1 seneyi daha geride bıraktık ve yeni yılın her anlamda daha mutlu, umutlu, şanslı geçmesini temenni ediyoruz. 2016 yılında bol bol seyahat edip yeni yılda da bu rutini devam ettirmek isteyenler ya da tam aksine umduğu kadar dolaşma fırsatı bulamayıp acısını önümüzdeki yıl çıkarmak isteyenler için 2017’nin resmi tatillerini ve bu tatilleri nasıl değerlendirebileceklerini sıraladım.

01.01.2017 / Pazar

Maalesef yeni yıla ilk resmi tatilin pazar gününe denk gelmesi gibi bir şanssızlıkla giriş yapıyoruz. Ama yine de moralinizi bozmayıp, gününüzü harika geçirmek için alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Hem arkadaşlarınızla hem de aile boyu eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir kayak tatili muhteşem olabilir.

Yeni yıla hızlı ve eğlenceli bir giriş yapmak için geç olmadan Kayak Otelleri’nde yerinizi ayırtın!

kayak tatili

23.04.2017 / Pazar

23 Nisan 2017, pazar gününe denk geldiğinden kendinizi biraz şımartmak ve ‘Şehir planlaması nedir? Nasıl yapılır?’ adlı dersin uygulamalı örneğini yakından incelemek için Eskişehir’e doğru yola çıkabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk yapay plajı Kentpark, şehrin en eski yerleşim alanı Odunpazarı, Türkiye’deki ünlü kulelerin bir araya getirilmesiyle oluşan yerli Disneyland benzeri Masal Şatosu, çiğ börek, met helvası, neşeli esnafı ve genç nüfusu ile hafta sonunuzun harika geçmesini sağlayacak olan Eskişehir’e hayran kalacaksınız!

eskisehir kentpark

Etstur’un Eskişehir Turları için tıklayın…

19.05.2017 / Cuma

Baharın gelişiyle çiçekler açtı, kuşlar cıvıl cıvıl… Doğayı izlemek her zamankinden daha huzur verici… Perşembe akşamından çıkacağınız dinlendirici, sakin ve doğaya doyacağınız 3 günlük bir tatili şimdiden takviminize işaretleyin! Türkiye’nin doğal güzellikleri saymakla bitmez ama biraz keşif yapma niyetindeyseniz Kastamonu’nun Ilıca Şelalesi, adını Meke kuşlarından alan Konya’nın Meke Gölü veya dünyada benzerine az rastlanan el değmemiş ağaçların bulunduğu Karabük’ün Yenice Ormanları’nı görmek üzere yola çıkabilirsiniz. Yanınıza iyi bir fotoğraf makinesi almayı hatırlatmama gerek yok sanırım…

ilica selalesi

24.06-27.06.2017 / Cumartesi – Salı

Bu sene cumartesiye denk gelen Ramazan Bayramı arefesi ile pazartesi ve salı günlerini de kapsayan 4 günlük bir tatilimiz var. Havaların ısınmasıyla rengarenk çiçekler ve lalelerin açtığı, şirin bisikletlerin dört bir yanınızdan aktığı, renk renk binaların huzurlu Amstel Nehri kenarında sıralandığı Amsterdam’da harika zaman geçirebilirsiniz.

Enerjisini gece gündüz koruyan Amsterdam’da yel değirmenleri, çiçek pazarı ve Vondelpark’ı gezip; kanallar gezisine katılmanız, üstüne bir de Hollanda peynirini tatmanız olmazsa olmazlar arasında bulunuyor.

amsterdam

Etstur’un Amsterdam Turları için tıklayın…

30.08-04.09.2017 / Çarşamba – Pazartesi

30 Ağustos Zafer Bayramı’yla Kurban Bayramı birleşince tam 5 günlük bir tatilimiz olacak. Bu tatili 4-5 gecelik Karadeniz Turları ile değerlendirmek harika bir tercih olacaktır. Samsun, Ordu, Fatsa, Giresun, Trabzon, Maçka, Batum gibi Karadeniz’in eşsiz il ve ilçelerini dolaşırken; Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Kaçkarlar, Ayder Yaylası ve Gelintülü Şelalesi gibi büyüleyici doğa manzaralarıyla mest olacağınız bu tatil rotalarını listenize mutlaka ekleyin.

Yeşil ve mavinin bin bir tonuna doyacağınız, kartpostallardan farksız bir seyahate çıkacağınızdan emin olabilirsiniz.

trabzon

29.10.2017 – Pazar

Yine hafta sonuna denk gelen bir resmi tatil daha… 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı pazar gününe geliyor ama cumartesi sabahından yola çıkacağınız Safranbolu & Amasra Turu ile harika bir hafta sonu tatili geçirebilirsiniz. Yörükköyü, Hıdırlık Tepesi, Bakırcılar Çarşısı, Bartın, Bakacak Tepesi gibi pek çok yeri gezip tarihe ve doğaya doyacaksınız. Safranbolu’ya gitmişken leziz lokumlarından tadıp Bağlar gazozunu içmeyi de unutmayın.

safranbolu

Cansu Yıldız

Yorumlar