Mert Doğru

Dijital alanda 14 senelik tecrübeye sahip. Gerek ajans gerekse müşteri tarafında hep lider firmalar için dijital proje fikirleri buldu ve bu projelerin hayata geçmesini sağladı. Web sitesi, mobil uygulama gibi projelerini ve sosyal medya iletişimlerini yönetti, online CRM kampanyaları düzenledi ayrıca tanıtıcı film ve sosyal medya dizi projeleri yaptı. Şu an Digital Strategy And Business Development Manager unvanıyla, Etstur’da çalışıyor.

Mert Doğru, Seyahat, Yazarlar

Ucuza Amsterdam Tatili Nasıl Yapılır?

Bu sorunun iki cevabı var. İlki, tur ile… Uçak bileti, konaklama ve transfer gibi hizmetleri kapsayan bir tur ile Amsterdam’a oldukça ekonomik bir şekilde gelebilir, ekstra tur paketleri ile de gezinizi özelleştirebilir, tur kafilesinden arta kalan zamanlarda da şehrin keşfetmek istediğiniz diğer noktalarını keşfedebilirsiniz.

Eğer tatilinizi kendiniz planlamak ve yanınızda rehber olmadan tek başınıza gezmek istiyorsanız, yazının bundan sonrası sizin için…

Devamı İçin
Alışveriş, Gurme, Mert Doğru, Seyahat, Yazarlar

Bir Başka Amsterdam

Uzunca bir süredir tatil amacıyla şehirden uzaklaşma fırsatı bulamamıştım. Bu yıl, bir aydan biraz daha fazla zamanı evden uzakta geçirmişim ama şubat ayında eşimle gittiğimiz kısa Barselona tatilimizi saymazsam, tatil yapma şansı bulamamışım. Tabii bir de bayramlardaki kısa yazlık kaçamakları var ama insan yazlıkta dinlenmekten ziyade daha çok yoruluyor.

Aralık ayı gelip de işimdeki çoğu önceden planlanmış hedefler tamamlanınca, tatil için yeterli bir boşluk yakaladım ve eşimle kısa bir Amsterdam gezisi planladım.

Devamı İçin
Eğlence, Mert Doğru, Seyahat, Yazarlar

Amsterdam! Yaşadığını Hissettiren Şehir…

21 – 24 Ağustos tarihleri arasında Etstur ile Amsterdam Turu‘na katıldım… Defalarca niyetlenip de hep bir işim çıkması sebebiyle iptal olan Amsterdam planlarımdan sonra, artık gidebileceğime olan inancımı yitirmiştim. Kesin yine bir işim çıkacağı düşüncesiyle heyecanımı kontrol altında tutmaya çalıştığım sayılı günler zor geçti ve tarih 21 Ağustos olduğunda nihayet Pegasus’un tarifeli Amsterdam uçağında buldum kendimi…

Devamı İçin
Eğlence, Gurme, Mert Doğru, Seyahat, Yazarlar

İkinci gidişimde aşık olduğum şehir: Roma

Roma’ya ilk gidişim, eşimle Barselona’da evlendikten sonra, balayımızın devamında olmuştu. Barselona’daki düzenden ve sükunetten sonra Roma’nın karmaşası bize oldukça yorucu gelmişti. Tatilimizin bu kısmından pek bir şey anlamamıştık. Açıkçası Roma’yı sevememiştik bile…

İki hafta önce Etstur ile gittiğim Napoli – Roma Turu kapsamında Roma’da, ilk iki günü rehber eşliğinde, toplamda 3 gün geçirme şansım oldu.

Devamı İçin
Eğlence, Gurme, Mert Doğru, Seyahat, Yazarlar

Amalfi Sahilleri

Etstur’un kafilesine katılıp gittiğim Napoli ve Roma turu kapsamında şu sıralar çok popüler bölgeler olan Amalfi Sahilleri’ni görme fırsatım oldu. Amalfi Sahilleri oldukça büyük bir alan ve gezecek çok fazla yer var. Bu bölgede ulaşım da çok kolay sayılmaz. O yüzden tavsiyem buraları ya bir tur eşliğinde görmeniz ya da bölgedeki kasabalardan birinde bütçenize uygun bir otele konuşlanıp her gün bir sahilde vakit geçirmeniz.

Devamı İçin
Alışveriş, Eğlence, Gurme, Mert Doğru, Seyahat, Yazarlar

Napoli’yi görmeden ölme!

Burada yaşayanlar, “Napoli’yi görmeden ölme!” diyorlar. “Vidi Napoli e dopo muori!”

Napoli, mutlaka görmek istediğim şehirler listemde belki ilk 10 içinde değildi ama biraz fotoğraf çekmek ve bu yazıyı yazmak için geldiğim bu şehri görmüş olmaktan çok mutluyum. Şehir merkezinde gezerken kendimi başka bir ülkede gibi hissetmedim. İnsanları, telaşı ve aslında keşmekeşi oldukça tanıdık, oldukça bizden…

Devamı İçin