Öyle bir yer düşünün ki ilhamını çocuklardan ve masallardan alıyor; her rengi, her detayı ve her tasarımı ile hayal dünyanızda yepyeni zenginliklere yol açıyor… İşte tam olarak böyle bir yer Rixos World, The Land of Legends! Burada gerçek dünya, çocuklar ve ruhu her daim çocuk kalanlar için eğlenceli bir peri masalına dönüşüyor. Tesisin Roma tarzındaki mimarisi dışarıdan bakıldığında ne kadar sade görünüyorsa içeri girildiğinde de bir o kadar renkli ve canlı görünüyor. Denge mükemmel, uyum yerinde…

Rixos World'ün renkli ve eğlenceli dünyasına giriş...

Rixos World’ün renkli ve eğlenceli dünyasına giriş…

Eğlenceli, Renkli ve Konforlu Odalar

Rixos World, tamamen çocuk odaklı bir konsept geliştirmiş ve tesis içerisindeki her detayı da onlara göre düşünmüş. Sizi burada renkli karakterler, göz alıcı odalar, eğlencede sınır tanımayan bir tema park ve daha fazlası karşılayacak. Çocuklara özel tasarlanmış bu dünya yaratılırken oldukça güzel plan yapılmış. Odalarda kullanılan tüm eşyalarda çocuk dostu malzemeler tercih edilmiş ve sivri köşeli, çocuklara zararlı olabilecek tasarımlardan kaçınılmış. Onun yerine daha yuvarlak hatlı bir dekorasyon yapılmış.

Rixos Premium Belek ve Rixos World tesislerinde yapılacak konaklamalarda, geceleme sayısı kadar Rixos World Tema Park giriş bileti ücretsiz olarak sağlanabiliyor. Ancak bu biletler, yalnızca konaklama süresince kullanılabiliyor. Biletler konaklama tarihinin sona ermesiyle geçerliliğini kaybediyor.

Rixos World'ün odaları The Land of Legends ruhunu yansıtıyor!

Rixos World’ün odaları The Land of Legends ruhunu yansıtıyor!

Efsaneler Diyarı’nda yaratılan masal dünyasının tüm ilhamı ve renkleri, özel olarak hazırlanan odalarda da devam ediyor. Odalar rengarenk, Rixos World’e özel olarak Dragone tarafından tasarlanmış karakterler her yerde… Oyun konsollarını da düşünürsek burada eğlence her yerde devam ediyor diyebiliriz. Odalar hakkında bahsetmek istediğim bir diğer detay da mavi ve pembe renk kullanımı… Odalar, tüm çocuklara hitap edeceği düşünülen mavi renk esas alınarak dekore edilmiş. Sadece bir katta küçük prenseslere sürpriz olarak tüm odalar pembe konsept ile planlanmış. Her iki renk de tesisin eğlenceli duruşuna çok güzel uymuş.

Rixos World'de tüm detaylar çocuklara özel olarak tasarlandı.

Rixos World’de tüm detaylar çocuklara özel olarak tasarlandı.

The Land of Legends Tema Parkı Tüm Ziyaretçilerini Sıra Dışı Bir Deneyime Davet Ediyor!

Rixos World tarafından hayata geçirilen The Land of Legends, Türkiye’nin en büyük yaşam ve eğlence parkı olmayı hedefliyor. Bu benzersiz konsepte; mimar Jack Rouse tema park mimarisiyle, eğlence dünyasının dahilerinden Franco Dragone ise ilgi çeken karakterleri ve bu karakterlerle yarattığı hikayeler ile hayat veriyor.

The Land of Legends, misafirlerine Avrupa’nın en büyük Aqua World deneyimini, dünyanın en çok tercih edilen markalarının bulunduğu lüks ve otantik bulvarlarda alışveriş imkanını, 111 metre yüksekliği ile Antalya’nın en uzun kulesinin seyir terasından manzaranın tadını çıkarma şansını, aile eğlence merkezini ve keyifli nehir turlarını bir arada sunuyor.

The Land of Legends, misafirlerine Avrupa’nın en büyük Aqua World deneyimini yaşatıyor.

The Land of Legends, misafirlerine Avrupa’nın en büyük Aqua World deneyimini yaşatıyor.

Windigo, Kamikaze, Freefall, Looping Rocket, Magicone, Family Rafting Slide, Uphill Navigator, Black Hole… Efsaneler Diyarı’nda birbirinden eğlenceli tam 55 kaydırak olacak. Parkın en uzun kaydırağı 43 metre yüksekliğinde ve 525 metre uzunluğunda olan Water Coaster! Park içerisinde güvenlik için uygulanan bazı kurallar bulunuyor. Mesela Water Coaster’dan kayacak kişi minimum 120 cm boyunda olmalı.

Burada seçenek çok! Sörf Havuzu’nda dalgalarla boğuşabilir, Dalga Havuzu’nda yanardağ patlamaları altında boyları 2 metreyi bulan dalgaların tadını çıkarabilirsiniz. Yanardağ konsepti ile yeterince ilgi çekici bir hal alan bu alan hakkında etkileyici bir başka detay da keyifli bir plaj ortamı oluşturabilmek için buraya Mısır’dan beyaz kum getirilmiş olmasıydı bence. Crazy Zone’da geçirdiğiniz eğlenceli dakikaların ardından, dilerseniz tüm koşuşturmalardan uzakta sessiz, dingin bir ortam suna Lazy Zone’da dinlenerek, günün yorgunluğunu Tembel Nehir’de atabilirsiniz. Efsaneler Gölü, Büyülü Orman, Maceralar Dağı ve Okyanus Deneyimi gibi gizemli alanlara ev sahipliği yapan tema parkta, tüm aile bireyleri birlikte adrenalin dolu saatler yaşayabilir.

Efsaneler Diyarı’nda birbirinden eğlenceli tam 55 kaydırak sizi eğlenceye çağırıyor!

Efsaneler Diyarı’nda birbirinden eğlenceli tam 55 kaydırak, sizi eğlenceye çağırıyor!

Her An Her Yerde Sürpriz Bir Eğlence Sizi Bekliyor Olabilir!

The Land of Legends’ın giriş kapısı gösterişli şovlarla açılmaya hazırlanıyor. Günün belirli saatlerinde özel olarak yaratılmış karakterler ile hazırlanan lazer ışıklı şovlarla kapı açılacak ve Efsaneler Diyarı’na girişiniz bu şekilde daha büyülü hale gelecek. Yine gün içerisinde birçok sürpriz şov ve gösteri sizi bekliyor olacak, hazır olun. Her biri bir müzik aletine benzeyen sandallar, her sandalda o enstrümanı çalan bir müzisyen ve nehirde gerçekleşen eşsiz bir geçit töreni… Hayal etmesi bile dünyanızı değiştirmiyor mu?

Rixos World'ün su altı dünyasıyla tanışın!

Rixos World’ün su altı dünyasıyla tanışın!

The Land of Legends Theme Park‘ın tüm etapları tamamladığında burası gerçekten çok renkli ve harika bir dünya olacak. Gösteri dünyasının ünlü ve yaratıcı ismi Franco Dragone tarafından tasarlanan bu hayal dünyasında herkes kendi efsanesini yazmaya davetli!

Rixos World'ün Roma tarzındaki mimarisi dışarıdan bakıldığında ne kadar sade görünüyorsa içeri girildiğinde de bir o kadar renkli ve canlı...

Rixos World’ün Roma tarzındaki mimarisi dışarıdan bakıldığında ne kadar sade görünüyorsa içeri girildiğinde de bir o kadar renkli…

Çağla Açıkgöz

Yorumlar