Elexus Hotel Resort Spa’nın, beş a la carte restoranından biri olan Bistro 24, haftanın yedi günü kesintisiz 24 saat hizmet veriyor. Akdeniz mutfağının ağırlıklı olduğu menüde, günün her saatine uygun seçenekler bulunuyor.

Haftanın 7 günü 24 saat açık Bistro 24

Haftanın 7 günü 24 saat açık Bistro 24.

Kahvaltı etmek isteyenler için; omlet, menemen, sahanda yumurta, sucuk, sağlıklı kahvaltı tabağı, bistro kahvaltı tabağı, müsli, pankek, su böreği gibi zengin çeşitler mevcut. Ayrıca çorbalar, tostlar, sandviç ve burgerler, pizzalar, makarnalar, salatalar ile Dallas steak, bonfile, mango soslu somon gibi yemekler de Bistro 24 mutfağından çıkıyor.

Bistro 24’te deniz mahsulleri salatası

Bistro 24’te deniz mahsulleri salatası.

Domates sosu, kapari ve ançuezi ile Spagetti alla Puttanesca, diri lezzeti ile İtalya’da yapılan örnekleri ile yarışır lezzette idi. Midye, kalamar ve jumbo karides ile bol malzemeli deniz mahsulleri salatasını her gün yesem bıkmam. Zerdeçallı patates püresi ile Angus fileto, Bistro 24’ün imza yemeği olabilir kanımca. Ustalıkla pişirilmiş et yumuşacık, lokum gibiydi. Ölçülü çeşnilendirilmiş, kurutulmadan pişirilmiş, etin suyunun içinde muhafaza edilmesi sağlanmış olan bu yemek, kesinlikle övgüyü hakediyor; eller yukarı! Ayrıca Bistro 24, Elexus Hotel Resort Spa’nın tek rezervasyon zorunlu olmayan a la carte restoranı.

Bistro 24’te Spagetti alla Puttanesca

Bistro 24’te Spagetti alla Puttanesca

Uzak Doğu mutfağından en lezzetli örnekler sunan Myoga, kesinlikle kaçırılmaması gereken bir restoran. Çin, Tayland ve Japon ağırlıklı restoranda, aynı zamanda bir teppanyaki bölümü de yer alıyor.

Myoga’da Taze Semizotlu Küp Dana

Myoga’da taze semizotlu küp dana

Bıçakların havada uçuşup, alevlerin yükseldiği bir Japon yemek ritüeli olan teppanyaki, şov ile lezzeti birleştiren bir etki yaratıyor. Taze semizotlu dana küpleri, acılı ekşili bir Tayland çorbası olan Tom Yum çorbası, acı tatlı soslu karides ve pirinç eriştesinden yapılan yine bir Tayland yemeği olan Pad Thai gerek görüntüsü ve kokusu, gerekse lezzeti ile yiyeni mest ediyor adeta.

Myoga’da Acı Tatlı Soslu Karides

Myoga’da acı-tatlı soslu karides

Bir de unutmadan, Myoga’da etli Çin mantısı kaçmaz! Myoga, 19.30 – 24.00 saatleri arasında hizmet veriyor, bir gün önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Myoga’da Dana Etli Çin Mantası

Myoga’da dana etli Çin mantısı

Karşınıza Akdeniz’i alıp balık yemeyecekseniz de nerede yiyeceksiniz? Hem de ne balık! Elexus Hotel Resort Spa’nın deniz mahsulleri restoranı Kaluga, gerek mezeleri ile gerekse ana yemekleri ile su ürünleri sevenlerin gözdesi olacak bir yer. Havyar, ıstakoz, kral yengeci, ahtapot, jumbo karides, kalamar, barbun, akya, deniz levreği, dil balığı, fener balığı… Liste uzar gider. İsli balık çorbası, deniz mahsulleri pilavı gibi her yerde bulunmayan spesiyallerinin olduğunu hatırlatırım. Ayrıca tattığım en leziz fener kavurmalardan birini Kaluga’da yediğimi, gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Kaluga, 19.30 – 24.00 saatleri arasında açık. Bir gün önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Kaluga Balık’ın iştah açan rengarenk duvarları

Kaluga Balık’ın iştah açan rengarenk duvarları.

İtalyan mutfağı sevmeyen var mı? Varsa, sevenlerle birlikte onları da Marentelli’ye alalım zira bu İtalyan, kendini herkese sevdirecek. Elexus Hotel Resort Spa’nın İtalyanı Marentelli, özellikle risottoları ile hünerlerini konuşturuyor. Jumbo karidesli safranlı risotto, benim gibi safran sevenlerin buraya gelip de hep yemek isteyeceği bir yemek.

Marentelli’de Safranlı Karidesli Risotto

Marentelli’de safranlı karidesli risotto.

Yalnız yemeklerin görüntüsünden tabakları bozmak istemeyebilirsiniz, dikkat. İtalyan mutfağı dendi mi olmazsa olmaz makarna ve pizza çeşitleri ile kendinizi sınırlamayın. Kuşkonmaz yatağında dana bonfile, balık etinden yapılan Carpaccio di Pesce gibi nefis lezzetleri kaçırmayın derim. 19.30 – 24.00 saatleri arasında açık olan restorana gelmeden bir gün önce rezervasyon yaptırmak zorunlu.

Marentelli’de Kuşkonmaz yatağında Bonfile

Marentelli’de kuşkonmaz yatağında bonfile.

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzeti kebaplar için Kıbrıs’ta adres belli; Meyan. Elexus Hotel Resort Spa’nın içinde yer alan Meyan 80 kişi kapasiteli bir kebapçı. İçinde ocak başı da bulunan Meyan’ın mutfağında, içli köfteler kızarıyor, Adana kebapları şişlere diziliyor.

Meyan’da ocak başı.

Meyan’da ocakbaşı.

Kuzu ciğerleri önce terbiyeleniyor sonra itina ile kömür ateşinde pişiriliyor, yanında azıcık kimyon olmazsa olmaz. Zeytinyağlı yaprak dolmalar incecik sarılıyor, patlıcanlar mis kokulu közleniyor.

Meyan’da Kömür Ateşinde Pişmiş Tavuk Kanat

Meyan’da kömür ateşinde pişmiş tavuk kanat

Gavurdağı salatasının suyuna lavaş mı daha iyi gider, yoksa sıcak pide mi? Ortaya tavuk kanadı da söylesek mi? Bir de fıstıklı kadayıf ile gelin şu yemeği tatlıya bağlayalım. Meyan, 19.30 – 24.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Bir gün önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

elexus-letsgo-yonlendirme-825x220

İnci Özay Hatipoğlu
Son Mastori

Yorumlar