Türkiye’nin dört bir yanı cennet desek abartmış olmayız. Çünkü o kadar güzel yerler var ki… Bu yerlerden haberimiz olmasa bile oraya ait fotoğrafları gördüğümüz anda bizi kendine hayran bırakmayı başarıyor.

“Burası Türkiye’de mi?” şaşıracağın pek çok yer bulunuyor. Türkiye’nin dört bir yanında gezmediğin yer kalmasın diye, gezilecek yerler listene mutlaka eklemeni önerdiğimiz birbirinden etkileyici yerleri senin için bir araya getirdik.

Haydi, şimdi birlikte Türkiye’nin saklı kalmış yerlerini keşfe çıkalım!

Karanlık Kanyon, Erzincan

Adrenalin tutkunlarının vazgeçilmez adresi: Karanlık Kanyon… 500 metrelik dik yamaşları ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan bu kanyon, Wingsuit ve Base Jump gibi aktiviteleri gerçekleştirmek için geliyor. Sen de macera dolu bir tatil yapmak istersen, Erzincan Otelleri’nden senin için uygun olanı seçip yerini hemen ayırtabilirsin.

Suuçtu Şelalesi, Bursa

Uludağ, Cumalıkızık, Uluabat Gölü… Hepsi ve daha fazlasına ev sahipliği yapan Bursa’da, mutlaka görülmesi gereken bir yer daha var; Suuçtu Şelalesi! Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinin su ihtiyacını karşılayan ve bir fay hattının çökmesi sonucunda oluşan bu doğa harikası, 38 metre yüksekliğe sahip bir şelaleden oluşuyor. Sen de bu muhteşem manzaralar sunan yeri yakından görmek istersen, Bursa Otelleri seni bekliyor.

Gökpınar Gölü, Sivas

3 bin metrekarelik bir alanı kaplayan Gökpınar Gölü, Sivas’ta gezilecek yerler listene mutlaka eklemen gereken bir doğa harikası. Anadolu’nun saklı cenneti olarak anılan bu yer, adeta doğal bir akvaryum görünümüne sahip. Gölün kendine hayran bırakan turkuvaz rengi, çevresindeki ağaç ve bitkilerle birleşince harika manzaralar sunuyor. Rotanı Gökpınar Gölü’ne çevirmek istersen, Sivas Otelleri’nde yerini ayırtman yeterli!

Hamsilos Koyu, Sinop

Sinop deyince ilk akla gelen yerlerden biri olan Hamsilos Koyu, Akliman’ın biraz ilerisinde muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan bir yer. Bu koya ister karayolu ile ulaşıp manzaranın tadını çıkarabilir, istersen de Akliman’dan kalkan teknelere binerek koyun içerisinde yüzme imkanı bulabilirsin. Sen de Sinop Otelleri’nde hemen yerini ayırtarak, Hamsilos Koyu dışında da görülmesi gereken pek çok yer sunan şehre doğru yola çıkabilirsin.

Şavşat Karagöl, Artvin

Yeşillikler krallığı olarak da anılan Karadeniz’de, yeşilin bin bir tonunu görebileceğin o kadar çok yer var ki… Bunlardan biri de Artvin’dkei Şavşat Karagöl! Derinliği 33 metre, genişliği de yaklaşık 5 hektar olan Şavşat Karagöl, Artvin’in cennet köşelerinden biri olarak nitelendiriliyor. Sen de bu doğa harikasını görmek için hemen Artvin Otelleri’ni inceleyip, yerini ayırtabilirsin.

İğneada Longoz Ormanları, Kırklareli

Kırklareli’de şehrin gürültüsünden kaçıp doğayla baş başa kalmak isteyenlerin uğrak noktası olan İğneada Longoz Ormanları, özellikle Marmara bölgesinde oturanların sıklıkla tercih ettiği bir yer. Buraya ister günübirlik gidip Longoz Ormanları içerisinde yürüyüşe çıkabilir, istersen de kamp malzemelerini de yanına alarak getirerek doğayla iç içe bir tatil yapma fırsatı bulabilirsin. Dilersen de doğa ile baş başa olmak için hemen ETS’ye gelip, İğneada Otelleri’nde yerini ayırtabilirsin.

Sarıkaya Mağarası, Düzce

Yarı aktif fosil bir mağara olarak bilinen Sarıkaya Mağarası, Düzce’ye gelen ziyaretçilerin uğrak noktası… Toplamda 717 metre uzunluğa sahip olan bu mağara, Düzce’nin Yığılca ilçesinde misafirlerini ağırlıyor. Aynı zamanda bir su geçiş yolu ve Batı Karadeniz’in en büyük mağarası olma özelliğine de sahip olan Sarıkaya Mağarası’nı görmek için Düzce Otelleri seni bekliyor.

Türkiye’de gezmediğin yer kalmasın diye hemen gel ETS‘ye ve dilediğin yerde senin için uygun oteli seçip yerini hemen ayırt!

Yorumlar