Ege’nin tüm mezelerini sofrasına toplamanın yanı sıra karşı kıyıların lezzetlerinden de etkilenen enfes bir yemek kültürüne sahiptir Bodrum… Bu yüzden Bodrum’da masa başına ne zaman geçseniz bambaşka bir sürprizle karşılaşırsınız. Sırf bu sebeple de hem tatil yapmak hem de yeni tatların izini sürmek isteyen lezzet avcıları için vazgeçilmezdir her zaman. Peki, Ege’nin bu enfes lezzetlerini tüm cömertliğiyle sunan Bodrum’da akşam yemeği nerede yenir? İşte en leziz cevapları…

Kavaklı Köfteci, Yalıkavak
Daha önce yediğiniz tüm köfteleri unutun! Burada öyle köfteler pişiyor ki sırf bu sebeple tatil boyu Yalıkavak yolunu tutacağınızı garanti edebiliriz. Uzun yıllardır Yalıkavak’ın ünlüsü olan Kavaklı Köfteci, Yunan Adaları’ndan gelen yüzlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Bodrum’da yemek yenilecek mekanların da başında olan köftecinin sahibi Zekeriya Akdemir, köftesinin tarifi hakkında ser veriyor, sır vermiyor. Ancak bize sorarsanız Bodrum tarlalarında yetişen kekik ve nanelerin bu işte bir parmağı olduğu kesin!
bodrumda aksam yemegi (1)

Mimoza, Gümüşlük
“Bodrum’da balık nerede yenir?” sorusunun en güzel cevabıdır Mimoza… Gümüşlük’ün en özel köşesinde romantik bir akşam yemeği için harika bir alternatif. Eğer taze bir balık eşliğinde Bodrum’un huzurlu atmosferini içinize çekmek istiyorsanız Mimoza’ya mutlaka uğrayın deriz. Balığın yanında sunulan mezeleri denedikten sonra Mimoza’nın en iddialı müdavimlerinden olacağınıza da eminiz.
bodrumda aksam yemegi (5)

Bağarası Restaurant, Bitez
Burası gerçek bir köy lokantası! Öyle hemen bulamayacağınız, izini sora sora süreceğiniz bir lezzet diyarı… Ulaşılması zor olan her şeyin mükemmel oluşu gibi bu küçük restoranda da birbirinden farklı lezzetlerle şımaracaksınız. Erikli bamya, ısırgan otlu mücver, fesleğenli fasulye ve adını sayamayacağımız pek çok ilginç lezzet… Buraya kadar gelmişken başka hiçbir yerde bulamayacağınız tatların yaratıcısı Ümmühan Girgin’le sohbet etmeden de dönmeyin.
bodrumda aksam yemegi (2)

Gemibaşı Restaurant, Bodrum
Yaklaşık 35 yıl önce kurulan bir balıkçı restoranı burası. Bodrum’da akşam yemeği yenilecek en iddialı restoranlardan. Dört mevsim hizmet veren restoranda her an bir ünlüye rastlamanız da an meselesi. Bodrum’un en iyi mezeleri ve deniz mahsulleri Gemibaşı’nın mutfağından çıkıyor çünkü. Özellikle ızgara kalamarının üzerine bir tat tanımıyoruz.
bodrumda aksam yemegi (4)

Körfez Restaurant, Bodrum
Bodrum’da akşam yemeği yenebilecek onlarca yer var. Ancak Körfez Restaurant bir başka! Burası Bodrum’un en eski, hatta rivayete göre ilk restoranı çünkü. Bir zamanlar bu masalarda kimlerin oturduğunu ise tahmin bile edemezsiniz. Körfez’in kurucusu Ali Subaşı’nın arkadaşı Cevat Şakir Subaşı restoranın ilk müdavimlerinden mesela. Sır gibi saklanan mezeleriyle Girit mutfağının en özel tatlarını muhteşem bir manzarayla buluşturan restoranın kabak çiçeği dolması denenmeye değer.
bodrumda aksam yemegi (3)

Yorumlar