Pırlantalarla süslü bir bardaktan içeceğinizi yudumlarken altın süslemelerle bezenmiş dans pistinde en eğlenceli gecelerin nasıl olduğunu merak ediyor musunuz? Eğlencenin maddi sınırları hiç mi hiç tanımadığı bu yerler, dünyanın en lüks gece kulüpleri…

Cavalli Club, Dubai

Yalnızca iç dekorasyonu için 30 milyon dolar harcanmış olan Cavalli Club, Fairmonh Oteli’nin iki katında yer alıyor. Dans pistinin etrafına sıralanmış olan leopar desenli lounge alanı ve Swarovski taşlarıyla süslü avizeleriyle meşhur kulüp, Orta Doğu’nun jet-seti dışında birçok ünlüyü de gecelerinde ağırlamıştı: James Blunt, Carmen Electra…

Bergmans, Stockholm

2012’de açılan Bergmans, İsveç’in en enternasyonel ve lüks gece kulübü. Stockholm’üm üst tabaka eğlence hayatının toplanma noktası haline gelen Bergmans Stockholm’un merkezinde yer alıyor.

Pacha, Ibiza

Parti deyince akla ilk Ibiza, ardından da Pacha gelir. David Guetta, Calvin Harris gibi dünyaca ünlü DJ’lerin dans gecelerini hareketlendirdiği Pacha’da her gece farklı bir renge bürünüyor. VIP bölümleri, ışıltılı podyumları ve gizli koridorlarıyla sıra dışılığını konuşturan bir kulüp.

dunyanin en luks gece kulupleri (4)

LIV, Miami

Miami’nin en büyük ve en lüks gece kulübünü mü arıyorsunuz? Adres LIV… Burada düzenlenen her gecenin kendine özel sıra dışı bir keyfi var. Eğer bir masa rezervasyonu yaptıysanız, en azından 2000 dolar harcamanız gerektiğini de bir kenara not düşelim.

Premier Lounge, Moskova

Görsel algıları sonuna kadar zorlayan bir deneyim… Rus gece kulüplerinin tekno sever atmosferini koruyarak en lüks ve ihtişamlı gecelere imza atan Premier Lounge’a gidenler Vin Diesel, Ashton Kutcher, Demi Moore, Orlando Bloom’u burada gördüklerini söylerler.

Clup Shampoo, Buenos Aires

20 yılın en ünlü kabaresi olan Clup Shampoo, Buenos Aires’in en seçkin gece kulüplerinden birine dönüştü. Kulübün ulusal ve uluslararası DJ’lerin performanslarıyla temposu hiçbir zaman düşmüyor.

dunyanin en luks gece kulupleri (3)

Avenue, New York

Yüksek tavanlarının altında uzanan devasal lounge alanı ve rustik dekorasyonuyla Avenue… New York’un en sıradışı ve lüks mekanını arayanlar Avenue’da buluşuyor. Dans ederken dikkatli olmakta fayda var David Beckham’a, Madonna veya Rihanna’ya rastlayabilirsiniz.

Armani Prive, Milano

Evet, bu gece kulübü Georgio Armani’nin. Sadece özel üyelerin giriş yapabildiği kulüp, oldukça lüks ve seçkin. Birçok ünlünün de uğrak mekanı olan Armani Prive’nin dekorasyonunda ise Japon stili tercih edilmiş.

dunyanin en luks gece kulupleri (2)

Bamboo Club, Bükreş

Her şehirde, açıldığı anda şehrin standartlarını birkaç kaç seviye yukarı taşıyan bir mekan vardır. İşte bu yer Bükreş için Bamboo Club. 2002 yılında açılan kulüp göz alıcı dekorları, dans şovları ve unutulmaz müzik performanslarıyla çoktan bir fenomen haline geldi.

Jay Room, Meksika

Meksika şehrinin hemen kalbinde, en prestijli moda merkezlerinin bulunduğu bölgede yer alan Jay Room, tasarlanmış en seçkin ve lüks lounge’lardan biri. Tasarım harikası olan lounge’da bütün gece devam ediyor. Burada da tabii ki sık sık “celebrity”lere rastlamanız kaçınılmaz.

Yorumlar