Gözlerimizi kısarak, “Çocuklarınızı seyahate götürmeyin, çocuklarınız ile seyahate gidin.” derdik bir pedagog olsaydık. Çünkü eğer çocuklarınız seyahatlerinize eşlik ediyorsa, onların da ilgisini çekebilecek rotaları tercih etmelisiniz. Bu onların uzun yıllar unutamayacağı güzel anılara sahip olmalarına imkân sağlayacak ve birlikte güzel zamanlar geçirmenize sebep olacaktır. Fakat biz bir pedagog değiliz. Sadece çocukların çok seveceği, gezerken heyecan duyacağı, güvenli, pamuk şeker tadında şehirleri size sunabiliriz. Mesela Valensiya… Mesela Valensiya’nın çocuk dostu rotaları…

Bioparc Valencia

Valensiya’nın dünyaca ünlü hayvanat bahçesi Bioparc Valencia, çocuklarınızın doğal hayat ile tanışmaya ilk adım attığı yer olabilir. Hayvanlar için doğal yaşam alanları ile uyumlu bir atmosfer yaratan işletme, bu konu için ekstra çaba harcamış. Bu bahçede gün boyu zaman geçiremiyorsunuz. 2 saatten 4 saate kadar zaman planları bulunuyor. Bu yüzden tıklım tıklım bir ortam göremiyorsunuz ki bu çocuklarınızla keyifle keşif yapabilmeniz için harika bir haber. Bu arada, çocuklarınız çok küçükse anlayış gösterebilirler ama dışarıdan aldığınız yiyecek ve içecekleri kapı girişine bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Nou d’Octubre Metro İstasyonu’na çok yakın olan Bioparc Valencia, size ulaşım bakımından da çok avantajlı gelecek.

Adres: Bioparc Valencia, Av. Pio Baroja, 3, Valencia

Çocuklarınızı Bioparc Valencia'da doğal hayat ile tanıştırın.

Çocuklarınızı Bioparc Valencia’da doğal hayat ile tanıştırın.

Parque de Cabecera

Tam dokuz kilometre uzunluğunda olan bu park, şehrin ortasında yemyeşil bir yaşam alanı. Eğer çocuğunuz çok küçükse bu parkı yürüyerek keşfetmenizi çok tavsiye etmeyiz. Çünkü park gerçekten çok büyük. Bunun yerine deniz bisikletleri ile parkı turlayabilirsiniz. Ayrıca burada çocuklarınız için dev bir oyun alanı ve spor köşesi de mevcut.

Şehrin ortasında yemyeşil bir park... Üstelin çocuklarınız için oyun alanı da mevcut.

Şehrin ortasında yemyeşil bir park… Üstelin çocuklarınız için oyun alanı da mevcut.

Playa de la Malvarrosa

Malvarrosa Plajı’nı görmeden, Valensiya gezinizi tamamlamış sayılmazsınız. Çocuklarınız ile doyasıya yüzebileceğiniz, kaçırılmayacak bir fırsat. Eugenia Vines Metro İstasyonu’ndan kolayca ulaşabileceğiniz plajda; kiralık şezlong, şemsiye ve voleybol fileleri de bulunuyor. Kumlarda oynayıp, sakin denizine girebileceğiniz Playa de la Malvarrosa, mutlaka Valensiya planınızda bulunmalı.

Valensiya'ya gidip Malvarrosa Plajı'na uğramadan dönmeyin.

Valensiya’ya gidip Malvarrosa Plajı’na uğramadan dönmeyin.

Turia-Diverbikes Valencia

Turia, kentte bulunan en büyük oyun alanına sahip park. Yürüyüş amacıyla da ziyaret edeceğiniz Turia’da birden fazla kişinin sığabileceği bisikletleri kiralayabiliyorsunuz. Böylece henüz bisiklet sürmeyi öğrenmemiş çocuğunuz ile bisiklet macerasını doyasıya yaşıyorsunuz. Kalabalıksanız dert etmeyin. Bu bisikletler sekiz kişi birden taşıyabiliyor!

Kentteki en büyük oyun alanına sahip parkta çocuklarınızla keyifli vakit geçireceksiniz.

Kentteki en büyük oyun alanına sahip parkta çocuklarınızla keyifli vakit geçireceksiniz.

Yorumlar