Amsterdam, gece kulüpleri ile gönüllere taht kurmuş kıpır kıpır bir şehir. Öyle ki otel rezervasyonu yapıldıktan sonra, direkt olarak gidilecek kulüplerin araştırılması yapılır. Fakat Amsterdam gece hayatı, ziyaretçilerine sadece bangır bangır, çılgın mekânlar sunmaz. Canlı performans sevenlere özel mekanlarıyla, gece hayatına entegre bir şehir olduğunu da kanıtlar. Bu yüzden, sahnede devleşen seslere bağıra çağıra eşlik etmeniz için bizim elimizde çok iyi mekânlar var. Gidin, keşfedin ve kaliteli müziğin tadını doya doya çıkartın.

Paradiso

Sene 1968… Gençlerin kanı kaynıyor tabii. “Kozmik Gevşeme Merkezi” mottosuyla Paradiso’yu açıyorlar ve günümüze kadar Amsterdam’ı coşturmayı başarıyorlar. Üstelik Al Green, Kings of Leon ve Lady Gaga gibi isimleri de ağırlıyorlar. Uluslararası konukları ile canlılığını her geçen gün arttıran Paradiso, house müziğe şans veren ilk Amsterdam gece mekanı.

Adres: Paradiso, Weteringscheans 6-8, 1017 SG Amsterdam

Dünyaca ünlü müzisyenleri ağırlayan mekanda, dopdolu eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor.

Dünyaca ünlü müzisyenleri ağırlayan mekanda, dopdolu eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor.

Melkweg

Leidseplein hakkında, Amsterdam’ın sinema, tiyatro, dans ve sanat için kâr amacı gütmeyen kültürel merkezi diyebiliriz. Buradaki işletmeler kâr elde etmekten çok, kaliteli sanatın peşindedirler. İşte Melkweg de bu işletmelerin arasında bulunuyor. Muhteşem bir dekoru olan bu canlı müzik mekânı, 1960’larda süt fabrikasıymış. “Samanyolu” anlamına gelen mekân, adına oldukça uygun bir atmosfere sahip. Hip-hop ve electronica son yıllarda Melkweg’de oldukça ilgi görüyor. Fakat bunlar dışında her türlü müzik tarzını duymanız da mümkün.

Adres: Melkweg, Linjbaansgracht 234a, 1017 PH Amsterdam

Chicago Social Club

Amsterdam’ın gece hayatına karıştığını tam olarak hissetmek isteyenlere özel, yarı club, yarı canlı performans salonu Chicago Social Club’ı gururla sunarız. Her gece saat 4.00’e kadar açık olan mekân, haftada üç gece büyük bir sahne haline geliyor. Temiz hava almanızı sağlayacak büyük bir balkonu bulunan Chicago Social Club, dans etmeye de oldukça müsait bir ortam sunuyor.

Adres: Chicago Social Club, Leidseplein 12, 1017 PT Amsterdam

Chicago Social Club, müzik dinlerken çılgınlar gibi dans edebileceğiniz bir ortam sunuyor.

Chicago Social Club, müzik dinlerken çılgınlar gibi dans edebileceğiniz bir ortam sunuyor.

Bimhuis

Bizce Amsterdam’da caz müzik dinlenebilecek en iyi seçenek burası. Doğaçlama müziğin tek adresi olarak bilinen Bimhus, uzaktan bakıldığında siyah bir kutuyu andırsa da iç tasarımı oldukça şık ve ferah. Bir caz müziği tutkunuysanız, güneş batar batmaz buraya uğramalısınız.

Adres: Bimhuis, Piet Heinkade 3, 1019 BR Amsterdam

Caz müzikseverlerin vazgeçemediği mekanlardan biri de Bimhuis.

Caz müzikseverlerin vazgeçemediği mekanlardan biri de Bimhuis.

Muziekgebouw aan ‘t IJ

Tamamen cam olan mimarisi ve muhteşem ışıklandırmasıyla hemen dikkatinizi çekecek Muziekgebouw aan ‘t IJ, çağdaş klasik müziğin Amsterdam temsilcisidir. Amsterdam Merkez İstasyonu’na 10 dakika yürüme mesafesinde olduğu için seyahatçilerin sıkça uğradığı bu mekân, genelde bunaltıcı olmayan bir kalabalığa sahip. Küçük oda müzik gruplarına da büyük orkestralara da yer veren bu mekân, Amsterdam canlı müzik seçenekleri arasında en iddialı olanlarından.

Adres: Muziekgebouw IJ, Piet Heinkade 1, 1019 BR Amsterdam

Yorumlar