Sevgililer günü, doğum günü, yılbaşı, yıldönümü derken sevgilinize paranın alabileceği her şeyi aldığınızı düşünüyorsanız yalnız değilsiniz. Gerçekten de artık insanlar sevdiklerine bir obje satın almaktansa onlarla eşsiz bir deneyimi paylaşmayı tercih etmeye başladılar. Bu sebeple sevgilisine hediye tatil alanların sayısı gittikçe artıyor.İşte sevgilisine tatil hediye etmek isteyen düşünceli insanlara hedefi doğru yerden vurmaları için birkaç tüyo!

Siciline Bir Bakın

Sevgilinizin ciğerini bilecek kadar uzun süredir beraber değilseniz nasıl bir tatilden hoşlanacağını tahmin etmeniz beklenemez. ‘E burada yapılmışı var’ olan eski seyahatlerinden yola çıkın. Anılarını anlattırın. Deniz mi seviyor orman mı; dinlenmek mi istiyor eğlenmek mi; sevgiliyle tatil mi arkadaşlarla tatil mi? Eski fotoğraflarına bakın. Çok eskiden gitmiş olduğu ve bir daha gitmek isteyeceği bir yer var mı? Belki ona bir nostalji yaşatma şansı bulabilirsiniz. Ya da hep gitmeyi hayal ettiği bir yer? Mesela sevgilinizin en büyük hayali tropikal denizinden dolayı Hawaii Adaları olabilir. Onu oraya götüremeseniz bile benzer bir denizi Kanarya Adaları’nda hadi bilemediniz Çeşme’de bulabilirsiniz.
hediye-3-825x600

Sorguya Çekin (Hafifçe Tabii)

Sevgilinize nasıl bir tatilden hoşlanacağını söyletmenin incelikli yöntemleri var. Bir, dedikoduya vurmak. ‘Bizim ofisteki Aslı Kelebekler Vadisi’ne gidiyormuş, hep merak etmişimdir. Ya sen?’. İki, ortada delil bırakmak. Örneğin mutfak masasında seyahat derginizin tam da planladığınız destinasyonunu açarak unutmak. Şanslıysanız konuyu kendisi açacaktır. Üç, gün içerisinde sosyal medya hesaplarınızı ya da e-postanızı kullanarak fotoğraflar paylaşmak, tepkisini ölçmek. Paylaştığınız fotoğraflardan sadece bazıları seyahatle ilgili olsun.

Filmlerden Yola Çıkın

Hadi sevgilinizle haftanın belli akşamları sinema akşamı yapın evde baş başa DVD izleyin. Filmler ne tesadüf ki sizin planladığınız destinasyonlarda geçsin. Biraz zaman alan bir plan olsa da denenmiş ve başarısı kanıtlanmış bir yöntem olduğundan emin olun. Sevgilinizin sinema sever biri olması umuduyla…
hediye-2-825x600

Yakınlarını Suça Ortak Edin

Çocukluk arkadaşları, iş arkadaşları, kız kardeşi, hatta annesi. En iyisi onu yakından tanıyan kişilerden oluşan bir network kurun. Nereleri sever, nerelere gitti, nerelere gitmek hayali, iş için önemli olan ve izin alamayacağı tarihler neler… Onun yakından tanıyan ancak sizin çok yakın olmadığınız birisi olması tercih sebebi. Böylece sevgiliniz kendisine seyahat tercihleri hakkında gevezece sorulan sorular karşısında sizden şüphelenmez. Tabii bu network’un bir parçası olmanın ön koşulu sır tutabilmek.
hediye-1-825x600

Bu cesur girişiminizde hedefi gözünden vurmanız dileğiyle!

Yorumlar