Bu yıl yaz, buralara çok geç uğradı. Mayısın bitmek bilmez yağmurları, haziran ortasında ancak dindi. Bu durumu enteresan kılansa sadece İstanbul’a özgü olmamasıydı. Yaz tatili sezonu, tüm yurtta biraz rötarlı başladı. Yazın en canlı geçtiği güney sahillerinde ve bizim cephede yaşanan heyecanı ikiye katlayan bir başka neden daha vardı. Maxx Royal Kemer Resort & Spa2014’ün en büyük turizm yatırımlarından olan tesis, Etstur ailesinin yeni gözbebeği. Hal böyle olunca koşar adım gidip yerinde incelemek farz oldu.

Hareket Vakti
Otele duyduğum merak, uçak korkuma galip geldi. Şans eseri beş yaşındaki oğluyla uçan bir annenin yanına oturdum, ufaklığın bitmek bilmez soruları sayesinde hangi arada kalktık, ne zaman inişe geçtik fark etmedim bile. Havaalanında otelin transfer aracını kullanan Cüneyt Bey bizi karşıladı. Güler yüzü ve nezaketi varınca karşılaşacağımız manzaranın küçük bir ipucu gibiydi. Otele varış yaklaşık bir saat sürdü. Ana girişten itibaren otelden ayrılana kadar gördüğüm her şeyi tarif ederken çekinmeden kullanabileceğim kelime, ihtişamlı. Odaları ve iç mekanları gezmeye başlamadan önce, deniz kenarında bir soluklanalım dedik. Otelin kendine ait iki küçük koyu ve bir büyük plajı var.

Maxx Royal Kemer - Lagoon Villa

Maxx Royal Kemer – Lagoon Villa

Bilen bilir, Antalya’da yüzmek için denizin en güzel noktalarından biri Kemer’dir ama Maxx Royal Kemer’i hafızaya kazıyacak olan beyaz kum koyu. Hani şu bilgisayarların masaüstü resimlerindeki beyaz kumlu, turkuaz rengi denize bakan sahillerden… Yürürken ayağınızın altındaki ışıl ışıl kumlara güneş gözlüğü olmadan bakamıyorsunuz. Elbette ayakkabılarımı çıkardım. Ayaklarınızın içine gömülmediği, yapışmayan bir zemin. Kumun denizin rengine olan etkisiyse inanılmaz, görebileceğiniz en canlı camgöbeği tonları ortaya çıkmış. Ayrıca denizin genişçe bir kısmı, çocukların kullanabilmesine müsait, oldukça sığ.

Maxx Royal Kemer Plajı

Maxx Royal Kemer Plajı

Çam Kokusu Ferahlığı
Maxx Royal Kemer, sayısız ayrıcalıkla donatılan süitlerinde misafirlerini epey şımartacak ama benim favorim çam ormanıyla kaplı tepelere yaslanmış olan Royal Residence Family süitleri. Bu kısmın, mimarisi ahşap ağırlıklı, modern ve oldukça zarif. Binanın üst katlarına çıkarken kullandığınız merdivenler de bir nevi teras görevi görüyor. Yani merdiven çıkarken ormanı seyredip oksijene doyuyorsunuz, duyduğunuz ferah çam kokusuysa baş döndürücü. Odaların konforunu, ihtişamını bir yana bırakacak olursak, zarif zen bahçeleri tarzında tasarlanmış deniz manzaralı terasların her birine jakuziler yerleştirilmiş. Bu süitler aileler ve kalabalık gruplar için çok ideal. Yatak odaları, banyolar ve giyinme odaları müstakil, ancak aynı salona ve terasa açılan geniş ortak yaşam alanları sağlanmış. Tesisin tamamında, dekorasyondan kullanılan eşyalara verilen isimlere kadar konsepte her anlamda bağlı kalınmış. Spa havuzundan lobiye, zemindeki mermerlerin deseninden odalardaki perdelere ve koltuklara kadar otelin temasını oluşturan dört yaşam kaynağını; ateşi, suyu toprağı ve havayı sembolize eden figürleri görüyorsunuz. Bu, kurgusu her ayrıntısında iyi örülmüş bir romanı okumak gibi.

Maxx Royal Kemer - Royal Residence Family Suite

Maxx Royal Kemer – Royal Residence Family Suite

Yeme İçme Alışkanlığı Baştan Yazılıyor
Maxx Royal Kemer’i benzersiz kılacak en önemli özelliği grand butik otel anlayışı. Yani standart kalitede benzer yemeklerin çoğunun ziyan edilerek tüketildiği açık büfe alışkanlığı burada kırılıyor. Azure Court Restoranlar Sokağı’nda o günkü ruh halinize, damak tadınıza ya da keşfetme arzunuza göre Türk ve İtalyan mutfaklarının en seçkin örneklerini sunan a la carte restoranlardan birinde ya da balık restoranında hatta çocuklar için özel mönüler sunan çocuk restoranında yiyebilirsiniz. Bunun dışında alıştığınız Maxx Royal snack ikramları, Le Melange Pastane ve barlar da hizmette. Maxx Royal Chocolatier’e uğrayıp mutluluk hormonunuzu da ikiye katlayabilirsiniz, gelmişken hayatımda kırmızıbiberli çikolata yemedim demeyin.

Azure Court

Azure Court

Gece eğlenceleriyse bambaşka, her gece başka bir organizasyon hatta dünyaca ünlü şarkıcılar, dans grupları da geliyor. Bütün bunların tadını çıkarırken çocuklar için endişelenmenize gerek yok çünkü onlar günün nerdeyse tamamını büyük ihtimalle yaşıtlarıyla sizden daha fazla eğleneceği Maxxiland’de geçirmek isteyecek. Üstelik sadece küçük çocukları memnun edecek basit çocuk alanlarından söz etmiyorum, Teenage Club’da 17 yaş grubuna kadar etkinlikler düzenleniyor. Bebekli aileler de geceleri partilerin tadını çıkarabilsin diye gece bakımı hizmeti de veriliyor. Ben toplamda iki günümü burada geçirdim ama her anı unutulmazdı. Özetle sizi sizden fazla düşünen bir hizmet kalitesiyle bütün rafine zevkleriniz okşandıktan sonra başka bir resort deneyimi, sizi kolay kolay memnun etmeyebilir.

Tuğçe Sızan
21 Temmuz 2014 – İstanbul

maxx-royal-kemer-825x220

Yorumlar