Aşkın yemeği paella, ayaküstü leziz tat tapaslar ve tatlıların en iddialısı crema catalana… Barselona’da keşfedilmesi gereken lezzet çok! Sırf lezzetin izlerini sürmek için bile gidilir Katalan coğrafyasının renkli topraklarına… Peki, şehrin en özel tatlarını denemek ya da kusursuz bir akşam yemeği seremonisi için nereye gidilir? Bu sorunun yanıtlarını lezzet tutkunları için araştırdık ve Barselona’da akşam yemeği için en iddialı 5 restoranı seçtik.

Casa Alfonso
Kendisi küçük, lezzeti büyük atıştırmalıklardan başlayalım. Tapas restoranlarına Barselona’nın pek çok noktasında rastlayabilirsiniz. Ancak gerçek bir tapas deneyimi için Casa Alfonso’nun yolunu tutmanızı öneririz. Üstelik içeride sadece tapas yok, balık ya da et yemekleriyle dolu menüde damağınıza uygun pek çok seçenek mevcut. Barselona’da akşam yemeği yemek için en iyi restoranlardan biri olan Casa Alfonso, şehrin merkezinde yer alıyor. Urquinaona Metro Durağı’na ise yalnızca birkaç dakika uzaklıkta.
barselonada aksam yemegi (6)

7 Portes
Sıra Katalan mutfağının 170 yıllık ustası 7 Portes’e geldi. Şehrin dört bir yanında paella yiyebileceğiniz pek çok restoran var. Ancak 7 Portes, Barselona’nın akşam yemeği yemek için en iyi restoranlarından biri olmasının yanı sıra paella yapımında en tecrübeli adreslerden. Özellikle baş başa yapılan tatillerde romantik bir akşam yemeği için ideal bir alternatif olabilir. Restorana girdiğinizde sadece menüye değil, tarihi yapının duvarlarındaki ünlü isimlerin imzalarına da dikkat etmeyi unutmayın.
barselonada aksam yemegi (5)

Taverna del Bisbe
Barselona’da hem akşam yemeği yemek hem de kısacık zamanınızda şehrin havasını doyasıya solumak için en iyi adres Taverna del Bise diyebiliriz. Barselona Katedrali’nin karşısındaki restoranda, bir yandan atmosferin tadını çıkarırken bir yandan da Katalan kültürünün enfes yemeklerini deneme fırsatı bulabilirsiniz.
barselonada aksam yemegi (7)

Mor Disco
Bizim Karaköy’ümüz varsa onların da Pasage De La Concepcion’ı var! Tıpkı Karaköy’ün yeni yüzünü temsil eden restoranlar gibi Barselona’nın bu pasajında da birbirinden havalı mekanlar bulunuyor. Mor Disco ise hem Pasage De La Concepcion’da hem de Barselona’da en lezzetli akşam yemeği alternatiflerini bulabileceğiniz şık bir mekan. Üstelik sadece akşam yemeği yemek zorunda değilsiniz. Yemek işini başka bir mekanda halledip buraya şehrin ünlüsü crema catalana için gelebilirsiniz.
barselonada aksam yemegi (8)

Ciudad Condal
Barselona’da akşam yemeği 21.00’den sonra başlıyor. Ancak tüm gün şehri keşfedip akşam yemeği öncesinde hafif atıştırmalıklarla geceye hazırlanmak isterseniz Ciudad Condal’ı ziyaret etmeni yeterli. Hem tapasların hem de patatas bravas’ın en lezzetli halini bulabileceğiniz restoran, acemi gezginler için kolaylıkla bulunabilecek bir konumda. Rambla Catalunya ve Gran Via caddelerinin buluştuğu bir noktada olan restorandan çıkışta deneyemediğiniz her tat için pişman olacağınıza eminiz.
foto-turlari-letsgo-yonlendirme-825x220

Yorumlar