Kış mevsiminin beyaz çekiciliği… Dünya üzerinde öyle oteller var ki, kış aylarını burada geçirmek, bembeyaz örtülerin altında uyumak, dışarının soğuk görüntüsüne karşı içinizi sıcacık yapmak için tasarlanmışlar. Her biri bir mimarlık harikası olan, yaratıcı zihinlerde şekillenmiş sıra dışı dizaynlarının altında ev sıcaklığını barındıran bu otelleri görünce içinde kış uykusuna yatamadığınız için biraz üzülebilirsiniz.

Bulutların Üstünde: Hotel Jested, Çek Cumhuriyeti
Deniz seviyesinden 1012 metre yükseklikte, ödüllü mimarisiyle Jested Hotel… Bulutların üstünde bir restoranda geçirilen romantik bir akşam yemeğinin ardından tasarım harikası odalarına kadar benzersiz bir deneyim vadeden otel, Çek Cumhuriyeti’nin sembollerinden biri haline gelmiş durumda.
lets-go-kis-oteli-01-825x600

Tamamen Şeffaf: Juvet Landscape Hotel, Norveç
Cam duvarların arkasından, Norveç dağlarına düşen karların altında uzanan bir kır manzarasına uyanmak nasıl olurdu? Juvet Landscape Hotel’in modern mimarisi ve yenilikçi tasarımı Norveç doğasıyla sizi baş başa bırakırken, yerel kültürü de yanı başınıza getiriyor. Otelin içindeki el yapımı süslemelerle zenginleşen dekorasyonu ise seçkin ve sıcak bir hava katıyor.

Otel, alana yayılmış dokuz özel oda ve geleneksel Norveç tarzında tasarlanmış eski evlerden oluşuyor. Tercihiniz hangisi olursa olsun, burada geçireceğiniz günlerin ayrıcalığı size unutulmaz bir tatil yaşatacaktır.

Her Sene Yeni Baştan: Iglu Dorf, İsviçre
Kışın hakkını verin ve buzdan kale içinde bir gece geçirin. Iglu Dorf, İsviçre’nin dört ayrı köşesinde faaliyet gösteren bir buz oteli, özel bir teknik kullanarak, her sene yeni baştan yapılan yuvarlak buzdan kaleler içinde konaklama imkanı sunuyor. Maceraperestlerin uğrak noktalarından olan Iglu Dorf’a günübirlik uğrayıp karlar arasında yapılan barbeküde öğle yemeğinizi yiyebileceğiniz gibi, bir gece konaklayıp gece ay ışığı altında yürüyüşe de çıkabilirsiniz. Kışı iliklerinize kadar hissederken sıcak jakuzide ısınmak ve buzdan heykellerle süslü odacıklarda uyumak da cabası.

Buzlar Ülkesi: Hotel de Glace, Kanada
Quebec şehrinden 10 dakikalığına uzaklaşın, kendinizi bir buzlar ülkesinde bulacaksınız. Buranın adı Hotel de Glace. Milyonlarca turiste ev sahipliği yağmış, sayısız aktiviteleri ve turlarıyla, buzdan odalarda konaklamanın sıra dışı bir deneyim sunduğu otelin dekorasyonu ise baş döndürücü. 5 Ocak’tan 22 Mart 2015’e kadar 15. yıldönümünü kutlayacak olan buzlar ülkesi, sizi büyülü dünyasına davet ediyor.
lets-go-kis-oteli-02-825x600

Yerin Altında: Sala Silvermine, İsveç
Kışın çetin koşullarını bırakın ve yerin altına çekilin. Sala Silvermine size yerin 155 metre altındaki madende konaklama imkanı sunuyor. Son derece seçkin dekorasyonlarla süslenmiş suit oda standart odaları aratmayacak bir konfora sahip. Sabah ve akşam yemek servisleriniz odanıza –pardon madeninize- yapılırken, günün geri kalanında tamamen yalnızsınız! Ancak merak etmeyin, yanınıza verecekleri telsizle dışarıdaki çalışanlara 24 saat ulaşmanız mümkün.

 

Yorumlar