Boylu boyunca uzanan derin mavilikler, yeşilin bin bir tonunu barındıran köyler ve doğanın en güzel oyunlarına sahne olan plajlar… Nereden mi söz ediyoruz? Tabii ki Fethiye’den… Güneşin en parlak ışıklarını büyük bir cömertlikle sunduğu kıyılardan…

Her yıl milyonlarca kişiyi ağırlayan Fethiye kıyılarında, hala saklı kalmayı başarabilen plajlar varken ve henüz pek çokları tarafından keşfedilmemişken yola düşme vakti! Mesela tüm bahanelerinizi bir kenara bırakıp yelkenlerinizi Fethiye’ye ayarlasanız nasıl olur? Hazır bu yolculuğa karar vermişken de Fethiye’nin az bilinen plajlarını ve koylarını ziyaret etmeyi de ihmal etmeyin.

Kabak Koyu
Fethiye’nin en güzel plajlarından birine sahip olan Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi’ne komşu bir konumda yer alıyor. Kabak Koyu’na toplu taşıma araçlarıyla gelmek mümkün olmadığından hem sessiz hem de huzurlu bir tatil arayanlar için en iyi adreslerden. Birinci derece sit alanı olduğundan konaklamak için lüks oteller de yok. Ancak doğayla baş başa kalabileceğiniz, birbirinden eğlenceli aktivitelere katılabileceğiniz bungalov kamplarda farklı bir deneyime yelken açabilirsiniz.
fethiye plajlari (2)

Gemile Plajı
Fethiye Körfezi’nin güney ucunda, merkeze 9 km uzaklıkta bir harikalar diyarı burası… Belcekız Plajı’ndan tekneyle ulaşabileceğiniz adanın girişi için ufak bir giriş ücreti ödemeniz gerekiyor. Gemile Adası doğal sit olmasının yanı sıra aynı zamanda açık hava müzesi çünkü. Fethiye’nin en güzel plajlarından birine de ev sahipliği yapan adada, tarihin sırlarını fısıldayan kilise kalıntıları da bulunuyor. Eğer adanın zirvesine doğru bir yolculuk yaparsanız hepsini ziyaret etme şansı bulabilirsiniz. Özellikle zirvedeki kilisenin hala ayakta duran mozaik taşları görülmeye değer güzellikte.
fethiye plajlari (5)

Katrancı Koyu
Etrafı deniz kadar uzanan çam ağaçlarıyla çevrili olan Katrancı Koyu da Fethiye’nin az bilinen köşelerinden… Fethiye merkeze 17 km uzaklıkta olan koy içerisinde duş kabinleri, minik kafeler ve büfeler bulunuyor. Eğer gözlerden uzak, güneşin bile size özel olduğu bir tatil düşlüyorsanız Fethiye’nin en güzel plajlarından birini ağırlayan Katrancı Koyu’nu mutlaka ziyaret etmelisiniz.
fethiye plajlari (4)

Ölüdeniz Plajı
Ölüdeniz’in dillere destan güzelliğini bilmeyenimiz yok. Ancak Fethiye’yle yeni tanışacaklar için hatırlatmakta fayda var. Fethiye’nin en güzel plajlarından olan Ölüdeniz’in güzelliğine hayran kalacağınıza eminiz. Ölüdeniz, fırtınalı günlerde bile durgun sularıyla biliniyor. 2006 yılında dünyanın en güzel plajı ünvanını da alan Ölüdeniz kıyısında yürüyüşe çıkmadan dönmeyin.
fethiye plajlari (3)

Oyuktepe Koyları
Mavinin en güzel tonları sizi çağırıyor! Fethiye’nin batı yakasında, merkeze yalnızca 4 km uzaklıktaki Oyuktepe Koyları; Mempaşa, Küçük Samanlık, Büyük Samanlık, Boncuklu, Kuleli Aksazlar, Akvaryum, Turunç Pınarı plajlarından oluşuyor. Etrafı yeşilliklerle çevrili koyların etrafında keyifli yürüyüşlere çıkabileceğiniz gibi konaklamak isterseniz kamp yapabilirsiniz.
fethiye plajlari (1)

Yorumlar