Sevgili rock müzik severler, Avrupa’nın farklı şehirlerine yaptığınız yolculuklarda “Şöyle güzelce stres atacağım, bangır bangır rock müzik çalan bir yer bulsam.” dediğinizi ve tırım tırım rock müzik çalan mekân aradığınızı biliyoruz.

Avrupa’nın birçok şehrinde, birçok karanlık adamın ve kadının rock müzikle coştuğu en iyi rock barları sizler için sıralamaktan mutluluk duyuyoruz. O zaman hep birlikte: Hell yeah!

Loş ortam ve yükselen tempo, rock barların vazgeçilmezi.

Loş ortam ve yükselen tempo, rock barların vazgeçilmezi.

L’International, Paris

Haftada iki ya da üç gece canlı grupların çıktığı mekânın her zaman dolu olmasının en büyük nedeni konserlerin ücretsiz olması. Loş ortamı, kulakları dolduran müziği ile rock müzik severlerin her gittiklerinde memnun kalacakları bir mekân. Alternatif müziğe de açıklar, Dj set performansları da geç saatlere kadar ruhlara gıda oluyor.

5/7 Rue Moret, 75011

Gonzo, Zürih

Zürih’teyseniz ve gerçek bir rock’n roll barı arıyorsanız Gonzo, tam istediğiniz yer. Küçük, samimi, loş ve rock ruhuna uygun mekânda cayır cayır gitar sesi, her zaman kulaklarda yankılanıyor.

Langstrasse 135, 8004

Rock barların çoğu sabaha kadar hizmet veriyor.

Rock barların çoğu sabaha kadar hizmet veriyor.

Opium, Edinburgh

İki katlı bir rock bar olan Opium’un üst katı, daha küçük ve geç saatlere kadar yüksek ses eşliğinde coşmak isteyenler için dans pisti olarak kullanılıyor. Alt katta langırt, bilardo masası ve çokça siyah kıyafetli insan bulunuyor. 80’lerin rock klasiklerinden günümüzün en sert rock müziklerine kadar genç rockçılarla eski toprakları buluşturan, sabaha kadar açık mekân.

71 Cowgate, Old Town, Edinburgh EH1 1JW

Nice ‘n’ Sleazy, Glasgow

Punk, rock’n roll, grunge türlerinde çeşitli grupların canlı performanslarını sergiledikleri bar, 1991 yılından beri Glasgow gecelerini isyanla dolduruyor. Evet, çünkü rock; isyandır.

421 Sauchiehall St, Glasgow G2 3LG

Küçük ve samimi sahnelerde çıkan grupları keşfetmek de ayrı bir keyif.

Küçük ve samimi sahnelerde çıkan grupları keşfetmek de ayrı bir keyif.

Dublin Castle, Londra

Londra’nın yerli rock müzik gruplarını küçük ve samimi sahnede çalarken izlemenin keyfini çıkarın; zira bir gün çok ünlü olabilirler. Punk, grunge, ska indie gibi alternatif müzik türlerinde canlı performans sergileyen müzik grupları sayesinde Londra’da felekten bir rock gecesi çalabilirsiniz. Coldplay, The Killers, The Arctic Monkeys gibi bugünün pek çok ünlü grubu burada sahneye çıkmış bir zamanlar.

Camden Town (94 Parkway London NW1 7AN)

Bowery Ballroom, New York

Indie rock sevenlerin yepyeni gruplar tanıyacakları Bowery Ballroom’da yurt dışından gelen gruplar da konser veriyorlar. Oldukça geniş olan alt kat ise aynı zamanda güzel dostluklar kurabileceğiniz bir yer. Gece, müzik, insanlar, rock’n roll ve Londra! Hiç de fena beşli değil, ha?

6 Delancey St., nr. Bowery; 212-260-4700

Yorumlar