleme teknikleri, seminerler ve tadım etkinlikleri 4 gün boyunca kahveseverlerin beğenisine sunuldu.

Yetenekli Baristalar Kahvenin Lezzetini Taçlandırdı

Festival alanını rengarenk bir atmosfere sokan kahveler, yetenekli baristaların ellerinde büyülü bir görüntüye bürünüyordu. Baristaların, kahveseverlere birkaç teknik öğretmesiyle ortaya çıkan eğlenceli görüntüler görülmeye değerdi.

Kahvenin Yanına Yakışan Hediyelik Eşyalar

Kahvenin dünya üzerinde farklı farklı kültürlere sahip olduğu biliniyor. Ülkemizde de tarihi yüzlerce yıl öncesine dayanan kahve, büyük bir kültüre sahip lezzetler arasında yer alıyor.  Bu kültürü en iyi tanımlayan porselen fincanlar ve cezveler stantlarda yerini alırken, kupa ve French Press gibi kahveyle alakalı daha birçok hediyelik eşya, ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Son Teknoloji Ürünü Makineler Görülmeye Değerdi

Egzotik çekirdeklerin şahane kahvelere dönüşmesini sağlayan teknolojik alet stantları; tam kıvamında bir kahve yapmanın sırrını ziyaretçileriyle paylaştı. Kahve makinelerinde daha lezzetli ve verimli çalışmaya odaklı olan birçok yeni teknoloji ürünü makine görülmeye değerdi. Güzel bir kahveyi evde kolayca yapmamızı sağlayan bu teknolojik aletlere, festival boyunca yoğun bir ilgi vardı.

İkramlıklar Festivali Ayrı Bir Tatlandırdı

Kahveye olan tutkuyu gösteren lezzetli ikramlıkları da unutmamak gerek… Kahveye yakışacak en güzel çikolatalarla buluşmak, festivali her yönüyle şahane hale getirdi. Sadece çikolata değil, kahvenin yanına yakışan bir diğer lezzet olan lokum, kahveseverlerden tam not almayı başarırken, birçok lezzetli şekerleme türü de festival içerisinde kendine yer edindi.

Lezzetli Yemekler Festivale Eşlik Etti

Kahveden bağımsız festivale renk katan bir diğer şey de alanda bulunan yemek stantlarıydı. Hamburger ve taco gibi lezzetler, festival alanında uzun kuyruklara neden oldu. Her şeyi ile dört dörtlük bir festivalin keyfini yaşayanlar, hafızalardan uzun süre silinmeyecek bir organizasyonun bir parçası olmanın tadına vardı.

Etkileyici Konserler Festivale Damga Vurdu

Keyifli bir kahve sohbetini daha kaliteli hale getiren oturma alanları, festivalde neredeyse hiç boş kalmadı. Hemen yanındaki konser alanından duyulan şarkılara, birbirini tanımayan birçok kişinin aynı anda eşlik etmesi festivali daha da renkli bir hale getirdi.

Etkinlik programında bulunan konserler, birçok yerli grup veya solistin gelmesiyle Türk Telekom Prime İstanbul Coffee Festival’inde eğlenceyi bambaşka boyutlara çıkardı. Zaman zaman yağan yağmura rağmen konser alanında enerji hiç bitmedi. Bütün festival boyunca süren konserlerde sahne alan sanatçılar, inanılmaz performanslarıyla festivali zirve noktasında tuttu.

Kahvenin etrafında birleşen birçok kültürü, teknolojiyi ve lezzeti bir arada sunan bu festival, İstanbullulara benzersiz atmosfer yaşattı. Türk Telekom Prime İstanbul Coffee Festival’inin, hatırı uzun yıllar sayılacak bir etkinliğe imza attığını söyleyebiliriz.

Yorumlar