Çok çalıştık, trafik çilesine sabır gösterdik, tüm kış yaz hayali kurduk diyenlere bir şey söyleyeceğiz; bayram tatili geliyor!

Bu bayram ev baklavası yerine farklı mutfakları keşfedebilir, belki akraba ziyaretlerini hızlıca tamamlayıp dünyanın en turistik yerlerini ziyaret edebilir, içinize bambaşka bir şehrin havasını çekebilirsiniz. Böylece size ayrılmış birkaç günü dolu dolu yaşamanın mutluluğunu bir sonraki seyahate kadar saklarsınız.

Üstelik buna olanak sağlayacak bayram tatili turları varken, önerilerimizi değerlendirerek ilk adımı atabilirsiniz. Haydi, hazırlanın bayrama çok az kaldı!

En İyi Bayram Tatili Gezi Turları

1. Budapeşte-Prag-Viyana 

Bayram tatilinde Orta Avrupa’nın en karakterli şehirleri olan Budapeşte, Prag, Viyana Turu dolu dolu bir tatil geçirmeniz için mükemmel bir rota.

Orta çağ atmosferini yaşarken aynı zamanda enerjinizi arşa çıkaracak Orta Avrupa turları muhteşem seçenekleri barındırıyor. Kafka’nın gizemli şehri Prag; Avusturya’nın kültür ve turizm merkezi Viyana ve Tuna Nehri ile mükemmel bir ikili olan görülesi Avrupa kenti Budapeşte, bu turların içinde en dikkat çekenleri.

Hazır mevsim yazken, Budapeşte’de bulunan Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Prag’daki Prag Kalesi ve dünyaca ünlü yazarların müzeleri ile Viyana’nın büyüleyici müze ve parlamento binası sizi bekliyor olacak.

Bayram Tatili Turları: Budapeşte-Prag-Viyana Turu

Budapeşte, Viyana, Prag Turu ile merak ettiğiniz her şeyi yakından görüp, harika bir tatil geçirme fırsatını yakalayacaksınız.

2. Venedik-Roma-Floransa

Roma…

Trevi Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Colosseum ile karakter kazanmış, eksiksiz bir Avrupa kenti. Lezzetli yemekleri ve meşhur dondurması ile bayramda gidilecek tatil yerleri arasında en ön sırayı alıyor.

Hala Roma büyüsü içindeyken, Pinokyo’nun şehri, Rönesans’ın temsilcisi Floransa’ya uğramak ve çarşılarında dolaşmak, kapsamlı bir Venedik kültür gezisinden sonra kendinizi kanalların romantik büyüsüne bırakmak, Venedik, Roma, Floransa Turları ile mümkün.

Bayram Tatili Turları: Venedik-Roma-Floransa

Venedik, Roma, Floransa Turu ile Pinokyo’nun şehrini de gezebilir, masalsı bir tatil geçirebilirsiniz.

3. Üsküp-Saraybosna

Bayram tatilinde fazla uzaklaşmak istemeyenlerin tercih edeceği en iyi seçenekler arasında Balkan Turları bulunuyor.

Farklı kültürleri birleştiren, Osmanlı kültürünün esintilerini görebileceğiniz ve doyumsuz Balkan lezzetlerini tadacağınız Üsküp-Saraybosna gezileri, tatilinizi değerlendireceğiniz mükemmel bir rota olacak.

Yemyeşil doğanın sizi hiç bırakmayacağı bu gezi planında; eğlence, şaşkınlık ve huzuru bir arada yaşayacağınıza eminiz.

Bayram Tatili Turları: Üsküp-Saraybosna Turu

Yemyeşil doğanın içinde harika bir tatil geçirmek için Balkan Turlarını kaçırmayın.

4. Bangkok-Pattaya

Bu bayram tatilinde değişik bir şeyler isteyenlere belki de önerebileceğimiz en orijinal rota Bangkok olacaktır.

Gökdelenlerin diğer yanında doğanın en kusursuz halini bulacak, tapınakları, müzeleri, yüzen çarşıları, Buda heykelleri ile bambaşka bir kültüre merhaba demenin mutluluğunu yaşayacaksınız. Bangkok-Pattaya Turunuzda Thai masajı yaptırıp, eve tamamen pozitif dönmeyi unutmayın.

Bayram Tatili Turları: Bangkok-Pattaya

Tapınakları, müzeleri, yüzen çarşıları ve Buda heykelleri ile en gizemli rotalardan biri Bangkok.

5. Güney Afrika

“Bayram üstü hiç vize ile uğraşmayayım çantamı alıp, çok uzaklara gideyim” tatili, Güney Afrika Turudur.

Cape Town’un muhteşem şehir yapısı, doğası ve gece hayatı ile yenilenirken, Pilanesberg National Park ve safari turları ile unutulmayacak bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Afrika kültürüyle tanışmanın heyecanı ile uzun süre aklınızdan çıkmayacak bir tatile imza atabilirsiniz.

Bayram Tatili Turları: Güney Afrika Turu

Afrika kültürüyle tanışmanın heyecanını yaşayacağınız Güney Afrika Turları ile unutulmaz bir tatile imza atacaksınız.

Yorumlar