Evlenmenin en güzel tarafı balayı tatili; seçenekler ise sonsuz! Ancak ne yazık ki kaynaklar kısıtlı. Bu yüzden seçiminizi bilinçli yapmalı, her iki kişiyi de mutlu edecek en uygun balayı yerini bulmalısınız. Her ikinizin istekleri, evlendiğiniz mevsim ve balayı bütçeniz, nasıl bir balayının size uygun olacağının ipuçlarını veriyor. Balayı tercihinizi de bu karaktere uygun şekilde yaparsanız, evli olarak çıktığınız ilk tatilden güler yüzle dönmeniz işten değil!
balayi-2-825x600

Deniz Aşıkları

Balayı denince akla deniz kenarında serilip yatmak gelir. Aslında düğün telaşından sonra pek çok çiftin kulağına hoş gelen bir seçenek bu. Eğer siz ve eşiniz yüzmeyi seviyor, sıcağa pek de aldırış etmiyor ve akşamları şortunuzdan kum çıkarmayı göze alıyorsanız deniz tatili sizin için uygun seçenek. Yurt içinde tüm kıyı şeridindeki balayı otelleri ve resortlar, yurt dışındaysa Bali, Maldivler ya da Phuket gibi egzotik yerler sizin için doğru seçenekler.

Lüküs Hayat

Balayında kendinizi lüksün ve konforun kollarına bırakmak, her şeyin en iyisine sahip olmak ve kendinizi kraliyet ailesi mensupları gibi hissetmek istiyorsanız Cruise Turları ile Akdeniz’in jet-set sahillerini gezebilir, Transatlantik ile okyanusu aşabilir ya da İzmir’den çıkıp Yunan Adaları’na uzanabilirsiniz.

balayi-1-825x600

Kaşifler Yolda

Zoru başarmayı seven çiftler için bir seçenek de, yeni bir şehri ya da ülkeyi birlikte keşfetmek. Sizin ve eşinizin ilgisini çeken bir ülke seçin. Hakkında araştırma yapın, seyahat planını birlikte oluşturun, gezilip görülecek yerlerin listesini çıkartın. Kendinizi ve birbirinizi keşfetmenin yolunun seyahatte birlikte kaybolmak olduğunu kısa sürede anlayacaksınız. Roma, Paris ya da Dubai bu tür keşifler için cazip yurt dışı destinasyonları.
balayi-3-825x600

Adrenalin Yok mu Adrenalin?

Seyahati, doğa sporlarını ve bilinmezliğe yol almayı seven adrenalin bağımlısı çiftlere tek bir yer asla yetmez. Araba kiralayıp önceden belirlediğiniz bir rotayı tamamlayabilir, interrail bileti alıp Avrupa’yı gezebilir, Kızıldeniz’de dalmaya gidebilir ya da Afrika Turları’na katılabilirsiniz. Bu seçenekleri tercih edecekseniz en azından birinizin bu tür seyahatler konusunda deneyimli olmasında fayda var.

Biri Kültür mü Dedi?

Sanat müzelerinde kendini kaybeden, klasik müzik seven, sokak tiyatrosu görünce çocuklar gibi sevinen çiftlerden misiniz? Sizi Avrupa Turları paklar. En sağlam ayakkabılarınızı giyin ve Prag benim Budapeşte senin; Berlin benim Viyana senin diyerek klasik mimariye, sanat eserine, müziğe kısacası kültüre doyun…

Son olarak otel rezervasyonlarınızı yaptırırken ve tur satın alırken balayı çifti olduğunuzu söyleyin ve sürprizlere hazırlıklı olun!

Yorumlar