Yurt dışında güzel bir tatil geçirdiniz, eğlendiniz, bolca anı biriktirdiniz ve eve dönme vakti geldi! Havaalanına doğru yola çıktığınızda sizi bekleyen sevdiklerinize, yeni yıl hediyelerini almayı unuttuğunuzu fark ettiniz. Hediye seçebilmek için hiç zamanınız yoksa ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız, dert etmeyin! Sizin için seçtiğim havaalanı hediyeleri ile bu yıl da sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz.

Havaalanından alabileceğiniz en güzel yılbaşı hediyeleri!

Saat

Hediye alabilmek için zamanı geri alamayabilirsiniz fakat havaalanında bilekleri süsleyecek çok şık saatler bulabilirsiniz. Hemen hemen bütün havaalanlarında saat satan mağazalar bulunuyor. Sizin için özel olan kişiye en güzel saati seçip, onu mutlu etmenin tam vakti!

saat

Çanta

Kadınların çantaları ne kadar çok olsa da yine de yeteri kadar çantaya sahip değillerdir. Büyük, küçük, saplı, sapsız… Tarzı ne olursa olsun havaalanında tasarım çanta ve cüzdanlar bulabilirsiniz. Sevgiliniz, eşiniz, anneniz ya da kız kardeşinizin bu hediyeyi beğenmeme ihtimali bulunmuyor.

Yerel Yiyecekler

Ülkelere özgü lezzetler neden bu kadar rağbet görüyor hiç düşündünüz mü? Çünkü insanlar gittikleri her ülkenin lezzetini kendi ülkelerine götürmek istiyorlar. Bu şekilde tatilin tatlı tadını bir süre daha devam ettirebiliyorlar. Siz de bu şekilde sevdiklerinizi minik bir lezzet seyahatine çıkarabilirsiniz. Viyana’nın Avusturya tatlısı, İtalya’nın makarna sosu ve Bangkok’un kendine has baharatları sınırsız lezzet seçeneklerinden sadece birkaçı.

Yerel yiyecekler

Pelüş Oyuncak

Çocuk, genç veya yaşlı yumuşacık ve sevimli bir oyuncağa kim hayır diyebilir ki! Bu pofuduk oyuncaklar herkesin yüzünde bir gülümseme bırakır. Ufaklıklar için en güzel hediye seçeneği havayollarının maskotu olan pelüş oyuncaklar veya uçak modelleri.

pelus oyuncak

Magnet

Magnet koleksiyonu yapan bir arkadaşınız için hediye seçmeniz çok kolay olacaktır. Gittiğiniz ülkenin özelliklerini yansıtan, renkli ve mıknatıslı bu minik hediyelik eşyalar, sevdiklerinizin buzdolabını süsleyebilir. Bu şirin hediyelikler havaalanında son dakikada alınmış olsa da sevdiklerinize sizin onları uzak ülkelerde dahi düşünmüş olduğunuzu anımsattıracak.

magnet

Parfüm

Parfüm için yurt dışının vazgeçilmez hediyesi diyebiliriz. Sevdiklerinize havaalanından en sevdiği parfümü ya da sizin seçtiğiniz güzel bir parfümü uygun fiyata alabilirsiniz. Üstelik havaalanlarında, birçok parfüm markasının sınırlı sayıda üretilen hediye setlerini de bulabilirsiniz. Bu arada bütün parfüm kokularını tek tek deneyerek uçağınızı kaçırmayın!

parfum

Kitap

Tanıdığınız tüm kitap kurtlarına en sevdikleri yazarların kitaplarını hediye edebilirsiniz. Havaalanlarında Nobel Ödüllü eserlerden son çıkan yerli ve yabancı yazarların romanlarına hatta eğlenceli kitaplara kadar her zevke uyabilecek kitaplar bulabilirsiniz. Hediye etmek için aldığınız kitabı sahibinden önce okumaya başlamayın, yoksa kitabı elinizden bırakamayabilirsiniz.

kitap

Çikolata ve Kahve

Çikolata ve kahveyi birbirinden ayrı düşünmek neredeyse imkansız. Küçük bir paket hazırlayarak çok güzel bir hediye elde edebilirsiniz. Özellikle Belçika’dan dönüyorsanız, çikolatasız gelmek olmaz. O zaman havaalanından alacağınız hediye zaten belli. Küçük bir uyarı, hediye sahibine ulaşmadan önce paketi açıp, çikolatayı yememek için kendinizi tutmalısınız!

cikolata

Begüm Akkaya

Yorumlar